אחרי שלוש רעידות אדמה במפרץ אילת עולה החשש מפני רעידת אדמה גדולה בקרוב

מאת: מערכת יום יום באילת ● 17/4/2020 10:42 ● ערב ערב 2962
רעידת אדמה נוספת, השלישית במספר בשבועיים האחרונים, פקדה היום את מפרץ אילת. הרעידה בעוצמה של 2.9 בסולם - מומחים מזהירים: ''רצף של מספר רעידות קטנות עלול לבשר על רעידה משמעותית בעתיד הקרוב''
אחרי שלוש רעידות אדמה במפרץ אילת עולה החשש מפני רעידת אדמה גדולה בקרוב

רעידת אדמה נוספת, השלישית במספר בשבועיים האחרונים, פקדה היום את מפרץ אילת. הרעידה בעוצמה של 2.9 בסולם.

כזכור, פרסם פיקוד העורף ומהאגף לסייסמולוגיה בשירות הגיאולוגי גי ב-10.4 הורגשה רעידת אדמה בשעה 19:30, בעוצמה של 3.6 בסולם ריכטר. הרעידה הורגשה באזור עין יהב שבערבה, בקרבת מושב חצבה. יישובים הממוקמים כ-43 ק"מ מהעיר דימונה. הרעש הורגש בעומק של 15 ק"מ מתחת לפני האדמה. התושבים באזור ציינו כי רעידת האדמה היתה קצרה מאוד, אך הם חשו בה וכי קירות הבתים רעדו.

רעידה זו מצטרפת לרעידה נוספת שהתרחשה בתחילת אותו שבוע, והיתה בעוצמה מעט חזקה יותר של 4.3 בסולם ריכטר. הרעידה הזו הורגשה באזור אילת והיא התרחשה מעט אחרי השעה 8:00 בבוקר, ומוקדה היה כ-100 ק"מ דרומית לעיר, בעומק של 3 ק"מ. 

על פי הנחיות פיקוד העורף, בעת רעידת אדמה יש לצאת לשטח פתוח. במידה ונמצאים במבנה ולא ניתן לצאת ממנו, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת פתוחה. באם אין ממ"ד בבית, יש לצאת אל חדר המדרגות ובמידת הצורך לרדת ולצאת מהבניין. במידה וכל האופציות לעיל אינן אפשריות, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד או לשבת על הרצפה, בצמוד לקיר פנימי. 

אילת יושבת על השבר הסורי אפריקאי ולפיכך היא ממוקמת באזור רגיש ססמולוגית.

 


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת