בכל הארץ בוטלו קנסות מאכילי חתולים – חוץ מאילת

מאת: רותם נועם ● 10/6/2020 23:03 ● ערב ערב 2970
זוג מאכילי חתולים שיצא במהלך חודש אפריל להאכיל את חתולי אזור המלונות בעיר שנותרו ללא מזון ושתייה, נקנס ב-500 שקל על ידי משטרת אילת ● בקשת ערר שהגישו נדחתה בנימוק כי ''חרגו מהנהלים'' ● זאת בעוד שבשלושה מקרים אחרים בערים אחרות, בהם התערבו ארגון בעלי החיים נח לצד הקליניקה המשפטית באוניברסיטת תל אביב, בוטלו קנסות שניתנו בנסיבות דומות ● בארגון מבטיחים לדרוש את ביטול הקנס במסגרת הליך משפטי ● המשטרה: ''הפנייה התקבלה ב-9.6 ותועבר לטיפול ובחינת הגורמים האמונים''
בכל הארץ בוטלו קנסות  מאכילי חתולים – חוץ מאילת

משטרת אילת לא הפגינה חמלה כלפי זוג מאכילי חתולים מאילת שיצאו מביתם למרחק העולה על 100 מטר, כקבוע בתקנות, על מנת להאכיל את חתולי אזור המלונות בעיר שנותרו ללא אוכל ומים בתקופת הקורנה בה היו מלונות ומסעדות העיר סגורים. בפוסט שפרסמה נח – ההתאחדות הישראלית של הארגונים להגנת בעלי חיים, ידעו לספר על שלושה מקרים אחרים בארץ בהם נקנסו מאכילי חתולים, קנסות שבוטלו לאחר התערבות הארגון, אלא שבאילת התגלגלו הדברים אחרת והקנס המדובר לא בוטל עד היום.

וכך נכתב בפוסט שפרסם הארגון: "קנס על חמלה - בסגר הקורונה פנו אלינו לעזרה אזרחים אכפתיים שנקנסו על די המשטרה על כך שיצאו למרחקים מעל 100 מטר כדי להאכיל חתולי קהילה ולהסיע כלבים וחתולים לטיפולים רפואיים. אנחנו שמחים לעדכן כי הקנסות שטיפלנו בהם - בוטלו, למעט קנס אחד שניתן למאכיל חתולים באילת. נמשיך לפעול לביטול הקנס כי טיפול בחיות והאכלת חתולי קהילה - הינו צורך חיוני שמציל חיים". בארגון הדגישו כי "במכתב הנחיות שפרסמו המנכ"ל והיועצת המשפטית של משרד החקלאות נכתב בסעיף י"ד: "רווחת בעלי חיים - כשם שמותרת יציאה מהבית לרכוש מזון, כך מותרת יציאה לצורך רכישת מזון לבעלי חיים; כשם שמותרת יציאה מהבית לרכוש תרופות ולקבלת שירות רפואי לאדם, כך מותרת יציאה מהבית לרכישת תרופות ולקבלת שירות רפואי לבעלי חיים, וכן לטיפול בבעלי חיים."
בארגון נח רתמו לנושא את עו"ד אמנון קרן מהקליניקה לצדק סביבתי ולהגנה על זכויות בעלי חיים בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטת ת"א, שסייע בביטול הקנסות, אלא שבמקרה של הזוג מאילת לא הצליחה גם התערבות זו לסייע.

בשיחה עם 'ערב ערב', הסבירה אלה אבין מנכ"לית הארגון: "הזוג מאילת הגיש בקשה לביטול הקנס במערכת האונליין המיועדת לכך באתר הממשלתי, אלא שב-21.4 בקשתם נדחתה בנימוק שהם חרגו מהנהלים, איש לא הודיע להם על כך ולמעשה עד להתערבותנו הם לא ידעו כל כך שזה גם לא בסדר. אנחנו מצדנו הגשנו גם כן בקשה לביטול הקנס ואולם בקשתנו נדחתה בנימוק הטכני שמועד הערר כבר חלף, לפיכך כרגע בכוונתנו לפנות בהליך משפטי ולבקש הארכת מועד על מנת להישפט ולהביא לביטול הקנס בנסיבותיו המיוחדות". עוד הוסיפה אבין: "זה מקומם, מדובר בפעולה חיונית, אין הבדל בין האכלה בפינת חי או בגן חיות או האכלת חתולי קהילה, הם אוכלים במקומות קבועים ובזמנים קבועים ואינם יודעים להגיע לפינות האכלה אחרות בעיר. לכן היה הכרח להגיע אל אזור המלונות שהיה סגור ולתת להם אוכל ומים במקומות בהם הם רגילים לקבלם. גם לא דובר בהתקהלות אסורה אלא בזוג נשוי שעוסק בהאכלת חתולים כבדרך קבע. גם כך הם עושים את עבודת הרשויות כך שצריך להודות להם לא לקנוס אותם".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "פנייתו של עורך הדין התקבלה אתמול (9.6) והועברה לטיפול ובחינת הגורמים האמונים על נושא בחטיבת התביעות של משטרת ישראל. החלטה בעניין תתקבל במהלך הימים הקרובים ותשובה תועבר לפונה בהתאם ולא באמצעות כלי התקשורת".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש