משהו טוב מהקורונה - לראשונה קבוצות נוער הכדורגל מאילת אלופות הליגה

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 14/4/2020 14:43 ● ערב ערב 2962
מי היה מאמין שמשהו טוב יכול לצאת ממגפת הקורונה ● אבל עם הודעתה של התאחדות הכדורגל על סיום הליגות בשל המגפה, הוכרזו קבוצות הנוער של אילת - נערים א' ו-ב' שעמדו בראש הטבלה, כאלופות הליגה
משהו טוב מהקורונה - לראשונה קבוצות נוער הכדורגל מאילת אלופות הליגה

 

ההתאחדות לכדורגל הודיעה אתמול על על סיום הליגות (בשל הקורונה) מסתמן הישג למועדון הנוער האילתי. קבוצת נערים א' , קבוצת נערים ב' וקבוצת נערים ג' הוכתרו כאלופות לאחר שעמדו בראש טבלת הליגות. לראשונה מאז הוקמו, ישחקו נערים א' וב' של המועדון בליגות הארציות עם הקבוצות הבכירות בארץ.
חברי הצוות האילתי שהשקיעו ואימנו הם: רענן גולדברג ואביאל בניטה שהובילו את קבוצת נערים א', ג'קי בניטה ושי ברד שהובילו את קבוצת נערים ב' יחד עם בני לוי, וקבוצת נערים ג' עם אלי קרוסטין והמנהל המקצועי יניב כהן.

בהחלטת ההתאחדות נכתב: "עונת המשחקים בכל הליגות, מלבד הליגות המקצועניות, תסתיים באופן מיידי....משחקי גביע המדינה לנוער/נערים/נערות...לא יושלמו בעונת המשחקים 2019/20. הקבוצות המדורגות במקום הראשון בכל הליגות המקצועניות, יוכתרו כאלופות. מאחר וחלק מן הקבוצות לא השלימו מספר זהה של משחקים באותה ליגה, ייקבע מיקום הקבוצות כאמור בהתאם לאחוזי ההצלחה בכל ליגה..כלומר, מספר הנקודות שהשיגו בהתאם למספר הנקודות המקסימלי שניתן היה להשיג במסגרת מספר המשחקים שכלך קבוצה שיחקה עד להפסקת המשחקים. במידה ואחוזי ההצלחה יהיו שווים - יתקיים משחק אחד במגרש נייטראלי בין הקבוצות וזאת בסמוך לפתיחת עונת המשחקים 2020/21 ובהתאם להנחיות ועדת ליגה וגביע...". 

 

החלטה זו הביאה לאנחת רווחה בקרב הנהלת בני אילת, זאתלאחר שבמחלקת הנוער של בני אילת חששו קודם לכן כי פגישת הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שיועדה להיערך דרך אפליקציית זום, תסתיים עם החלטה לסיים את העונה תוך הקפאת עליות בשנתוני הנערים. לבני אילת, כמו למכבי קרית אתא, קבוצות נערים א' ונערים ב' שמדורגות במקום הראשון בליגות המחוזיות היתה החלטה כזו מהווה פגיעה אנושה בהשגי העונה, שכן הן ממוקמות בעמדה מצוינת להעפלה לליגה הארצית.

תאמר (תותי) נופי - מנהל מחלקת הנוער של בני אילת, שלח מכתב לראשי אגף הנוער בהתאחדות לכדורגל, עליו חתומים גם המנהל המקצועי יניב כהן ורועי אפלבאום - אב של שחקן במועדון. העתק ממהמכתב נמסר גם לראש העיר - מאיר יצחק הלוי, טל שרוני - יו"ר הוועד המנהל של עמותת בני אילת ולירון כהן - מנהלת אגפי הכדורגל והכדורסל במרכז מכבי. אלה הן הדברים שנכתבו במכתב:

"ביממה האחרונה פורסם בכלי התקשורת אודות החלטה שהתקבלה באגף הנוער של ההתאחדות לכדורגל אודות סיום העונה הסדירה, עליית קבוצות הנוער והבוגרים בליגות החובבניות,  שמודרגות במקומות הראשונים, ואילו הקפאת העליות בליגות הנערים והמשך באותן ליגות בעונת המשחקים הבאה.

אין אנו מלינים על כוונתכם לסיים את הליגות (למרות שאנו מעדיפים לעשות זאת בצורה ספורטיבית על כר הדשא) , ואכן מדובר במצב מורכב מאוד שהעולם לא ידע כמותו, אך הופתענו עד מאוד כי בכוונתכם לא לאפשר לקבוצות שהתאמצו רבות במהלך העונה ומובילות את הליגות בנערים א' ונערים ב', חלקן אף בהפרש רב, שלא לעלות ליגה כפי שמגיע להן, ולעומת זאת בגילאי הנוער והבוגרים נאמר שכן תאפשרו לקבוצות שהובילו את הטבלה לעלות ליגה. לא מצליח להבין את ההבדל בין הנוער לנערים א' וב' בעניין ? מצב זה מיטיב עם רוב המועדונים הגדולים בארץ  , שכן רובם מרכיבים את רוב הליגות הבכירות בשנתונים אלה וההחלטה לא משנה להם הרבה, אך דווקא המועדונים הקטנים והפריפריאליים, כדוגמתנו, שלא זוכים להוביל את הליגות המחוזיות כל שנה, ואף בפער ניכר, נפגעים מהפתרון הזה.

נערים א' שלנו מובילים את טבלת ליגת שפלה, זאת לאחר שנתיים בהם לא היה כלל נערים א' באילת בשל עזיבת שחקנים בגילאים אלה לקבוצות במרכז הארץ, בעיקר בשל הליגות הנמוכות שבהן המועדון נמצא. לכן ביצענו חשיבה מחודשת בקיץ האחרון והחלטנו לפתוח בכל מחיר נערים א', גייסנו שחקנים מרחבי העיר והערבה , השקענו משאבים רבים בקבוצה זו על מנת לעלות ליגה  ולהשאיר את השחקנים בגילאים אלה בעיר, כמו הבאת מאמנים מהשורה הראשונה בארץ לאילת כדי לבצע אימונים ספציפיים ממועדון מכבי פ"ת העובד בשיתוף פעולה עמנו,  גיוס מאמן מנטאלי בדמותו של דן ולנסי שעבד בשנים האחרונות באופן צמוד עם גילאים אלה. לא זאת ועוד, שחקנים אלה עברו השקעה מאסיבית של המועדון בדמות מאמן כושר שהצטרף לצוות, עוזרי מאמנים, מנהל מקצועי צמוד , כל זאת כדי לשפר את השחקנים ולפתח את המעטפת המקצועית והחברתית שתאפשר השארת השחקנים הטובים במועדון והעלאת הקבוצות במעלה הליגות. השנה,  סוף סוף,  אנו אמורים לקצור את פירות ההשקעה הרבה של השנים האחרונות.

נערים ב' שלנו מובילים גם הם את מחוז שפלה ב14 נקודות הפרש (! ).  כמובן, גם בגילאים אלה עשינו מאמצים רבים בדמות ההשקעה שציינתי במחלקת הנוער בסעיף הקודם. לכך יש להוסיף את הנסיעות התכופות שעושים השחקנים והצוות בכל שבועיים, האימונים הרבים הוויתורים על שבתות שלמות בשביל משחקי חוץ, השקעה שאין לה אח ורע לאף מועדון אחר בארץ.  בשורה התחתונה, לפני כ5 שנים קיבלה הנהלת המועדון החלטה להשקיע את מירב המשאבים שלה במחלקת הנוער וייצור שחקנים לבוגרים דרך הגעה לליגות הגבוהות ביותר בגילאי הנערים תוך 3-5 שנים , וכידוע לכם תהליכים כאלה לוקחים זמן . לכן, ההחלטה על הקפאת העליות תגרום לנזק בלתי הפיך בטווח המידי בצורה של פרישת שחקנים וכך לגרום לפירוק קבוצות הגיל האלה, ולפגוע ברצף הקבוצות המועדון, ופוגעת פגיעה אנושה בעיקרון הספורטיביות, כאשר המקום הראשון צריך לעלות לכל הדעות, בדיוק כמו כוונתכם להחליט כך בליגות החובבניות ובליגות הנוער.

אנו קוראים לך ולעמיתיך לתהליך קבלת ההחלטות שלא לאפשר את ההחלטות האומללות שהוזכרו בתקשורת , החלטה שתוריד לטמיון השקעה כספת ומקצועית רחבת היקף שנעשו במועדון לאורך השנים האחרונות. ולכן הקפאת העליות היא לא רק עניין ספורטיבי תחרותי אלא פגיעה אנושה בתהליכים שנעשים שנים במועדון , שייקח זמן רב להתאושש ממנה , אם בכלל. הנערים וילדי המועדון מסתכלים בהערצה וקנאה על שחקני הליגות הבכירות ועתה סוף סוף יש לה  הזדמנות לשחק מולם שווים בני שווים, לאחר מאמץ רב שהשקיעו כדי לעלות לרמות האלה דרך כר הדשא.

 
אנו קוראים לכם לכבד את הנערים שהשקיעו ונלחמו כדי להגיע למקום בו הם נמצאים ולאפשר את עליית הקבוצות המובילות את הליגות מהמקום הראשון, או לאפשר קיום משחקי הכרעה על כר הדשא במועד שיתאפשר הדבר. זכרו כי ילדי המועדון השקיעו את מלוא מרצם כדי לעלות לליגה הבכירה וראו זאת באופק את האפשרות לשחק ברמות הגבוהות כאן באילת".

 


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש