סיימו יב' עם טעם טוב

מאת: ניר אמיתי ● צילום: י. בן יתח ● 1/7/2020 21:17 ● ערב ערב 2973
רגע אחרי שכבר היה ברור שמסיבות סיום יב' לא ייצאו השנה לפועל במתכונת הרגילה, הבינו תלמידי והורי השמיניסטים בבית הספר 'בגין', שנשאר להם בקופת המסיבה כסף לא מנוצל ● מה עשו השמיניסטים? בחרו להשאיר חותם חינוכי על בית הספר ורכשו בכל הסכום טאבלטים שיועברו כבר בימים הקרובים לתלמידי בית הספר שאין ברשותם מחשב ● ''זו הייתה הדרך המושלמת להיפרד'', מבהיר השבוע יו''ר וועד ההורים הבית ספרי רועי אפלבאום, ששוקל עכשיו להפוך את הרעיון המרגש למסורת בבית הספר
סיימו יב' עם טעם טוב

וגם זה קרה בעידן הקורונה- תלמידי כתות יב' בבית הספר 'בגין' שאספו במרוצת השנה החולפת כסף לטובת מסיבת הסיום שלא יצאה לפועל כמתוכנן בגלל מחלת הקורונה, הבינו כי הם נשארו עם סכום לא מבוטל של כ – 5,000 ₪, שאינו מכספי הורים, אלא מהכנסות שהם יזמו במהלך השנה: מכירת כיבוד בבית הספר בהזדמנויות שונות, מחזור בקבוקים ועוד. בעצה אחת עם נציגי וועד ההורים הבית ספרי ובהסכמה גורפת של כל הורי השמינסטים החליטו הבוגרים לייעד את הכסף לטובת הקהילה האילתית. חשבו וגם הגיעו לרעיון שבעקבות ימי הקורונה בהם נדרשו התלמידים למחשבים לטובת הלמידה מרחוק, הם יקדישו את הסכום שנותר בקופה, על סך של כ- 5,000 ₪ לטובת תלמידי בית הספר אותו הם עוזבים, שאין ברשותם מחשב. בהובלתו של יו"ר וועד ההורים הבית ספרי, רועי אפלבאום, רכשו השמיניסטים עשרה טאבלטים מספק אילתי שאף העניק הוזלה משמעותית וכבר היום, יום חמישי, אמורה להתקיים בבית הספר ישיבה של צוות המורים והיועצות בנוכחותו של יו"ר וועד ההורים בלבד, בה יוחלט איזה 10 תלמידים מבית הספר יקבלו באהבה רבה את הטאבלטים הנרכשים. "היוזמה הראשונה מסוגה, שזכתה לברכת הדרך ולשבחים מצדו של מנהל בית הספר אלדד חיימוביץ ריגשה לא רק את ההורים שהיו שותפים להחלטה אלא בעיקר את התלמידים שהבינו את גודל תרומתם", אומר השבוע יו"ר וועד ההורים רועי אפלבאום, שהבהיר עוד: "יש קריטריונים מדויקים של משרד החינוך מי זכאי לקבלת מלגות ואנחנו נשאר צמודים לזה בישיבה בה יוחלט מי מתלמידי בית הספר יקבל טאבלט, מתנת הבוגרים. כמובן שבנקודה הזו השמיניסטים כבר יישארו מחוץ לתמונה שכן מדובר בהחלטות סגורות וחסויות". עוד הוסיף אפלבאום: "זו הייתה באמת מחווה מרגשת ויוצאת דופן. אין ספק שהקורונה לצד הדברים השליליים שהביאה איתה, גרמה לנו לחשוב על הרבה דברים אחרת ולראות דברים שהיו עד היום ברורים מאליהם כשונים. התלמידים הובילו את היוזמה בצורה יוצאת דופן וזכו לשבחים מכל עבר על החלטתם".

 לאור הצלחת הרעיון שוקלים עכשיו בוועד ההורים הבית ספרי להפוך את היוזמה למסורת בית ספרית לפיה ישאירו אחריהם תלמידי י'ב שעוזבים את בית הספר מזכרת קהילתית לחבריהם לבית הספר בכל שנה. "משהו שישלב ערכים וקהילה בבית הספר", מציין אפלבאום. בימים הקרובים יחולקו הטאבלטים לתלמידים. "זה לחלוטין היה סיום שנה מתוק כפליים", הוא מדגיש.  


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש