המצפה התת ימי באילת - חוויה שאסור להחמיץ

מאת: אביבה דקל ● 11/8/2017 16:23 ● ערב ערב 2824
זכות גדולה נפלה בחלקם של תושבי אילת בכך שאטרקציה יחידה במינה בסדר גודל בינלאומי כמו פארק המצפה התת ימי הוקמה בעירם ● המצפה התת ימי הוא אטרקציה המצדיקה ביקור באילת גם אם לא כללתם את העיר הדרומית בתכניותיכם
המצפה התת ימי באילת - חוויה שאסור להחמיץ

צילום: המצפה התת ימי באילת

תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לאילת במטרה לבקר בו, וכמוהם - גם ישראלים רבים מכל קצווי הארץ. 
רבים מתושבי אילת מבקרים במקום שוב ושוב, אבל יש גם כאלו שלמרות שכל מה שהם צריכים לעשות כדי להגיע למקום מופלא זה הוא לעלות על אוטובוס או להיכנס למכוניותיהם שוכחים שמקום מופלא כזה שוכן לפתח בתיהם, וחבל שכך. מן הראוי היה שכל האילתים יגיעו למצפה כדי לראות ולהתפעם ממראה העולם המופלא שבים שלחופו הם מתגוררים, מה גם שהאילתים זכאים להנחה של 50% ובנוסף לאפשרות לעשות מנוי משפחתי בסך 199 ₪ לשנה לכל המשפחה.

 

קצת היסטוריה


כאשר הציג מוריס קאן לפני למעלה מ- 40 שנה את חלומו הגדול על הקמת מצפה תת ימי באילת, היו רבים שהרימו גבה וניבאו לו כישלון. כמובן שנבואות הזעם לא התגשמו, אבל איש לא צפה אז את גודל הצלחתו של הפרויקט ואת ייחודו. במשך השנים שחלפו מאז הקמתו, הפך פארק המצפה התת ימי למקום עליה לרגל של מאות אלפי תיירים, והוא מהווה אטרקציה בינלאומית יחידה מסוגה בעולם.

במצפה מצפה לכם חוויה מדהימה - כל הדגים, האלמוגים, כל היופי המסתתר במעמקי ים סוף יתגלה לעיניכם באולם 'שונית ים סוף' העגול, ומבעד לחלונות הקומה התחתונה של המגדל הנמצאת בטבורה של שונית אלמוגים המהווה שמורת טבע בעומק 12 מ' מתחת לפני הים.

 


מתחדשים כל הזמן


למרות ייחודו, המוניטין הבינלאומי שלו והמבקרים המגיעים אליו מכל רחבי תבל, דואגים אנשי פארק המצפה התת ימי להוסיף ולחדש שוב ושוב ולהביא עוד ועוד אטרקציות לפארק. אחד החידושים הבולטים היא בריכת הכרישים הגדולה והמרשימה ביותר במזרח התיכון שנפתחה בהשקעה של 30 מיליון ₪ לפני כשלוש שנים. עולם הכרישים הינו מרכז מבקרים בו ניתן לפגוש את כרישי ים סוף פנים אל פנים. בכניסה - חלון מרכזי ענק שדרכו ניתן לראות את הכרישים בבריכה בה חיים בהרמוניה 18 פרטים שחלקם יגיע לאורך ארבעה מטרים, ואיתם בבריכה אלפי דגים ואלמוגים היישר ממפרץ אילת. את הבריכה חוצה מנהרה שקופה שקירותיה ותקרתה עשויים חומר פלסטי שקוף עמיד בלחצים ולא שביר שבה עוברים המבקרים כשלצדם ומעליהם שוחים הכרישים ובעלי החיים שבבריכה. בהמשך נמצא אולם תצוגה מרהיב של דגמי כרישים שונים כשלצד כל דגם עמדות אינטראקטיביות ודיגיטליות שבאמצעותן יוכל המבקר ללמוד על אורח חייהם והרגלי הזונה של הכרישים. כאן יגלו המבקרים שהכריש הינו יצור ימי מופלא - אולי המרתק ביותר בטבע. המבקרים בפארק מוזמנים לצפות מדי יום בהאכלת בעלי החיים בבריכת הכרישים.
עולם הכרישים הגדיל את מספר המבקרים בפארק, ובשנה האחרונה הגיע מספרם לכ- 460.000 איש.

 

 

 

חדש בפארק

 

  • בריכת הבועות: בריכת הכרישים הישנה הפכה לבריכה שאפשר לצלול בה תמורת תשלום סמלי בעזרת מדריך צלילה כשלצד הצוללים שוחים חתולי ים, צניניות כסופות גדולות ומגוון דגי השונית. הפעילות בבריכת הבועות נמשכת 45 דקות וכוללת תדריך קצר, ציוד צלילה וצלילה בבריכה. הצלילה עצמה נמשכת 15 דקות, והיא מתבצעת ללא מכלי חמצן כדי לא להכביד על הצוללים. החמצן מגיע לצוללים באמצעות מיכל חמצן שמחוץ לבריכה.
  • סיורי ילדים: בקיץ נערכים מדי יום סיורי ילדים ללא תשלום. סיורים אלה מיועדים לילדים בכל הגילאים וכוללים פעילויות שונות כמו: האכלת צבים והסברים טקטיים על שונית האלמוגים בכיתות הלימוד, ובסיום הסיור - מקבלים הילדים חוברת פעילויות של 'פוד קיפוד' במהדורה מיוחדת למצפה.

מיקום: חוף אלמוג. שעות פתיחה: 08:30-16:00. טלפון: 08-6364200.
אתר: WWW.CORALWORLD.COM.


חדשות אילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש