צוות אבי דוביצקי פעל באילת: ''תפסנו על חם שלושה פדופילים''

מאת: רותם נועם ● 20/5/2020 22:15 ● ערב ערב 2967
צוות לוכדי הפדופילים מטעם עצמם – המכנה עצמו ''הצוות של אבי דוביצקי'', פעל באילת בשבוע שעבר ולכד, תושבי אילת, שהתכתבו לטענתם ברשתות החברתיות עם פעילי הצוות שהתחזו לקטינים ● תמונותיהם של השלושה פורסמו בעמוד הפייסבוק ''נתפסו על חם'' וב''טלגרם'' ● במשטרת אילת מאשרים כי התקבלה תלונה אחת בנושא, אך מסתייגים מפעילות הצוות ● דוביצקי: ''יש עוד שני גברים מאילת שכרגע נמצאים על הכוונת''
צוות אבי דוביצקי פעל באילת:  ''תפסנו על חם שלושה פדופילים''

"אתמול בערב נתפס פדופיל ליד מגרש הכדורגל שליד מתנ"ס שחמון. שם הפדופיל הוא XXX, שהיה עצור. הפדופיל נתפס על ידי צוות של אבי דוביצקי" הודעה זו נשלחה ב-10.5 לדוא"ל האתר 'יום יום באילת". בדיקה בעמודי הפייסבוק המזוהים עם דוביצקי וצוותו העלו כי ביום זה הועלו לעמוד הפייסבוק "נתפסו על חם" תמונות של שלושה גברים שפניהם טושטשו ואשר על פי הטענה הנם תושבי אילת שנתפסו על חם בשעה שביקשו להיפגש עם קטינים לאחר שצדו אותם ברשתות החברתיות. אחד משמותיהם של השלושה אף הועבר למערכת העיתון ואולם ההודעה נעדרה כל תיעוד המוכיח את הטענות.

'ערב ערב' פנה למשטרת אילת על מנת לברר האם המקרים מוכרים לה, ושם אכן אישרו כי התקבלה תלונה בחשד לשיחה בעלת אופי מיני ברשת בין קטין מתחזה לתושב העיר וזו אכן נחקרה והועברה לפרקליטות. עם זאת הביעו הסתייגות במשטרה מפעילות "צוות דוביצקי", זאת בשל הקשיים הראייתיים העולים מאופי ודרך פעילותם, שלעיתים אינה מאפשרת את הרשעת החשודים, או אף נקיטת צעדים משפטיים כנגדם. במשטרה היו שמחים לו היה "צוות דוביצקי" חדל מפעילותו ומותירה בידי כוח המשימה הייעודי הפועל במשטרה למניעת פשעי סייבר ובראשם פשעי מין כנגד קטינים. 

 

 

"יש עוד שני אילתים על הכוונת"


בשיחה עם 'ערב ערב' סיפר דוביצקי, המתגורר במיאמי: "מדובר בצוות אילת שפועל בשמי ובשם תושבי אילת כנגד פדופילים. היה בחור אחד נשוי  צרפתי שהגיע להיפגש עם איזה שהוא ילד והמשטרה תפסה אותו ממש בחדר המדרגות כשהוא עלה לפגוש את הילד בבנין ליד יוספטל,  וגבר נוסף, שלמרבה הפתעתנו אמר שאשתו יודעת עליו ולא אכפת לה ולדבריו היא בדיוק נסעה לתל אביב, אז קבענו איתו ליד האצטדיון, במקרה הראשון לא הספקנו לתעד בווידאו אבל יש לנו תיעוד של השיחות אינטרנט ובמקרה השני יש תיעוד וידאו מלא של האירוע. הם אגב לא המקרים הראשונים של תפיסות שלנו באילת. צריך להבין שאלו לא סתם מה שנקרא מאונני מקלדת שמפחדים לעשות משהו מעבר להתכתבות, בשני המקרים הגברים הללו הגיעו למפגש עם קטין כשהם יודעים שגילו 15. שניהם נעצרו ונחקרו עד שלוש לפנות בוקר במשטרת אילת.

אתה יודע שבמשטרה מסתייגים מאופי הפעילות שלכם
כולם צריכים לעבוד יחד ולשתף פעולה למען המטרה.

הם טוענים שאתה עובד באופן שמשבש להם את הראיות
זה לא נכון. אמות המידה של הפרקליטות בהגשת כתב אישום בנושא הם מחמירות מאוד. אם אתה לא מגיע עם זרע על החולצה הם לא יגישו כתב אישום וגם אם תביא להם אז זה יסתיים בסוף בהסדר טעון. 

עד כמה הפעילות שלכם אפקטיבית?
היא מרתיעה אנשים הרבה יותר מהמשטרה, כשרק התחלנו עם זה ל-90% מהגולשים ששוחחנו איתם לא היתה בעיה להיפגש עם ילדה בת 13, היום הרוב המוחלט ינפנף אותך מיד בתחילת השיחה. אנשים יודעים שאנחנו שם והם מפחדים, אז האפקטיביות גבוהה.

ידוע לכם על עוד פדופילים פוטנציאלים שפועלים באילת?
כן אנחנו מדברים כרגע עם עוד שני גברים ואוספים עליהם חומרים.    

היה שיתוף פעולה עם משטרת אילת?
כן היה שיתוף פעולה מצוין במקרים האלה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל התקבלה תלונה בגין חשד לשיחה בעלת אופן מיני ברשת בין אדם בגיר לאחר שהתחזה לקטין לכאורה, התלונה מיוחסת לאזרחים הפועלים באופן פרטי, ומציגים את עצמם כצוות "אבי דוביציקי". על אף שפניותיו של מר דוביצקי מקימות קשיים, פניותיו ותלונותיו או תלונות מי מטעמו כולל התלונה נשוא פנייתכם נבחנות ומטופלות באופן מקצועי ביחידות הרלבנטיות. תלונה זו נחקרה ותיק החקירה עבר לפרקליטות המדינה לעיון והחלטה.
לצד זאת יש לציין כי מרבית פעילותו של מר דוביצקי או מי מטעמו בתחום המכונה על ידו "איתור פדופילים" הנה בעלת ערך חקירתי וראייתי מוגבל למדי וזאת בשל אופן פעילותו.
עבירות ברשת האינטרנט ובכללן עבירות מין, נאכפות באופן נחוש ומקצועי על ידי מערך מיומן ומוסמך של חוקרים בכלל יחידות המשטרה, בליווי פרקליטים ובאופן סדור ומפוקח.
בדיוק לשם כך הוקם המטה הלאומי להגנה על ילידם ברשת, לטפל בצורה מקצועית תוך שמירה על כללי הראיות כדי שניתן יהיה להביא את אותם עבריינים לדין" .


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת