בתום שני עשורים הושג הסדר פשרה בייצוגית נגד קלאב הוטל

מאת: רותם נועם ● 1/7/2020 21:24 ● ערב ערב 2973
אחת מהסאגות המשפטיות הסבוכות והארוכות בישראל הגיעה לקיצה בתום לא פחות משני עשורים של התדיינויות בשלל הליכים, שהבשילו לפשרה בבקשה לתביעה ייצוגית, שנגעה לדרך חישוב דמי האחזקה שנגבים מידי שנה מבעלי זכויות ליחידות נופש בשניים ממלונות הרשת באילת ● בית המשפט תחם את רף דמי האחזקה ל-30% והורה להשיב כספים שנגבו ביתר
בתום שני עשורים הושג הסדר פשרה בייצוגית נגד קלאב הוטל
“הליכים שנמשכים למעלה משני עשורים תוך פגיעה של ממש בשני הצדדים. קלאב הוטל אילת”

זה לקח כשני עשורים אבל השבוע נחתם הסדר פשרה בבקשה להכרה כתביעה ייצוגית שהוגשה לראשונה ב-2001, נגד קלאב הוטל. התביעה נסובה סביב פרשנות להסכם ההתקשרות שבין בעלי הזכויות ביחידות הנופש בקלאב הוטל אילת ובקלאב אין אילת לחברת הניהול. בעלי הזכויות טענו כי חישוב דמי האחזקה היה מופרז.
השופט רחמים כהן מבית המשפט המחוזי בתל אביב, אישר את הסכם הפשרה ונתן לו תוקף של פסק דין ותיחם את גובה דמי האחזקה הנאותים ב-30% מכלל העלויות בבית המלון לאחור ולעתיד לבוא. לאור כך נפסק כי מי ששילמו סכומים הגבוהים מ-30% יהיו זכאים להחזר מלא של ההפרש. עוד ב-2015 הוגש לבית המשפט הסדר פשרה על ידי הצדדים, אלא שזה נדחה בינואר השנה. ביהמ"ש הנחה לתקן אותו לטובת הקבוצה המיוצגת. הסדר הפשרה הנוכחי מאמץ לפיכך את הערות בית המשפט מחודש ינואר. השופט כהן התייחס לחיסכון בזמן השיפוטי שהביא עמו הסדר הפשרה, וכתב: "יש להביא בחשבון את החיסכון בזמן השיפוטי ובמשאבים הציבוריים הטמונים בהגעה להסדר פשרה על פני ניהול הליכים, שממילא נמשכים מזה כ-20 שנה תוך פגיעה של ממש בשני הצדדים. הסדר הפשרה קובע מנגנונים ברורים של פיקוח לצורך יישומו המלא, הן בנוגע לתשלומים המגיעים לחברי הקבוצה בגין גביית יתר, והן באשר להסדרה עתידית של דמי האחזקה".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש