האטרקציה החדשה: התחנה הממוזגת הראשונה

מאת: רותם נועם ● 19/6/2020 19:31 ● ערב ערב 2971
בשעה טובה הותקנה תחנת האוטובוס הממוזגת הראשונה באילת באזור התיירות ● בחודש הבא צפויה התקנתה של תחנה שנייה ● הפיילוט המשותף לעיריית אילת ואגד צפוי לכלול 3 תחנות ברשתות החברתיות התבדחו: “נפתח מלון להומלסים”
לנקרי: "הוספת תחנות ממוזגות כרוכה בתקציבים גדולים". התחנה החדשה

כבר בדצמבר 2018, הכריזה עיריית אילת על פיילוט משותף לה ולחברת אגד, להצבתן של שלוש תחנות ממוזגות חכמות בנקודות מרכזיות באילת, זאת על מנת לבחון את התאקלמותם במרחב הציבורי ואת יחס התושבים בכל הנוגע לשמירה עליהן. בחודש הבא צפויה התקנתה של תחנה שניה בשדרות התמרים.

 

נגישות מלאה


מדובר בתחנות סגורות בעלות דלתות אוטומטיות, הכוללות שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע המאפשר לנוסעים לקבל מידע בזמן אמת על לוחות הזמנים של הקווים הפועלים בתחנה, מסלולי האוטובוסים ועוד. השילוט מאפשר נגישות מלאה גם לנוסעים בעלי כיסאות גלגלים. הפרויקט, שאושר על ידי קרן השיפורים של משרד התחבורה, מבוצע בשיתוף עיריית אילת. עלות הקמת התחנות ממומנת על ידי קרן השיפורים כאשר אחזקתן מצויה באחריותה של עיריית אילת. 

 

עוד נדבך ב"עיר חכמה"


את הנושא מקדם סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי, כחלק מתכנית עיר חכמה אותה הוא מוביל ביחד עם ראש  העירייה – מאיר יצחק הלוי. "התכנית נבחנה אצלנו חודשים ארוכים בליווי וייעוץ של חברת "אציכ" ואושרה כאמור על ידי משרד התחבורה" ציין אלי לנקרי בהודעת העירייה מדצמבר 2018, והוסיף: "בראייה קדימה ובתקווה שהפיילוט יצליח, הוספת תחנות ממוזגות כרוכה בתקציבים גדולים". בעירייה אמנם קיוו לחנוך את הפרויקט בקיץ שעבר ואולם אך יחנכו אותו באחור אופנתי השנה. על העירייה לגבש כעת את "המדדים להצלחה" אשר יקבעו בעתיד את המשך והרחבת הפרויקט בעיר. תחנות אלה מצטרפות לחדר ריענון הנהגים, שנחנך בשבוע שעבר במתחם התחנה המרכזית באילת ואמור לשפר את תנאי העבודה של נהגי האוטובוס.

לצפייה בהתקנת התחנה 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש