'יד שניה' באהבה

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 5/4/2017 14:40 ● ערב ערב 2806
בחנות קטנה - חנות 'יד שנייה', הממוקמת בסמוך ל'בית פיליפ מוריי', מתנדבות בצנעה 13 נשים מסורות שההתנדבות אצלן בעדיפות ● הן מקבלות לידיהן מתושבי העיר, מהקיבוצים, מבתי המלון ומבתי הספר, בגדים מכל הסוגים ולכל הגילאים, אותם הן דואגות לכבס, לגהץ ואף לתפור במידת הצורך ● הבגדים בחנות נמכרים לקהילה, במחירים סמליים וההכנסות חוזרות ברובן לקהילה ● גם שנה רגע לפני הפסח, הגיע ראש העירייה לברך אותן ולהוקיר את פועלן
'יד שניה' באהבה

חנות "יד שנייה", הפועלת באילת כבר למעלה מ - 20 שנה, ומהווה זרוע של האגף לשירותים חברתיים בעירייה, היא אחד הגופים ההתנדבותיים המובילים והוותיקים מבין 60 גופי ההתנדבות בעיר. את החנות מנהלת בשנים האחרונות צביה קדמי, וכמו המתנדבות, שמאיישות את החנות במשמרות, מדי יום ראשון עד שישי בין השעות 8:00-13:00, היא מודה על כל רגע בו היא נותנת לקהילה והן עושות זאת באהבה. 
כל מי שנכנס לחנות נהנה מהסדר והניקיון במקום, המאפשר חוויית קנייה  נעימה, כמו בכל בוטיק אופנתי. בחנות, היצע רחב של בגדים ופריטים המוצעים למכירה, למבוגרים וילדים. הפריטים נמכרים במחירים סמליים הנעים בין 10 ₪ לפריט עד 40 ₪ לפריט. "התשלום עבור הפריטים מעניק לנזקק תחושה שהוא מקבל בזכות ולא בחסד", מציינת חני הכט, סגנית מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה ומוסיפה כי: "ישנם מקרים מיוחדים, בהם מפנה האגף לשירותים חברתיים באמצעות העובדת הסוציאלית, משפחות מעוטות יכולת, להם ניתנים הפריטים ללא כל תשלום".  בין קהל הלקוחות הבאים בשערי החנות, ניתן גם לראות את תושבי העיר ואורחיה, הנמנים בין חובבי פריטי "יד שנייה", כמו סלבריטאים בארץ ובעולם. 
כל הבגדים הנמכרים בחנות, למעט הבגדים החדשים הנתרמים מחנויות, עוברים כיבוס וגיהוץ בבתי המתנדבות, ובגדים הזקוקים לתיקוני תפירה נתפרים, אף הם על ידי המתנדבות באופן שיהיו ראויים לקניה ושימוש. בגדי צמר שאינם ראויים לשימוש, מועברים למועדון 60+, שם פורמים את הבגדים וסורגים מהצמר הממוחזר, בגד חדש וראוי לשימוש. הפריטים המחודשים, מועברים חזרה לחנות "יד שנייה" למכירה. בנוסף, בגדים אשר אינם ראויים כלל לשימוש, דואגות המתנדבות לחתוך לפיסות בד הנמכרות במשקל לגופים עסקיים כגון: תחנות הדלק, חברת ס. נופי ובניו, מפעל האצות, תמנע ועוד. כל זאת, על מנת להגדיל את ההכנסות לטובת הקהילה.
כספי החנות מנוהלים על ידי קרן אילת. חלק מהכנסות המכירה, משמשות לכיסוי הוצאות ואחזקת החנות והיתרה כאמור, חוזרת לטובת הקהילה בתאום עם האגף לשירותים חברתיים. מדי שנה, תורמת חנות יד שנייה מהכנסותיה לטובת רשת המתנ"סים במסגרת פרויקט "להדליק לכל ילד חלום", מלגות לסטודנטים בני אילת, למעונות קהילתיים "אור-שלום" ועוד. 
מתנדבות וטוב להן. מתנדבות חנות יד שנייה עם ראש העירייה.


חדשות אילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש