אושרו תקציבי שיא של כ-75 מיליון שקל לפיתוח העיר אילת

מאת: רותם נועם ● 24/6/2020 23:45 ● ערב ערב 2972
עיריית אילת תשקיע 9.5 מיליון שקל בפיתוח סביבתי בשכונות הוותיקות וחצי מיליון שקל בהתקנת תשתית מצלמות ● כך עולה מרשימת התקציבים הבלתי רגילים (תב''רים) שאושרו במועצת העירייה החודש ● לצד אלה אושרו תקציבי עתק בגובה מצטבר של כ-36 מיליון שקל עבור מיזמי תחבורה שונים ● מחברות הביטוח יתקבלו 20 מיליון שקל בעבור תיקון נזקי הסופה ● וגם הסינג סינג והחניון בכניסה לעיר תוקצבו במיליוני שקלים
אושרו תקציבי שיא של כ-75  מיליון שקל לפיתוח העיר אילת
9.5 מיליון שקל יושקעו בשכונות טעונות טיפוח. שכונת האשל באילת ● צילום: גוגל

עיריית אילת אישרה תב"רים בסכום חריג  של כ-75 מיליון שקל, 35,692,541 שקל מהם בעבור פרויקטים שונים בתחום התחבורה, ועוד 20 מיליון שישולמו על ידי חברות הביטוח בעבור תיקון נזקי הסופה שפקדה את אילת בחודש מרץ השנה.  בין יתר הפרויקטים שיקודמו עם אישור תקציבם: פרויקט ברלין ופרויקט מיוז לעצמאות אנרגטית ירוקה.

 

עלות הכביש העוקף 25 מיליון שקל


במהלך ישית מועצת העירייה שנערכה ב-6.3, אושרה רשימה מכובדת של תקציבים מיוחדים ובראשם תקציבי תחבורה המכסים שורת פרויקטים המתנהלים בעיר בחודשים האחרונים, ביניהם סכום של למעלה מ-25 מיליון שקל עבור בנייתו של כביש עוקף מערבי בעיר, סכום של למעלה מ-7 מיליון שקל הוקצה לטובת בנייתו של חניון חנה וסע בכניסה לעיר, וסכום של כ-655 אלף שקל הוקצה למורך הסדרת צומת דרבן ששת הימים. רחוב אילות קיבל תקציב של 919 אלף שקל לצורך הסדרתו המחודשת , וסכומים נוספים הוקצו לטובת מעגל התנועה קאמפן/אריקה ותכנון שדרות ארגמן, נשר וצפצפה וכן רחובות יותם / עפרוני. בסך הכל בניכוי הכביש העוקף אושרו כעשרה מיליון שקלים לצורך פרויקטים אלה. על תקציבים אלו אחראי משרד התחבורה שיישא ברוב עלותם. חלקה של עיריית אילת בפרויקטים אלה יעמוד על כמיליון שקל שיבואו מתקציב קרן עבודות פיתוח. סכום של 1.27 מיליון שקל הוקצה על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית על מנת לקדם את תכנית ההתחדשות העירונית בשכונת הסינג סינג.

 

מקדמים עיר חכמה


סכום שך 1.56 מיליון שקל וסכום נוסף של 1.88 מיליון שקל הוקצו על ידי האיחוד האירופאי עבור קידום שני פרויקטים ירוקים במסגרת עיר חכמה, האחד הוא פרויקט ברלין שיהפוך את ביה"ס היסודי יעלים לבי"ס עצמאי אנרגטית, ובעבור פרויקט מיוז המתוכנן לנתק את אזור המלונות באילת מרשת החשמל ולהעבירה לעצמאות אנרגטית. פרויקט ירוק אחר שיקבל 2.5 מיליון שקל הוא מיזם התקנת מערכות להחדרת אור טבעי בבי"ס בגין, 1.5 מיליון שקל מהם על חשבון קרן פיתוח והיתרה ממשרד הכלכלה.

 

300 אלף לטיילת הימית


המשרד לשוויון חברתי יעביר סכום של 1.3 מיליון שקל לצד 700 אלף שתשלים העיריה, לצורך "קידומם של מיזמים דיגיטליים מתקדמים המיועדים למען שיפור איכותם של השירותים המוענקים לתושבים ולעסקים הפועלים בהן ולמען ייעול תהליכי עבודה ברשויות המקומיות", כפי שתואר בהזמנה להציע הצעות שפרסם המשרד לשוויון חברתי לרשויות.  

300 אלף שקל יושקעו בטיילת הימית, וסכום של 9.5 מיליון שקל יושקעו בטיפוח סביבתי בשכונות טעונות פיתוח.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש