בזכות הקורונה לא תבוטל בשלב זה הנחת תושב בשמורת האלמוגים

מאת: רותם נועם ● 20/5/2020 21:57 ● ערב ערב 2967
עם הקדמת מתווה פתיחת חופי הים בכל הארץ, הודיעה רשות הטבע והגנים כי גם הגנים הלאומיים שלחופי הים בישראל יפתחו למבקרים, וביניהם שמורת האלמוגים באילת ● עם זאת בניגוד לשאר החופים הכניסה לשמורה מותנה ברישום מראש באתר ● לפניית 'ערב ערב' הרגיעו ברשות כי הנחת תושב אילת שאמורה היתה להתבטל, תישאר על כנה בשלב זה בשל אירועי הקורונה
בזכות הקורונה לא תבוטל בשלב זה הנחת תושב בשמורת האלמוגים
בזכות הקורונה – מחיר הכניסה לתושב לא יעלה

רשות הטבע והגנים פתחה לרחצה החל מאתמול (ד'), את חופי הים לרחצה שבגנים הלאומיים אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. כמו כן נפתחה שמורת האלמוגים באילת לביקורי מטיילים ופעילות צלילת שנורקלים. הפתיחה והרחצה הן  בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והפנים. עם זאת, הכניסה לאתרים: הגן הלאומי אכזיב, שמורת האלמוגים והגן הלאומי הר גריזים מותנית ברישום והזמנה מראש לביקור דרך אתר רשות הטבע והגנים בדומה לשמורות ולגנים הלאומיים שנפתחו עד כה בצל הקורונה. לעומת זאת, לביקור בחופי הים שבאתרים בית ינאי, פלמחים ואשקלון לא נדרש רישום מראש. הדגשים לקהל הרוחצים יהיו להקפיד על מרחק של 2 מטר בין מקבצי רוחצים (קבוצה או משפחה עד 6 נפשות) ועטיית מסיכות אלא אם כן משרד הבריאות מנחה אחרת בשל עומסי החום. כמו כן לא יותרו לשימוש מקלחות במבנים סגורים אלא רק מקלחות פתוחות. ברשות הטבע והגנים מדגישים כי הרחצה תותר רק בשעות הפעילות של שירותי ההצלה בחופים בהתאם לזמנים המפורטים באתר רשות הטבע והגנים. כניסה לים בשעות בהן אין שירותי הצלה – אסורה ומסוכנת.

 

"ההנחה אינה מעוגנת בתקנות"


ובתוך כך הודיעה הרשות לפניית 'ערב ערב' כי ביטולה של הנחת תושב אילת שתוכננה כבר בחודש פברואר השנה ועוכבה עד למציאת מתווה פתרון מול עיריית אילת, לא תבוטל בשלב זה, זאת בשל אירועי הקורונה. מדוברות רט"ג נמסר: "בשל הקורונה לא התאפשר לדון בנושא לפיכך בשלב זה ההנחה תשאר בתקופה". נחיר כרטיס כניסה לשמורה לתושב עומד כיום על 12 שקל, לעומת 35 שקל למי שאינו תושב. כזכור, הוציא ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, מכתב למנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין בו ביקש מהרשות לדחות את מועד הפסקה ההטבות לתושבי אילת עד לאחר פגישה בין הגורמים הרלוונטיים. ברט"ג תלו אז את ההחלטה בהנחיה חדשה המוחלת בהדרגה על כל שמורות הטבע בארץ. "רשות הטבע והגנים גובה את אגרות הכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים על פי החוק והכתוב בתקנות. על פי הנחיית המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אין באפשרות הרשות לתת הנחה או פטור מתשלום שלא מעוגן בתקנות. על פי ההנחיות ניתן להסדיר הנחה או פטור מתשלום כאשר הגן הלאומי או השמורה מצויים בתחום רשות מקומית כלשהי וזו מסבסדת את כניסת תושביה או מעניקה שירותים שווי ערך (כמו פינוי אשפה וכדומה) בגובה ההנחה או הפטור". 'ערב ערב' ימשיך לעקוב.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש