אבל מה עם הבאסטות?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: חיים דוד ● 20/5/2020 21:49 ● ערב ערב 2967
הבאסטיונרים במתחם הטיילת מתוסכלים ● גם היום, כשכמעט כל בעלי העסקים כבר חזרו לשגרה, לטענתם הם עדיין לא יודעים מה יעלה בגורלם ● מתי ייפתחו? איך יפתחו, ובכלל, האם נכונות השמועות שבעיריית אילת מתכוונים לנצל דווקא את התקופה הרגישה הזו כדי לפנות אותם מהמתחם לטובת מכרז חדש שמתעכב כבר כמעט שנתיים ● הם מצדם, מתכוונים לפתוח את הבאסטות כבר בסוף השבוע הבא ● סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה סטס דינקין מבהיר השבוע: "אנחנו עושים הכל על מנת שהם יחזרו לפעול לקראת שבועות”
אבל מה עם הבאסטות?
ישנה כוונה לאפשר להם לעבוד לפחות עד לתקופת החגים ואז לצאת למכרז חדש. מתחם הבאסטות הסגור

הבאסטיונרים על טיילת התיירות כועסים. לא זו בלבד שמאז תחילתה של הקורונה הם נדרשו לסגור את הבאסטות, לא זו בלבד שמאז ועד היום לטענתם המתחם מוזנח ונטוש ואין בו כל שמירה, אלא שגם כיום, כשמרבית בעלי העסקים כבר חזרו לשגרה, מצבם עדיין לוט בערפל. "אף אחד לא אומר לנו מה קורה אתנו", מוחים השבוע בעלי באסטות שמרגישים שנשכחו מאחור. "אנחנו פונים לרווחה, מפנים אותנו לסיירת התיירות, בסיירת מפנים למנכ"ל העירייה פיליפ אזרד שלא חוזר לאף אחד עם תשובות ולנו אין מושג מה קורה אתנו ומתי ייפתחו את המתחם".

 

"לא מעדכנים בתכניות לגבינו"


אם לא די בעובדה כי כבר למעלה מחודשיים שהם לא עובדים, הרי שלטענת הבאסטיונרים, מרביתם לא נמצאו זכאים לתגמולים כאלו ואחרים מהביטוח הלאומי ומס ההכנסה. "החובות נערמים, הבנקים לא מוכנים לפרוס ולדחות ולנו אין תשובות בבית מאיפה מביאים כסף", אומר השבוע אחד הבאסטיונרים שמגדל בכוחות עצמו את שני ילדיו. "אני חולה אבל לא רוצה ליפול לנטל על המדינה. כמו תמיד כל מה שאני מבקש זה שיתנו לי לעבוד ושיתנו לנו לפרנס בכבוד את המשפחות שלנו. לא יתכן שבשבוע שעבר הילדים פתחו את דלת המקרר ולא מצאו אוכל. אני לא מבקש נדבה ועזרה, רק שיתנו לנו לעבוד ולהביא פרנסה", הוא מבקש.
הבאסטיונרים מספרים על מלאי סחורות איתו נתקעו. "אנחנו חייבים להזיז עניינים, למכור, לשחרר סחורות ולהביא חדשות", הם מתארים את המצב אליו נקלעו בלית ברירה. ומאשימים: "הכי קשה זה לחיות בחוסר ידיעה. אף אחד בעירייה לא טורח להיות איתנו בקשר ולעדכן מה התוכניות לגבינו".

 

המכרז החדש יעוכב בשל המצב


ואם לא די בכל אלו, הרי שכבר יש מי מהבאסטיונרים שמדבר על כך שבעיריית אילת מתכוונים לנצל את המצב שנוצר ואת הבאסטות הסגורות בלאו הכי על מנת לפנות את הבאסטיונרים מהמקום ולהוציא מחדש למכרז את הבאסטות, דבר שכבר היה אמור לקרות לפני כשנה וחצי. "אז נכון שיש חריגה במשך המכרז", אומרים הבאסטיונרים, "אבל לא אנחנו אשמים בכך. אנחנו תקווה שהעירייה לא תזרוק אותנו עכשיו החוצה, לפחות עד שנמכור את המלאים איתם אנחנו תקועים ונציל קצת את מצבנו הכלכלי שלאחר הקורונה".
כך או כך, הם החליטו שבסוף השבוע הבא, בערב שבועות, הם נכנסים לבאסטות על דעת עצמם. "הגיע הזמן להחזיר את הפרנסה לידיים", הם מסבירים.

גורם במערכת העירונית הבהיר השבוע כי אין כל כוונה לנצל את המצב הנוכחי כדי לפנות את הבאסטיונרים וכי מצבם הקשה מוכר וידוע. לדברי הגורם ישנה כוונה לאפשר להם לעבוד לפחות עד לתקופת החגים, על מנת לשפר את מצבם הכלכלי ואז לצאת למכרז חדש. "מדובר על מכרז שייצא באיחור של כמעט שנתיים והגיע הזמן שזה יקרה".

לשאלה מה יעלה בגורל הבאסטיונרים הבהיר השבוע סגן ראש העירייה, מחזיק תיק הרווחה, סטס דינקין, שמטפל בין השאר גם בעניין הבאסטות על טיילת התיירות, כי בימים אלו ממש נעשות הכנות על מנת להחזיר את פעילותם של הבאסטיונרים כבר בחג שבועות הקרוב. "אנחנו מתארגנים על גדרות לתיחום המקום וחומרים סטריליים על מנת לפתוח את המתחם על פי כל התקנות הנדרשות בימים אלו", הבהיר סטס. לטענה כי אין שיח עם מפעילי הבאסטות אמר סטס: "למי שיש בעיה שיפנה אלי, אף פעם לא סירבתי להסביר או לשוחח עם מי שפנה אלי".
 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש