גם השנה מחירי הקייטנות ברשת המתנ''סים לא עלו

מאת: ניר אמיתי ● 24/6/2020 23:35 ● ערב ערב 2972
למרות הקושי למצוא אנשי צוות שיסכימו לעבוד בקייטנות במהלך חודש אוגוסט, למרות מגבלות הקורונה ולמרות מחירי התקרה שקובע משרד הפנים לקייטנות המפוקחות, גם השנה לא הועלו מחירי הקייטנות ברשת המתנ''סים ● אמנם המגוון מצומצם יותר כי זמן ההיערכות היה קצר, אבל להורים יש השנה פתרון נוח ובמחיר סביר עד 10 ימים לפני סוף החופש הגדול ● ויש גם קרב קיץ- פורום ההורים העירוני דורש: תשעה ימים ראשונים חינם של בית הספר של החופש הגדול גם למי שלא מתכוון להירשם לכל התקופה: ''משרד החינוך הבטיח פתרון, שמשרד החינוך ישלם''
גם השנה מחירי הקייטנות ברשת המתנ''סים לא עלו
הכל יהיה ערוך ומוכן מבחינתנו ל- 1ביולי. כהן

ונתחיל בבשורות הטובות- למרות אי הוודאות שאפפה את התקופה האחרונה סביב השאלה מתי יסתיימו הלימודים, לצד אי הוודאות של ימי הקורונה בהם כלל לא היה בטוח האם יתקיימו בקיץ הזה קייטנות ואם כן, איך, כמה ולמה? ממש לאחרונה יצאה רשת המתנ"סים בעיר בפרסום שורת הקייטנות שתעשה לילדים שלנו את הקיץ הזה לפעיל ומהנה יותר ולנו ההורים תאפשר לצאת בראש שקט לעבודה. אם לא די בזה הרי שגם השנה, זו השנה השלישית ברציפות, לא הועלו מחירי הקייטנות, למרות שברוב המקרים הקייטנות הנושאיות יתקיימו בקיץ הזה בעיקר בחודש  אוגוסט (כי בית הספר של החופש הגדול ממלא את חודש יולי). ואם בשנים שעברו קייטנות בחודש אוגוסט עלו יותר מאשר בחודש יולי, בעיקר כי קשה להשיג צוות שיסכים לעבוד בחודש החופש האחרון, הרי שהשנה, תשלמו על הקייטנות בחודש היקר יותר כמו בחודש היקר פחות בשנה שעברה. התבלבלתם? עשינו לכם סדר: 

 

הבטחות בע"מ


מה 'שיסגור' להורים פינה חשובה של חודש יולי היא פעילות בית הספר של החופש הגדול וגני החופש הגדול שזוכים השנה למתיחת פנים ולתוספת זמן תודות לתשעת הימים מה- 1.7 אותם הבטיח משרד החינוך להורים כפיצוי על כך ששנת הלימודים לא התארכה. עקב זאת, אם בשנים קודמות יצא בית הספר של החופש הגדול לדרך ב-2/7 ונמשך 15 יום עד ל-22/7 (בעלות של 300 ₪), הרי שהשנה יתחיל בית הספר של החופש הגדול - שיכלול באופן יוצא דופן גם את בוגרי כתות ד' - ב- 1/7 ויימשך עד ה- 6.8, בסך הכל 27 ימי פעילות שישלבו כמיטב המסורת בין חומרי למידה לבין פעילות קייטנית. עבור זה ישלמו ההורים השנה 360 ₪ בלבד לפעילות שתתחיל בשעה 8:00 ועד 13:00. בעבור פעילות גני החופש הגדול בין השעות 8:00-13:00 ישלמו ההורים 360 ₪ בלבד ומי שיבחר להאריך את הפעילות עד השעה 16:00 ישלם 810 ₪ כל אלו בסבסוד משרד החינוך.
אלא שהדבר בכל זאת אינו משביע את רצון הנהגת ההורים הארצית ובכללה פורום ההורים באילת, שדורשים רגע לפני היציאה לחופש, לאפשר להורה שרוצה לרשום את ילדו רק לתשעת הימים הראשונים של בית הספר של החופש הגדול או גני החופש הגדול, לעשות זאת חינם אין כסף ללא ההתניה הקיימת כי ימים אלו מגולמים בסך כל ימי הפעילות- 27 ימים במספר. כל זאת מאחר ומשרד החינוך הבטיח להורים פיצוי על אותם תשעה ימים בהם היו המורים לעבוד אך בפועל הנושא בוטל על ידי ביהמ"ש. "מהפרסומים שהופצו אנחנו למדים שהבטחות משרד החינוך לממן את השבועיים הראשונים של בית הספר של החופש הגדול הן לא יותר מאחיזת עיניים ומקסם שווא", טוענים בהנהגה הארצית. "שבועיים אלו מותנים בכך שהילד יירשם לכל התקופה על כל המשמעות הכלכלית הנגזרת מכך....אם כך ילדים זהו השיעור להיום- אם זה נראה כמו ישראבלוף ונשמע כמו ישראבלוף, רוב הסיכויים שזה ישראבלוף...הורי ותלמידי ישראל למדו שוב שהבטחות משרדי הממשלה לעם הם הבטחות בע"מ". 

 

שנה שלישית בלי העלאת מחירים


הנושא שעדיין ממתין לתשובות משרד החינוך זכה השבוע גם להתייחסותו של יו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט, חבר הנהגת ההורים הארצית שהבהיר: "מדובר כאן בעיקרון. מכניסים את היד לכיס של ההורים מבלי לשאול וכשזה מגיע לארגון המורים, לא מעיזים לעשות את זה בלי הידברות. זה בדיוק כמו שיגידו לך שהחל משנת הלימודים הבאה את צריכה לשלם עבור השבועיים הראשונים של הלמידה בבית הספר".
כך או כך, הורים שיבקשו להאריך את קייטנת בית הספר (כתות א', ב' בלבד), או את קייטנת הגנים בשבוע נוסף, יוכלו לעשות זאת החל מה- 13-19 באוגוסט בעלות של 290 ₪.
לצד הפתרונות שניתנים לילדי בתי הספר עד כתות ד' וילדי הגנים, יוכלו למצוא הגדולים יותר גם קייטנות נושאיות. אמנם במגוון קטן יותר מהשנה הקודמת אבל בהתחשב בעובדה שלא היה הרבה זמן להתארגנות, גם זה טוב. בין היתר יתקיימו בעיר קייטנת ספורט טניס ומחנה הכדורגל של המתנ"ס, כאשר המחירים צפויים להישאר כשהיו בשנים שעברו. 

מנהלת רשת המתנ"סים בעיר איריס כהן מסרה לקראת פתיחת עונת הקייטנות: "ההיערכות עדיין לא הסתיימה, אנחנו עדיין בגיוסי עובדים, אבל הכל יהיה ערוך ומוכן מבחינתנו ל- 1ביולי. לצד הקייטנות שיופעלו על ידינו בקיץ, תפעל גם השנה תכנית הספורט הלילית מותאמת קורונה, בשבוע האחרון של החופש נפעיל בתוך המתנ"סים את שבוע הילדים והנוער". 

ממשרד החינוך מחוז דרום נמסר: "הסכום הוא על כל התקופה, לא ניתן לשלם עבור יום מסוים. ההורים יחליטו אם להצטרף לכל התקופה או לא".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש