בעירייה דוחים את מסקנות דוח התעבורה בנוגע לבתי הספר עציון גבר, ימין הרצוג, אלמוג ומצפה ים

מאת: רותם נועם ● צילום: חיים דוד ● 6/4/2020 16:59 ● ערב ערב 2962
בעיריית אילת דוחים את מסקנות יועץ התחבורה במספר בתי ספר ביניהם עציון גבר ● רועי אפלבוים: ''על בית הספר עציון גבר כבר מדברים על שינויים במהלך שבע השנים האחרונות'' ● מירי קופיטו: ''חלק מהמלצות היועץ אינן מקובלות ועלינו לבחון מחדש במצבים שהתנועה ערה יותר”
בעירייה דוחים את מסקנות דוח  התעבורה בנוגע לבתי הספר עציון  גבר, ימין הרצוג, אלמוג ומצפה ים
רחבת העפר בבית ספר אלמוג

בישיבת וועדת בטיחות בדרכים האחרונה מדצמבר 2019, אמרה מנהלת אגף החינוך מירי קופיטו, בדיון שעסק בבטיחות בית ספר עציון גבר: "נעשתה תכנית גדולה על ידי יועץ תחבורה שסקר את כל מוסדות החינוך, חלק מהדברים יושמו וחלק נשארו ללא מענה משיקולים שונים. בבתי הספר עציון גבר, אלמוג, ימין הרצוג ומצפה ים נדרשת בדיקה חוזרת של ההמלצות ובחינה מחדש. 
'ערב ערב' פרסם בחודש מרץ 2019 כתבה מאת מירב לוי דיאמנט, שסקרה את בעיות הבטיחות השונות של כל בית ספר. כך למשל במצפה ים במשך שנים, מאז הוחלט לסגור את שער הכניסה לבית הספר שהיה ממוקם בצד של רחוב דקר, נאלצים הורים לתלמידי בית הספר להוריד את הילדים ולאסוף אותם מתוך רחבת עפר סמוכה ולא מוסדרת. בבית ספר אלמוג, מתריעים במשך שנים מפני הסכנה ברחבת העפר ממנה יוצאים תלמידי בית הספר. לפני כמה שים הוחלט להסב את יציאת התלמידים מהשער הצדי שמול מרכז חנויות הוכמן ומאז הבלגן ברחבת העפר שולט. תלמידים נאלצים לפלס את דרכם בינות לרכבים ואם עד היום זה לא הסתיים באסון, הרי שזה עניין של מזל.

 

רחבת העפר בבית ספר 'מצפה ים'

 

"העירייה משקיעה מאמץ גדול"


רועי אפלבוים אמר בדיון: "על בית הספר עציון גבר כבר מדברים על שינויים במהלך שבע השנים האחרונות. בנוסף, יועץ התחבורה כלל בדו"ח השנה המלצות שאינן יוצאות דופן ופשוטות לעשיה. כתושב וכמוביל הנושא מפריע לי 
שהשקיעו כספים רבים בחופשת הקיץ בחצר בית הספר אבל לא בהמלצות התחבורתיות של היועץ". קופיטו השיבה לו: "שני הדברים אינם נקשרים זה בזה וחלק מהמלצות היועץ אינן מקובלות ועלינו לבחון מחדש במצבים שהתנועה ערה יותר. ככל הנראה היועץ לא בדק את התנועה בשיאה וההמלצה צריכה להיות בהתאם למצב התנועה בקרבת בית הספר בשעות העמוסות". סגן ראש העירייה אלי לנקרי הדגיש כי העירייה: "משקיעה מאמץ גדול בכל הקשור לבטיחות בדרכים בכלל ובסביבת מוסדות חינוך בפרט...מושקעים כספים רבים...עם זאת ישנן בעיות ועדיין לא הכל פתור...בית הספר עציון גבר אכן יקבל מענה אך לא בהכרח כפי שקבע הדו"ח". אפלבוים ביקש שקיפות גבוהה יותר בכל הנוגע לפעילות העירייה לקידום הנושא ולנקרי הביטחו כי פורום ההורים רשאי לעמוד בקשר ישיר מול מנכ"ל העירייה ולהתעדכן מולו בביצוע. 

 

לנקרי מציע קמפיין מודעות בגני הילדים


עוד ציין בדיון אפלבוים כי סקר שערך פורום גני הילדים, שהוא פורום בתוך פורום ההורים העירוני, גילה כי המצב התחבורתי סביב גני הילדים באילת לקוי, בעיקר באזור השחמון. הדיה סיטרוק האחראית על הבטיחות בדרכים סקרה את הפעילות הנעשית כיום בגני הילדים בנושא, הכוללת שעה שבועית לילדים, לצד פעילות סמויה וגלויה של משטרת אילת שאוכפת מול ההורים. לנקרי הציע לצאת בקמפיין מודעות נוסף משותף משולב יחד עם ההורים, המשטרה ודוברות העירייה.   
 


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש