טור עורך - הוירוס

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 18/3/2020 12:49 ● ערב ערב 2959
השבוע הוכח באופן גלובלי, כי תעודת תושב אילת היא ככל הנראה התעודה המשתלמת ביותר על פני כדור הארץ ● אם מתבוננים בטרוף שסביבנו, ייתכן והחזקה בתעודת תושב אילת היא לא פחות מכרטיס זכיה בפיס ● נכון להיום, חודשיים וחצי אל תוך המגיפה, לפחות עד ה-16.3, בלי לפתוח פה לשטן, לא נרשם באילת ולו חולה קורונה אחד ● כמות המבודדים בעיר היא מהנמוכות בישראל ואת כל התודות אפשר לתת לסיבה בעטיה כולנו מקטרים על אילת – הריחוק!
טור עורך - הוירוס

אם חושבים על זה שהטבע משחזר דפוסים פיזיקליים, אז קל להקיש ולנבא שהאילתים, יהיו ככל הנראה, מאחרוני בני האדם שישרדו על פני הכדור. אפשר ללמוד את זה מהתבוננות בטבע המקומי – שוניות האלמוגים ואם לדייק – השונית הצפונית בעולם, זו שהתרחקה מחברותיה והצליחה לשרוד על אף הקושי, זו העקשנית, הנאחזת, היא שלנו, בלתי נתפסת ביופייה ושברירית וחזקה גם יחד. בדיוק כמונו. הטבע הרי עובד בדפוסים קבועים, כל וירוס פועל על פי עקומת ההתפשטות שלו ובעיקר בהתאם לרמת הבידוד ממנו. מעולם לא נשמעה המילה בידוד כה קוסמת, מבורכת, מקרינת שלווה. והיה גם המם הזה בפייס שהתעקש שב.י.ד.ו.ד זה 'יש דין ויש דיין' ותיכף נבין למה הוא צודק.    
אבל אחד שצדק לפניו היה ביל גייטס שצדק עוד ב-2006 כאשר ניבא שהאנושות תושמד לא בידי עצמה, גם לא בידי מטאוריט או פלישה זרה, אלא פשוט בשל וירוס קטלני במיוחד וכך קיבלתם גם את הסיבה ללמה לגור באילת וגם את התשובה לכל המהומה. 
לא, לא באמת בגלל הקורונה, שהיא בסופו של מחיר לא קטן וירוס שנצליח למגר, אלא בשל העתיד שהוא מסמן לנו בעקומת האלימות שהוא מבטא לעומת שפעת העופות, החזירים והסארס. הקורונה מפחידה לא בגללה, אלא בגלל המוטציה שטרם נולדה לה. ובעולם מבינים את זה טוב מאוד, ומבינים שזו גם הדקה ה-90, שכן השאלה מתי יגיע הדור הבא, המתוחכם, הרצחני יותר, היא כבר רק שאלה של מתי. וכשהאנושות עובדת על זמן שאול, היא לא יכולה להרשות לעצמה להתעורר אל תוך הסיוט לא מוכנה. חייבים להתכונן ואם לא על יבש, אז לפחות על חי מוחלש. וזוהי הקורונה וזו גם הסיבה להיסטריה המוגזמת. לא קונספירציה סודית של פוטין, אולי מעט גיוס בלתי נמנע לצרכים פוליטיים של מנהיג כזה או אחר, אבל שום קנוניה. הפחד אמיתי ומוצדק, ומה שנלמד היום נדע ליישם טוב יותר מחר - אם רק נשכיל כמובן לשמור על מוסדות הדמוקרטיה בדרך לריפוי, שלא ימצא שהניתוח הצליח והחולה מת - אבל אם לחשוב במונחים של הישרדות לטווח ארוך, יש מצב שהאילתים יהיו מהאחרונים לספר על מה היה כאן לפני שהטבע הסביר לנו שאנחנו הווירוס, ואמנם לקח לו 10,000 שנה, אבל הוא הצליח לייצר נגדנו חיסון. 

 

אומר שהדקה ה-90

 

כשאומרים ניתוק


התיירות – ענף קיומנו, השתתקה כפי שבאמת לא זוכרים זקני המקום. הורי שכאן מ-57 ועברו כל מיתון ומלחמה, לא זוכרים עצירה כל כך מוחלטת של החיים, ומה שהכי גרוע – למועד בלתי ידוע. 

קווי התחבורה הראשיים לאילת כמעט ונותקו השבוע, קשה להאשים את חברות התעופה שנעצרו כמעט בן ליל, ועדיין ראוי לתת את הדעת על השבריריות שבמערכת היחסים שמנהלים תושבי העיר עם חברות התעופה ומילה טובה לישראייר שנטלה על עצמה את התפקיד המפתיע של השורד האחרון והצליחה לחמם עבורה פינה חמה אצל האילתים עם התחייבות לכרטיס בלא יותר מ-99 שקל לכיוון. אני מצאתי אחד ב-72 שקל. כששאלתי את מנכ"ל החברה, אורי סירקיס, אם השאירו את הקו פתוח בגלל שהתבקשו על ידי המדינה או מטעמם, השיב לי "גם וגם". 

 

לאור המצב


'ערב ערב' יוצא לאור כבר 58 שנה, מידי שבוע, מעולם לא עצרנו ולא ניתן גם לקורונה לעצור אותנו. לאור כך נערכנו במהדורה מגזינית חדשה זו, המאחדת את 'ערב ערב' עם 'מה נשמע', ומביאה לכם את כל הטוב שמשניהם באריזה אחת, שתופץ מעתה בפורמט מוגדל ומהודר בתיבות הדואר באילת, ב-13,500 עותקים. במקום לחפש אותנו ברחובות, משימה לא מומלצת בימים אלה, אנחנו נגיע עד אליכם ונדאג לספק לכם כתבות עיתונאיות מעניינות וסיקור חדשותי מלא, בזמן השהות הארוכה בבתים.

 

ערבות הדדית 


אילתים קונים מאילתים. תשאירו את הכסף בבית והעדיפו בעלי עסקים מקומיים.


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת   

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש