אוגרת החפצים הפסידה וחצרה תפונה בהקדם

מאת: רותם נועם ● 1/7/2020 21:38 ● ערב ערב 2973
נדחתה בקשת רשות ערעור שהגישה תושבת אילת שהואשמה בכך כי אגרה בחצר ביתה פסולת בכמויות משמעותיות ● כעת סוף סוף תוכל העירייה להיכנס לחצריה בשכונת האשל הוותיקה, ולפנות משם את הפסולת שהפכה למטרד תברואתי ובטיחותי
אוגרת החפצים הפסידה וחצרה תפונה בהקדם
תושבי שכונת האשל סבלו מאגירת החפצים בחצר הבית. שכונת האשל (לבתים המצולמים אין קשר לכתבה) ● צילום: גוגל סטריט וויו

בית המשפט המחוזי באר שבע דחה את בקשתה של תושבת אילת כנגדה יצא פסק דין בבית המשפט השלום באילת שחייבה לפנות את המטלטלים שהציבה בחצר ביתה ואשר הפכו למטרד עבור שכניה. 
עיריית אילת פתחה כנגד האישה המוכרת בעיריית כאגרופובית (אדם האוגר חפצים באובססיביות) – ואשר מביתה בשכונת האשל הוותיקה, כבר פונתה בעבר פסולת, בהליך משפטי בסופו הצליחה להוציא צו המורה לאישה לפנות מביתה את הפסולת והמטלטלים הרבים שהתאספו שם והפכו למטרד תברואתי וסביבתי. בעקבות החלטת בית המשפט הגישה האישה בקשה ב-9.3 ובה ביקשה זמן התארגנות "כדי לסדר את החצר שלי", והשופט מוטי לוי מאילת העניק לה שבועיים, לאחריהם ביקשה האישה ארכה נוספת. "אני מבוגרת מאוד ויש לי בעיות בריאות וקושי בהליכה", כתבה האישה בבקשה שהוגשה בכתב ידה, האישה הסבירה את פשר ריבוי החפצים בחצרה: "דאגתי שיהיו כסאות לישיבה וכן שולחנות  כדי שאוכל לשבת לקרוא. אין לי מים בכלל, תכננתי להכין חצר סורגים מרווחת למניעת כניסת חתולים שמושכים את הכביסה מהחבלים...השתדלתי להשיג רשתות ויריעות לצל במקום שהעץ לא מספיק...במשך שנים הבאתי חבילות בגדים ונעליים למשפחות של משרתים בצבא בכביש ערד, את החבילות הכנתי בחצר וכל שבועיים בערך נסעתי איתן באגד, לאחר זמן אגד דרשו תשלום על החבילות, לא יכולת לשלם והחבילות הצטברו בחצר. עיריית אילת החליטה שזה מפגע בטיחותי ותברואתי, הם נכנסו בצו של בית משפט לחצר לאחר שאני עצמי פיניתי אפילו בגדים שלי בעשר מכולות", עוד האשימה האישה את העירייה כי נטלה ממנה שמיכות וכלי בית וכן כלי עבודה בהם השתמשה.
כאמור, לאחר צו זמני שהוארך פעמיים והעניק לאישה זמן התארגנות לשם פינוי חפציה, נדחתה בקשה נוספת שהגישה לקבלת ארכה לפינוי, וביהמ"ש המחוזי פסק כי: "לא מצאתי הצדקה להתערבות בקביעת המועדים עליהם הורה בית משפט השלום וזאת לאחר שבית המשפט הפעיל את שיקול דעתו כאשר ניכר כי המועד שנקבע ונקצב היה לפנים משורת הדין ועל מנת לסייע למבקשת למרות שלא הציגה עילת תביעה המצדיקה מתן סעד של צו מניעה קבוע ואף לא צו מניעה זמני", נפסק. 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש