בריכה- זה לא רק משחק ילדים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 24/4/2012 16:03 ● ערב ערב 2547
חולמים על בריכה פרטית בבית?. היום כבר לא צריך משכנתא כדי שגם לכם בחצר תהייה הכחולה הקרירה הזו שתעשה טוב בימות החום הלוהט לכל המשפחה. רגע לפני שאתם רצים למדף וחוטפים את הבריכה הראשונה שנראית לכם, חשוב שתדעו- יש לא מעט דברים שכדאי לכם לדעת על הבריכות הביתיות. ב'ריקושט', החנות הוותיקה והמנוסה בתחום, ישמחו לתת לכם הסבר, מענה ושירות עד הבית. כי לפעמים לקנות זול- עולה הרבה יותר יקר
בריכה- זה לא רק משחק ילדים

תמונת כתבה


הבשורה הטובה של הקיץ- גם השנה מגוון הבריכות הביתיות הוא ענק. החל מבריכות עגולות קטנות, דרך בריכות ספיידרמן, הלו קיטי, ושאר מותגים, ועד בריכות ענק של כ- 18 קוב מים, שיאפשרו לכם לארח בהן את כל החברים.
הבשורה הטובה פחות, יש לא מעט מה לדעת על תפעול בריכה כזו, כן, גם אם היא 'רק' בריכה ביתית, כדי שלא תגרם לכם עוגמת נפש זמן קצר לאחר שחשבתם שהגשמתם את משוש חייכם.
ואם חשבתם לעצמכם בדיוק כרגע, שאתם עוצרים מול החנות שמוכרת את הקיטים של הבריכות האלו, ומסתפקים בבריכה הזולה שיש, כדאי שתחשבו פעמיים. הרי לא תרצו כעבור ימים אחדים לגלות שטעיתם בבחירה, ועל אחת כמה וכמה לא תרצו לגלות, שהזול הזה עולה לכם ממש ביוקר.
=לזרום עם הוותק והניסיון
אז מה עושים? בחנות 'ריקושט', החנות הוותיקה והמנוסה בעיר בתחום מכירת הבריכות הביתיות, מכירים מקרוב את התופעה. בכל קיץ מחדש הם מתבקשים על ידי לקוחות מאוכזבים של חנויות אחרות בעיר, לייעץ, לתקן, ומגלים שבעצם אף אחד שם לא ממש כיוון את הלקוחות רגע לפני שרכשו את הבריכות. זו בדיוק הסיבה שב'ריקושט' לא יתפשרו איתכם עד שתקבלו את ההסברים הנחוצים ואת ההכוונה שתגרום לכם בסופו של דבר לרכוש את הבריכה המתאימה ביותר עבורכם. עד כדי כך שלפעמים יש מי שמגביה גבה ושואל את המוכרים המקצועיים בחנות אם הם לא רוצים למכור...
"אנחנו רוצים למכור", מסביר יואב שביט, זכיין 'ריקושט' באילת, "אבל לא בכל מחיר. חשוב שלקוח יידע בדיוק מה הוא לוקח, ויידע לתפעל את הבריכה הכי טוב שאפשר, כדי למנוע תקלות בהמשך. ככל שנסביר ללקוח יותר, נוכל למנוע בעיות לפני שייווצרו".
10 שנות מכירה וייעוץ בתחום הבריכות הביתיות, הם שהביאו את 'ריקושט' אילת לעבוד השנה מול חברת BESTWAY, חברה שלטענת יואב שביט היא הטובה בשוק. לא רק מבחינת איכות הבריכות והאביזרים, אלא גם, ולא פחות חשוב, בשל העובדה כי לחברה יש חלקים חילופיים לכל פריט שיתקלקל לכם בבריכה הפרטית. מהבורג הכי קטן במנוע ועד ליריעת הבריכה שנקעת. אם בעבר הלא רחוק הייתם צריכים לזרוק את הבריכה רק בגלל שלא היו בנמצא חלפים, הרי שזה לא יקרה לכם עם החברה הזו.

"בריכה זו התעסקות"


כן, למרות שבריכה פרטית בבית זו הגשמת החלום הרטוב כמעט של כל אחד מאיתנו, חשוב שתדעו כי להחזיק בריכה בבית זו התעסקות, נקודה. אמנם לא מדובר ב'תורה מסיני' ועדיין, כדאי למשל שתדעו שאם לא תטפלו במים כמו שצריך, אם לא תנקו את המים מעלים ושאר לכלוכים חיצוניים, אם לא תטפלו במים בכלור, אם לא תפעילו בבריכה את המנוע המסנן במידה המתאימה לגודל הבריכה, הרי שהחוויה המהנה תהפוך מהר מאוד למענה. אז מה עושים? מקבלים מראש את כל ההסברים הנחוצים. ב'ריקושט' למשל לא ימכרו לכם קיט של בריכה ביתית כמו שהוא מגיע מהיצרן. "המנועים הקטנים שמצורפים לקיטים האלו הם בדיחה", מסביר יואב שביט. בתנאי החום הקיצוניים של אילת, המנועים האלו קטנים מדי מכדי להיות יעלים. מנוע קטן מדי לא עושה את העבודה כמו שצריך, מה שמזמין מים עכורים וירקת. אנחנו דואגים להחליף מראש את המנועים הקטנים בגדולים ויעילים יותר". זה אמנם כרוך בתוספת כספית מסוימת, אבל הלו, זה לפחות נותן את המענה ההולם. ומאחר ומדובר כאן בעניין בריאותי, מי ירצה לחסוך. מה גם, שרכישת מנוע לא מתאים, תאלץ אתכם בסופו של דבר להכניס שוב את היד לכיס ולהוציא את התשלום עבור המנוע המתאים. אז למה בעצם לא לעשות את זה מלכתחילה?
ב'ריקושט' תוכלו לרכוש בריכה ומנוע בנפרד, כך כל אחד יכול להתאים את ה'עסק' לכיסו, על סמך הייעוץ המקצועי, הטוב והאמין שהוא מקבל במקום.
ב'ריקושט' תמצאו את כל האביזרים הנלווים לבריכה: כיסויים, תחתיות לבריכה, ערכת בדיקת כלור ומתקן לכלור, אבל את הכלור עצמו הם יפנו אתכם לרכוש במקומות המתאימים.
כשאני שואלת האם צריך להיות מומחה לרעלים כדי לדעת להשתמש בכלור, יואב מחייך ואומר לי: "נכון שזה נשמע מבהיל, אבל לפחות בבריכות הביתיות זה מאוד פשוט- טבלית אחת במים וזה כל העניין"...

ומה לגבי עלויות מים? אני מבקשת להבין ויואב מסביר: "בבריכות בהן מותקן מנוע שמסנן את המים, משתמשים באותה כמות מים במשך כל השנה. זו בדיוק החשיבות של טיפול במים. כדי לסבר את האוזן, בריכה ענקית של כ – 18 קוב מים עולה למלא אחת לשנה כ – 180 ₪. תסכימי איתי שזה לא בשמיים".

ומה לגבי בריכות קטנות שפועלות ללא מנועים ומסננים, אחת לכמה זמן צריך להחליף מים?
"בהתאם למצב המים ולעכירותם. זה תלוי גם במיקום הבריכה, אם היא חשופה לשמש הרי שתהייה בה ירוקת תוך פרק זמן קצר יותר".

ומה על עלויות החשמל בבריכות הממונעות?
"צריכת החשמל אפסית. המסנן צריך לעבוד רק כמה שעות ביום, בהתאם לגודל הבריכה וגודל המסנן, ועדיין הצריכה מסתכמת בכ- 1 ₪ לשעה בלבד".

איזה עוד דברים חשוב לדעת בנושא?
"על מה כדאי למקם את הבריכה כדי למנוע החלקות, מה מומלץ ולא מומלץ לעשות בהתקנת בריכה, מתי להפעיל את המנוע ומתי לא ועוד לא מעט פרטים".

יש מי שמטפל בכםתמונת כתבה


לא פחות חשובה היא העובדה שאם רכשתם בריכה ביתית ב'ריקושט', תמיד תקבלו מענה במקרה של תקלות, עד כדי הגעה ישירות אליכם לבית. המנוע שלכם זקוק לשיפוץ או תיקון? אל דאגה, לא תישארו בלי בריכה לילדים כי ב'ריקושט' ידאגו לכם למנוע חליפי. כאן ישלחו כל חלק שלכם לתיקון גם אם הסתיימה האחריות, בתשלום כמובן.
למרות שהתקנת בריכה ביתית היא עסק לא מורכב, והיה ונתקעתם, ב'ריקושט' יגיעו אליכם וירכיבו עבורכם את הבריכה בתשלום שנע על פי גודל הבריכה ויגיע עד לכ – 250 ₪ עבור בריכות גדולות.
כמה יכול לעלות לכם התענוג?
החל מכ- 1500 ₪ לבריכה קטנה בעלת מנוע ומסננים, ועד לכ – 7-8 אלף ₪ עבור בריכה ענקית. ואם תדעו לשמור על הבריכה בזמן אפסונה, תגלו שהיא תחזיק לכם מעמד כמה שנים טובות.
אז תמנעו מעצמכם צרות ותקנו בריכה רק במקום בו תקבלו את כל המידע וההכוונה מראש. (תדמית)

טיפים חשובים רגע לפני שרוכשים בריכה


1-חשוב למדוד במדויק כמה מקום יש לכם לטובת הבריכה. אל תטעו, כי מרגע פתיחת האריזה והוצאת הבריכה, לא ניתן עוד להחזיר אותה למארז המקורי, מה שאומר שלא תוכלו להחזיר אותה לחנות גם אם טעיתם במדידה.
2-רוצים למקם בריכה במרפסת או על גג הבית הפרטי שלכם? אתם חייבים אישור מהנדס. לשם הביטחון העצמי שלכם, שכן בריכה מלאה יכולה להגיע למשקלים גבוהים של כמה טונות ולכו תדעו אם המרפסת או הגג שלכם יכול לשאת משקל שכזה.
3-אם בדקתם את נושא היציבות של הגג או המרפסת, לא פחות חשוב שתבדקו לאן ינוקזו המים במידה ותהייה נזילה מהבריכה. הלא לא תרצו להרוס משהו רציני בבית, לא ככה?
4-חשוב שתיקחו בחשבון כי באילת בשל טמפרטורות החום הקיצוניות שלה, שונה משאר הארץ בעניין הבריכות. מנועים קטנים מדי לא יעשו את העבודה בבריכות, לכן חשוב להתאים את גודל המנוע לזה של הבריכה. על פי רוב המנועים שמוכרים בקיטים המוכנים אינם עונים על הצרכים של אילת.
5-זכרו- בריכה הממוקמת בשמש מצריכה טיפול מעט יותר מוקפד. בשל החשש לירקת, יתכן וצריכת הכלור בבריכה כזו תהייה גדולה יותר, לכן באילת לפחות, מומלץ למקם בריכה תחת פרגולה מצילה.
6-גם הבריכה היא בריכה ביתית היא עדיין בריכה לכל דבר על כל הסכנות המשתמעות מכך, לכן, אסור בתכלית האיסור להשאיר ללא השגחה ילדים בבריכה בכל גיל.
7- לא משתמשים בבריכה? קפלו אותה ואפסנו אותה במקום מוצל וקריר על מנת שתשמרו אתה במצב טוב גם לעונה הבאה. אפסון נכון של בריכה כזו יכול לשמר אותה גם למעלה מחמש עונות.

ריקושט
מיקום: מרכז ביג
טלפון: 08-6339938
ימים ושעות פתיחה: א'-ה' 9:30-21:30, יום ו' 9:00-16:00, שבת- 19:30-22:30תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש