עונש קל לדוקר באכזריות: 'ענישה מחמירה עלולה לגרום לרגרסיה במצבו''

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 13/5/2020 19:39 ● ערב ערב 2966
ששה חודשי עבודות שירות וקנס ● זהו העונש שנגזר על ישראל ויזמן שדקר אדם באכזריות ליד בית אלמוג באילת ● בימה"ש: "לקח אחריות והביע חרטה"
עונש קל לדוקר באכזריות: 'ענישה  מחמירה עלולה לגרום לרגרסיה במצבו''

מאסר לששה חודשים אשר ירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי ופיצוי בסך 30,000 שקל לנפגע, זה העונש שגזרה השופטת ליאורה אדלשטיין על ישראל ויזמן, שהורשע בדקירת אדם ליד בית אלמוג בשדרות התמרים באילת. מכתב האישום עולה כי ביולי 2017, בשעות הערב, נטל ויזמן חפץ חד לאחר שבא בדברים עם הנפגע שישב באותה העת במונית. ויזמן ביקש מהנפגע לצאת מהמונית על מנת לשוחח עמו ומשיצא ולאחר ויכוח בין השניים, דקר את הנפגע באכזריות, למרות שאחרים ניסו להניא אותו מלהמשיך בכך. גם כאשר המתלונן נס על נפשו, המשיך ויזמן לרדוף אחריו, דקר אותו וגרם לפציעתו. כתוצאה ממעשים אלה נגרמו למתלונן חתכים בלחי ובסמיכות לצוואר, כאשר בית המשפט מציין כי היה מדובר בחתך עם פוטנציאל לסיכון חיי המתלונן, שנחתך גם בחזה ובצוואר.
 במהלך הדיונים הגיעו הצדדים להסדר טעון לפיו ויזמן יודה באישומים וייגזר עליו עונש שינוע בין 6 ל-15 חודשי מאסר, כן נקע בהסדר כי ויזמן יפצה את הנפגע ב-30,000 שקל. באשרה את הסדר הטעון, פסקה השופטת ברף הנמוך של הסדר הטעון והסתפקה כאמור בששה חודשי מאס שירוצו בעבודות שירות, אף שהותירה את הקנס על כנו. עם זאת איפשרה השופטת לויזמן לשלמו ב-60 תשלומים. "מדובר בנאשם שלמעט עבירה אחת בתחום הסמים משנת 2009 עברו נקי. הנאשם אמנם ניהל הליך של הוכחות עד תומו אך בפני קצין המבחן לקח אחריות למעשה והביע חרטה וצער", עם זאת קבעה השופטת כי ויזמן לא חסך בזמן שיפוטי ולמרות זאת התחשבה בכך ש: "ענישה מחמירה עלולה לגרום לרגרסיה במצבו ולפגוע באופן קשה בעתידו של אדם הלוקח אחריות מלאה ומביע חרטה כנה על העבירה ולאור התסקיר החיובי שהוגש בעניינו – אני סבורה כי יש מקום לתת לנאשם נושא תיק זה, הזדמנות נאותה לחזור למוטב ולשקם את חייו", השופטת ציינה כי גובה סכום הפיצוי המשמעותי היווה אף הוא שיקול לקולה, אך היא סרבה לנכות את ימי מעצרו מהעונש שנפסק לו.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש