יבוטלו הקנסות שקיבלו בעלי מסעדות ובתי אוכל בתחילת המשבר

מאת: רותם נועם ● צילום: דוברות המשטרה ● 1/7/2020 21:35 ● ערב ערב 2973
היועמ''ש לממשלה אביחי מנדלבליט הוציא הנחייה לרשויות המקומיות והמשטרה לבטל דוחות קנס שניתנו בשל הפרה של תקנות הקורונה על בתי אוכל, מסעדות ובתי קפה בתקופה שבין ה-25.3-24.4 ● באילת הוצאו לפחות 9 דוחות לבעלי עסקים שונים בתקופה זו
יבוטלו הקנסות שקיבלו בעלי  מסעדות ובתי אוכל בתחילת המשבר
אם קיבלתם דוח שגוי בתקופה הרלבנטית פנו למוקד וערערו על הדוח. שוטר במהלך סיור בין בתי עסק בתקופת הסגר

יבוטלו קנסות שהוצאו מכוח תקנות הקורונה בתקופה שבין ה-25.3-24.4, זאת לאחר שהתגלה קושי משפטי באשר לשאלה האם האיסור לפתוח את בתי האוכל בתקופה זו נחשב לפלילי על פי התקנות. את ההוראה לביטול הדוחות העביר למשטרה ולרשויות המקומיות היועמ"ש למשטרה אביחי מנדלבליט. ההנחיה החדשה תקפה לגבי דוחות שהוצאו לבתי אוכל, זאת לאחר שהמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עו"ד שלמה (מומי) למברגר, מצא כי הפרשנות הנכונה היא כי פתיחה בתקופה האמורה של בית אוכל, גם בניגוד לתנאי התקנות, לא מהווה עבירה פלילית. על פי נוסח התקנות שהיה בתוקף באותה העת, ניתן היה לפרש כי המונח "בית אוכל", אינו נכלל במונח "חנות", שלגביה נקבעה עבירה פלילית. ההנחיה מתייחסת הן לקנסות שניתנו על ידי הרשות והן לכאלו שניתנו על ידי המשטרה.
מהודעות דוברות המשטרה שפורסמו בתקופה הרלוונטית באילת, עולה כי כבר ב-24.3 נתנה משטרת אילת קנס לבעל עסק אילתי ששימש למשחקי קלפים והוגשו בו משקאות חמים, אלכוהול ומזון, והורתה על סגירתו ל-30 יום, בתאריך 4.4 קנסה משטרת אילת ב-5,000 שקל מקום נוסף ששימש לטענתה כפאב בו התקיימו הימורים וכ-11 איש ששהו במקום נקנסו כל אחד ב-500 שקל, גם מקום זה נסגר בצו ל-30 יום. ב-7.4 פרסמה המשטרה הודעה לפיה:  
במהלך השבועיים האחרונים הוצאו 7 צווי סגירה לעסקים שונים בהם: מסעדה ופאבים שהפעילו משחקי הימורים במקום, חנות שאוורמה שפעלה בניגוד להנחיות ואף חנות להמרת כספים. בעלי העסקים נקנסו והוצא נגד המקומות צווי סגירה. בתאריך 16.4 פרסמה המשטרה הודעה כללית ולפיה ביממה אחת 15/4-16/4, נרשמו 21 דוחות בכל הארץ על הפעלת מקום או עסק בניגוד לתקנות (הודעה זו לא ציינה את סוגי העסקים).


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש