עונש קל לגננת שטלטלה פעוט בגן באילת

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 13/5/2020 19:34 ● ערב ערב 2966
חודשיים עבודות שירות זהו העונש שנגזר על הגננת אורית בן ארוש מאילת, שהורשעה בתקיפת קטין על ידי אחראי ● וזאת על אף שביהמ"ש קבע כי נטלה אחריות חלקית בלבד על האירוע ● ולמרות החובה להוביל להחמרה ברמת הענישה בכל הקשור לאלימות שנוקטות גננות וסייעות גנים כלפי קטינים
 עונש קל לגננת שטלטלה פעוט בגן באילת
צבטה את הפעוט וטלטלה ראשו בין ירכיה

חודשיים עבודות שירות, שירוצו בארון "לתת" באילת, מאסר על תנאי למשך 6 חודשים למשך שלוש שנים, קנס בגובה 2,000 ופיצוי של 3,000 שקל לקטין, זהו העונש הקל שהטיל השופט שי ברגר על הגננת אורית בן ארוש מאילת, שהורשעה בכך שטלטלה בכוח קטין חסר ישע שהיה תחת השגחתה בגן בעיר.
על פי המתואר בכתב האישום, בשנת 2015, עבדה בן ארוש כסייעת בגן ויצ"ו בשכונת השחמון באילת, במהלך חודש ינואר אותה שנה, היא הואשמה בכך שנכנסה לחדר המכונה "סנסור" עם כתת פעוטות אשר היתה בטיפולה וביניהם ילד בן פחות משנתיים אשר בכה. בתגובה לבכיו של הפעוט, משכה אותו בן ארוש אליה תוך שהיא צובטת אותו בידו באמצעות אצבעותיה, דבר שהגביר את בכיו של הפעוט. או אז, הושיבה אותו בן ארוש כך שראשו היה בין ירכיה וטלטלה את ראשו בכך שהניעה את ירכיה מצד לצד. 
בן ארוש פרשה מעיסוקה כגננת בעקבות הפרשה. בפסק דינו כתב השופט ברגר כי הן ארוש "נטלה אחריות חלקית לביצוע העבירה, ותיארה כי בסמוך לאירוע היתה התנהלות בעייתית של צוות הגן שכללה שני מחדלים חמורים, שהתרחשו בימים בהם לא נכחה בגן, וכי לתפיסתה, בשל האווירה המתוחה ששררה, הנהלת הגן הטילה עליה את מרבית האחריות". עם זאת הביעה בן ארוש חרטה לצד תחושת בושה והלקאה עצמית, וביטאה עמדות נחרצות המתנגדות לשימוש באלימות ובפרט כשמדובר בפעוטות חסרי ישע. שירות המבחן העריך כי קיים סיכון נמוך לביצוע עבירות דומות על ידה, ולפיכך המליץ על ענישה בצורת 250 שעות לתועלת הציבו, לצד מאסר מותנה ופיצוי. בפרקליטות נטו לחשוב כי הענישה המתאימה נעה בין 3 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות ועד לשנת מאסר בפועל. בא כוחה של הנאשמת ציין כי המדובר בעבירה יחידה ואף את העובדה כי עזבה את מקצוע המטפלת לאחר 17 שנים בהן עסקה בו. 
בפסק דינו כתב השופט: "...אין חולק כי גננות וסייעות בגנים ובפעוטונים נדרשות לעתים לעבודה בתנאים קשים, אך עדיין מצופה מהם לבצעה בחרדת קוש, בסבלנות ובאהבה אין קץ ולא לעבור את הקו האדום של אלימות הנובעת מתסכולן תוך איתור צידוק עצמי לאלימות זו". עם זאת ועל אף שהדגיש כי: "קיימת חובה להוביל להחמרה הדרגתית ומתונה ברמת הענישה בכל הקשור לאלימות שנוקטות גננות וסייעות גנים כלפי קטינים שפיקוחם כדי ליצור ממד של הרתעת הרבים...", בחר השופט ברגר לדון את בן ארוש לקולא כאשר פסק לה כאמור רק חודשיים לתועלת הציבור. בן ארוש ביקשה וקיבלה עיכוב ביצוע של גזר הדין ועורך דינה הגיש ערעור על גזר הדין לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע. הערעור טרם נדון.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש