חיפושים אחר חשוד בהרג חתול

מאת: ● 16/1/2020 13:06 ● ערב ערב 2949
סרטון שהופץ ברשתות החברתיות, הוביל להגשת תלונה במשטרת אילת, אחר אדם שבעט בחתול בפיצרייה בעיר וגרם למותו של הגור = לאחר התעלמות הרשויות מפרשת היעלמותם של מחצית מחתולי הרחוב בבאר אורה,  נותר לראות אילו משאבים תשקיע משטרת אילת באיתור החשוד
הבעיטה שהובילה למות החתול צילום מתוך מצלמת אבטחה

המשטרה מחפשת אחר חשוד שתועד כשהוא בועט בגור חתולים בפיצרייה הממוקמת במרכז התיירות באילת. האיש החשוד בהתעללות בבעל החיים טרם זוהה ונעצר. אחד מעובדי הפיצה, תלמיד תיכון בן 17, סיפר כי ברגע שראו את האדם בועט בחתול, הם התקשרו למשטרה וניסו לתפוס אותו. "הוא ברח מהמקום, הצלחנו לרוץ אחריו ולצלמו והעברנו את הסרטון והתמונות שלו למשטרה", העיד העובד במקום.

בעקבות תלונת עובדי המקום, והסרטון שהופץ ברשתות חברתיות וממנו עולה חשד להתעללות בבעל-חיים, פתחה משטרת ישראל פתחה בחקירה. בשלב זה טרם זוהה החשוד במעשה. 

מצפייה בסרטון עולה כי הבחור תכנן את תקיפת החתול וכי פיתה אותו להתקרב עם שאריות הפיצה שאכל, משהתקרה הגור הרעב, ניסה לבעוט בו אך החתול הצליח לחמוק, אז קם ממקומו ניגש לחתול ובעט בראשו בחוזקה והעיפו מספר מטרים. גוגלתו של החתול רוצצה במקום.

משטרת מרחב אילת מסרה כי: "תפעל לחקירת נסיבות המקרה והבאת החשוד לחקירה".

טרם טופלה העלמות החתולים מבאר אורה

כזכור, חשף 'ערב ערב' כי בישוב באר אורה נעלמו לאחרונה מחצית מחתולי הרחוב. מאכילת החתולים בישוב פנתה למנהלת היישוב בדרישה לטפל בתופעה החמורה אך נענתה במכתב איום מעורכי שינו של הישוב. פניה נוספת שלה להנהלת חבל אילות הובילה לתגובה המסירה מהישוב את האחריות ומפנה את הנושא לפתחה של המשטרה. "אנו מוגבלים בסמכויות הטיפול בתופעת העלמות חתולי הרחוב", הגיבו אז בחבל אילות.

מדיניות ענישה מקלה והעדר הרתעה

בחודש ספטמבר 2019, קבע בית המשפט השלום באילת כי משספת גרון כלבתה, פלורז פרננדז, לא תורשע בפלילם.  "השופטת ליאורה אדלשטיין החליטה לקבל את הבקשה ולהימנע מהרשעת הנאשמת: "אין ספק שמעשיה של הנאשמת מעוררים דחייה והתמונות של הכלבה לאחר שגרונה נחתך בידיה קשות מאוד לצפייה. העבירה שביצעה הינה חמורה מאוד. אולם למרות האמור מאפשרות נסיבות המקרה שלא להרשיע את הנאשמת". בנימוקים שהביאו את השופטת למנוע את ההרשעה נכתב: "מדובר בנאשמת שהיא נעדרת עבר פלילי או דפוס התנהגות אלים. שנית - להבדיל מן המקרים שצוטטו על ידי המאשימה, מדובר במי שהתעללה בכלבתה שלה, תוך איבוד שליטה, ולא בבעל חיים שכלפיו אין לה כל יחס. מיד לפני מעשה ההתעללות, המחריד, ומיד אחריו, התייחסה הנאשמת אל הכלבה ביחס אוהב ודואג, ככל אדם שיש לו בעל חיים אותו הוא אוהב. היא אף התלוותה לבן זוגה כשהביא את הכלבה לטיפול והביעה כל העת צער חרדה וחרטה על מעשיה. הנאשמת ובן זוגה לא העמידו כל מכשול בפני בית המשפט כשזה הורה להעביר את הכלבה לעמותה המטפלת בבעלי חיים. רק זאת ביקשו – לבקר את הכלבה במקום משכנה החדש". בהחלטתה קיבלה השופטת את המלצת שירות שהמליץ להימנע מהרשעת הנאשמת. "לא נהגה הנאשמת להתעלל בכלבתה קודם לאותו אירוע חמור. שוכנעתי כי במקרה הנוכחי מתקיים התנאי הנוסף הנדרש לפי הלכת כתב והוא קיומו של נזק קונקרטי ובלתי מידתי העלול להיגרם - הן לנאשמת והן לבנה - כתוצאה  מהרשעתה, בכך שרשויות ההגירה עלולות שלא להתיר לנאשמת להמשיך להתגורר בארץ אלא לגרשה, תוצאה כזו עלולה להביא לפגיעה בלתי מידתית בשיקומה של הנאשמת". עוד הוסיפה: "באיזון בין האינטרסים השונים, אני מוצאת לנכון להעדיף את שיקומה של הנאשמת מאשר את הרשעתה". 

פסקי דין כמו זה, מובילים בסופו של יום להעדר הרתעה, ומעשי ההתעללות נמשכים על ידי אחרים ללא מפריע. כעת נותר לראות אילו מאמצים תשקיע משטרת אילת באיתור החשוד במעשה. 'יום יום באילת' ימשיך לעקוב.

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש