מנכ''ל הנמל: התחלתי בתהליך צמצום עובדי מתקן התפזורת

מאת: רותם נועם ● 20/5/2020 22:02 ● ערב ערב 2967
לאחר שבית הדין האזורי לעבודה הוציא צו ארעי שמונע מהנהלת נמל אילת לבצע שינויים בהסכם עבודה מ-2017, הודיעה ההנהלה כי היא חוזרת בה ● עם זאת בהנהלה החלו במהלך בסופו הם מקווים להביא לצמצום מספר העובדים במחלקה ● זאת על רקע ירידה של 33% בהיקפי העבודה, עקב המצב ● אלא שבוועד עובדי מתקן התפזורת רואים בכך ניסיון לנצל את המצב על גבם
מנכ''ל הנמל: התחלתי בתהליך  צמצום עובדי מתקן התפזורת

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, הוציא בתחילת החודש (4.5), צו ארעי המונע מהנהלת נמל אילת מלבצע שינויים חד צדדיים בהוראות ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים בדצמבר 2017 ואשר פירט את המותר והאסור בכל הנוגע לניוד עובדים ממחלקות אחרות לעבודה במשמרות במתקן התפזורת במקרים בהם נדרשת תוספת שעות עבודה במשמרות. הצו אותו הוציא בית הדין ניתן "עד למתן החלטה אחרת" ואולם מנכ"ל הנמל גדעון גולבר אמר השבוע ל'ערב ערב' כי מבחינתו, התקבלה עמדת העובדים בשלב זה שכן אין המדובר בעניין מהותי, אלא בנושא הנתון לפרשנות. 

הסכסוך בין הנהלת הנמל לעובדי מתקן התפסורת אינו חדש. כזכור, פעלה ההסתדרות להוצאת צו זמני עוד באוקטובר 2017 בבית הדין לעבודה ודרשה כי בית הדין יורה להנהלת נמל אילת שלא לפגוע באופן חד צדדי בשכרם של 17 עובדי מתקן התפזורת. כן טענה ההסתדרות אז, כי הנמל מתנכל ליו''ר הוועד על רקע מילוי תפקידו.

 

"חתירה שאינה עוצרת בדין"


פנייתו של הוועד לבית הדין נעשתה יום לפני שלטענתם אמורה היתה הנהלת הנמל להחיל שינויים באופן חלוקת משמרות עודפות במתקן התפזורת בנמל. המדובר במשמרות שצוותו לשני עובדים שנוידו בעבר ממתקן התפזורת למחלקה אחרת ונקבע לגביהם כי יוכלו לתגבר בשעות נוספות את משמרות התפזורת רק לאחר שמוצו כל האפשרויות מקרב עובדי המתקן. הסדר זה מולא מאש זנחתם בדווקנות ואולם כאמור לאחרונה ביקשה ההנהלה לשנות ממנו ולצוות לאותם עובדים משמרות מבלי לבחון את מצבת האפשרויות מקרב עובדי האגף. לטענת הוועד: "מצב יחס העבודה הוא בין היתר פרי של חתירה בלתי פסוקת מצד הנהלת הנמל לצמצם את עלויות השכר, מספר העובדים, תוך פגיעה ועל חשבון השתכרות העובדים ורווחתם. חתירה שאינה עוצרת, למרבה הצער, גם בגבולות הדין והמוסכם בהסכמים קיבוציים". בוועד ערים לכך שגובה שכר עובדי דור א' במתקן גבוה ביחס לסקטורים אחרים בנמל וטעונים כי הדבר "הינו לצנינים בעיני ההנהלה". 

 

עשר שנים לפחות לפנסיה


גדעון גולבר מנכ"ל הנמל לא מכחיש את הדברים. בשיחה עם 'ערב ערב' השבוע אמר גולבר: "אין סכסוך, היה לנו ויכוח האם ניתן לנייד עובדים, זה הכל, הם מיהרו לבית המשפט, אבל אני קיבלתי את ההערה שלהם. אפילו לא התווכחנו. זה עניין של פרשנות. בינתיים בשלב זה קיבלנו את הפרשנות שלהם. בכל מקרה זה לא נושא מהותי.

איך עברה עליכם תקופת הקורונה?
"נמלים מכורח המציאות הם בגדר תשתית לאומית ועל כן אנחנו מחויבים לעבוד.

היתה ירידה בהיקף העבודה?
ההיקפים ירדו במעט, למשל במתקן התפזורת הם ירדו ב-33%. אניות נוסעים לא הגיעו בכלל, וכך גם אניות מלחמה ואנחנו צופים שתהיה ירידה גם במכוניות שתמיד לוקח להם זמן, כי אנייה נמצאת בים בין 18-22 יום ולכן את ההשפעה מרגישם רק חודש וחצי אחרי, זה נובע גם מצד הביקושים וגם מצד הייצור.

ומה בנוגע לטענת וועד התפזורת שאתם כל הזמן מנסים לצמצם במספר העובדים?
"מטבע הדברים כאשר רמת הפעילות יורדת אין ספק שצריך להתאים את כמות כוח האדם ועלויות השכר להיקפי העבודה. אתה יודע שעובד דור א' במתקן התפזורת מרוויח בין 50-60 אלף שקל בחודש וזה לפני תוספות כמו הבראה, משכורת 13 ועוד ויש להם לפחות עוד 10 שנים לפנסיה. אנחנו ניכנס לדין ודברים עם ההסתדרות בנושא וכבר התחלתי את התהליך. אני חושב שההסתדרות מבינה את המצב כשיש לך 1.2 מיליון מובטלים. לצערי יש עובדים שלא מבינים מה שקורה מסביבם. מתעלמים ממה שקורה בעיר אילת בה יש כ-70% אבטלה. מצבם של עובדי התפזורת מצוין לא רק טוב".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש