נבחנת האפשרות לקיים אירועי ספורט בינלאומיים באילת

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 20/5/2020 22:27 ● ערב ערב 2967
ענפי הספורט השונים שבים אט אט לפעילות מלאה ושמה של אילת עולה בפורומים שונים כיעד אפשרי לעריכת תחרויות בינלאומיות בענפי כדורעף החופים והטריאתלון ● עם זאת באגף הספורט של העירייה מתייחסים לדברים כאל הצעות בלבד ונזהרים מלהתחייב כי אכן יצאו לפועל
נבחנת האפשרות לקיים אירועי  ספורט בינלאומיים באילת
בהתאחדות האירופית שוקלים להוסיף את אילת לרשימת תחרויות הטריאתלון של הסתיו

השבוע (ב'), אישר איגוד הכדורעף כי תכנית חזזרתו של הענף לפעילות מלאה התקבלה. הליגות הבכירות אמנם הסתיימו כבר אך ענף כדורעף החופים ישוב בקרוב לפעילות מלאה וכך גם נבחרות הבוגרים, האקדמיה והנוער. בהודעת איגוד הכדורעף נאמר: "במשך החודשיים האחרונים נבנתה אסטרטגית יציאה ממשבר הקורנה ובבסיסה חיזוק האיתנות הפיננסית של האיגוד מול הבלתי נודע ובמציאות כלכלית לאומית קשה. הביקורת על החשיבה מחדש על מבנה הפעילות של הענף הייתה קשה וחלקה הגדול נדף פופוליזם, לצערנו במקום 'להיכנס מתחת לאלונקה' בחרו לתקוף ולהשמיץ בעיקר. העמדנו סדר עדיפות חדש המאפשר גם לתוכנית האסטרטגית המאושרת מתחילת 2020 להיכנס ליישומה והצוות האסטרטגי עוקב אחר ההתקדמות. כמו כן, בימים אלו אנו עוסקים בתוכנית תמיכה מפורטת באגודות וגם בעניין זה השינוי התקציבי יאפשר את ביצוע פעולה זו. צומצמו סגלי האימון, קוצץ שכר, שינוי סדרי העדיפות צמצמו ונוספו פעילויות חדשות.
הכדורעף חופים חזר לפעילות מלאה, ואנו פועלים בימים אלו מול העיר אילת ורשות הספורט לערוך אירוע בינלאומי גדול במהלך החודשים ספטמבר-דצמבר, תקוותנו לסכם על הפרויקט בימים הקרובים. אנו פועלים בגילאים הצעירים לארגון טורנירים לסיום העונה והדבר תלוי במידת הרצון והמחויבות של האגודות להצטרף, אירועים מסוג זה יעניקו 'רוח ספורטיבית' טובה לסיום העונה. בנושא האלופות והיורדות תתקבל החלטה בשבוע וחצי הקרוב”
באגף הספורט של עיריית אילת עדיין לא מברכים על המוגמר ויעקב מלכה, מנהל האגף, אמר ל'ערב ערב' כי המדובר באחת מתוך מספר אפשרויות שנבחנות כרגע להבאת אירועי ספורט גדולים לאילת במהלך החודשים הקרובים, במטרה לסייע לעיר לצאת מהמצב הכלכלי אליו נקלעה עקב משבר הקורונה עם זאת כרגע שום דבר עדיין לא סגור.

 

אילת תתווסף לתחרויות הסתיו של הטריאתלון?


אירוע הטריאתלון הגדול של הקיץ הקרוב ייערך בהמבורג גרמניה, שתארח מה-4-6 בספטמבר גם את הטריאתלון במסגרת הסבב העולמי וגם את איירונמן המבורג.
הטריאתלון היה אמור להתקיים בתחילת חודש יולי ותחרות איש הברזל בסוף יוני. כעת, יאוחדו שני האירועים לפסטיבל אחד שיתפרש על פני סוף שבוע ויכלול גם את אליפות העולם בטריאתלון לשליחים מעורבים (שתי נשים ושני גברים). איירונמן החליטו לדחות את אליפות העולם בקונה שבהוואי לפברואר 2021, אבל איירונמן אוסטריה תדחה ל- 20 בספטמבר. בנוסף לתחרות בהמבורג החליטה ההתאחדות האירופית, באופן כמעט סופי, על מספר תאריכים לתחרויות שיערכו במסגרת הגביע האירופי. התחרות הראשונה צפויה להתקיים ב-8 באוגוסט ותערך בעיר קרלווי-וארי שבצ'כיה (עיר תאומה לאילת). הבאה בתור תערך כעבור שבועיים בפולין. אליפות אירופה בטריאתלון אמורה להתקיים בסוף השבוע האחרון של אוגוסט באסטוניה ובסתיו יתקיימו שתי אליפויות אירופה לצעירים יותר – אליפות אירופה לנוער ב-1 באוקטובר בטורקיה ואליפות אירופה עד גיל 23 ב-3 באוקטובר באוקראינה. בנוסף, בהתאחדות האירופית שוקלים להוסיף לרשימת התחרויות של הסתיו ותחילת החורף אירועים נוספים במקומות שיתאימו מבחינת מזג אוויר. אחת האפשרויות שהועלו במסגרת זו היא תחרות בעיר אילת. על פי הודעת ההתאחדות האירופית מתנהלים כעת מגעים באשר לקיום התחרות באילת, ובמידה ותערך, היא תתקיים במסגרת טריאתלון אילת בתחילת חודש דצמבר.
 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש