מאיר יצחק הלוי הודיע על סגירתה של קבוצת מועצת עיר חרום

מאת: רותם נועם ● 1/7/2020 22:00 ● ערב ערב 2973
ראש העירייה מאיר יצחק הלוי הודיע השבוע לחברי המועצה כי החליט לסגור את קבוצת הווצאפ שהוקמה עם הקמתה של קואליציית החרום שאושרה לאור משבר הקורונה ● הסיבה: ''יש המשתמשים בה לצרכים פוליטיים קטנוניים'' ● והכל משום שחברת המועצה יערית סיטבון שאלה מדוע לא ויתרה עיריית אילת על תוספת הארנונה שנקבעה בחוק ● (רמז: היא אינה יכולה)
מאיר יצחק הלוי הודיע על סגירתה של קבוצת מועצת עיר חרום
השאלה שלה הובילה לסגירת הקבוצה. סיטבון

שאלה שהעלתה חברת המועצה ("צעירי אילת") יערית סיטבון בקבוצת הווטצאפ שהוקמה כחלק מקואליציית החרום בעיריית אילת, שנולדה עקב פרוץ משבר הקורונה, הביאה להודעתו של ראש העירייה כי הוא סוגר את הקבוצה לאלתר, לאור כך שלדבריו: "יש המשתמשים בה לצרכים פוליטיים קטנוניים". כזכור, התפרקה הקואליציה ממנה נהנה יצחק הלוי כבר בחודש דצמבר 2019, לאחר שיהודה פרץ ('אילת ביתנו') פרש ממנה ולאחריו הצטרפו חברי סיעת 'צעירי אילת'. ליצחק הלוי אמנם נותר רוב במועצה ואולם הוא תלוי כעת על חודו של קול (9 מול 8). עם פרוץ משבר הקורונה החליטו הצדדים להכריז על שביתת נשק ולהקים קואליציית חרום, זה לא עבר חלק לגמרי, אבל בסופו של יום כולם יישרו קו וקואליציית החרום הוקמה, לא לפני שיוסדה לה קבוצת ווצאפ לצרכי עדכון והדברות. הצורך בהקמת קבוצה חדשה, נבע מכך שבחודש פברואר הודיעה דוברת העירייה דנה זנטי לחברי המועצה, כי היא סוגרת את הקבוצה שהקימה לצרכי דוברות להעברת הודעות על ידי חברי הקבוצה. הזכות להעברת תגובות נמסרה אז למנהלי הקבוצה בלבד. הסיבה למהלך לטענת זנטי היתה משום שהקבוצה שהוקמה לצרכי דוברות בלבד, הפכה ל’במה להתנגחות’ פוליטית, שלא לשם כך הוקמה. בקרב חברי האופוזיציה הטריים עורר המהלך כעס רב והם כינו את המהלך "סתימת פיות". "אם חברי המועצה רוצים קבוצה עירונית, הקבוצה שהקימה היא אינה הכתובת לכך ועליהם לפנות למנכ"ל העירייה או למזכירת ראש העירייה ולבקש כי יקימו עבורם קבוצה להתדיינות בענייניהם", אמרה אז זנטי ל'ערב ערב', הקבוצה אכן נסגרה להודעות ובתגובה פרשו ממנה כל חברי האופוזיציה, מה שייתר את הקבוצה. 


עם הקמתה של קואליציית החרום, נולד גם הצורך לעמוד בקשר עם חברי הקואליציה, על מנת לעדכנם, ולפיכך נדרשה הקמתה של קבוצה חדשה, שכאמור על סגירתה הודיע השבוע יצחק הלוי, בשל אותה סיבה בדיוק בשלה סגרה הדוברת את הקבוצה הקודמת – שאלה שהעלתה חברת המועצה סיטבון שנגעה למדיניות העלאת הארנונה ב-2021 באילת. סיטבון ביקשה הסבר לפוסט אליו התוודעה ברשתות החברתיות, המודה לעיריית רמת גן על שוויתרה על ההעלאה האוטומטית בשיעור הארנונה בצו לשנת 2021, סיטבון ביקשה לדעת מדוע לא ויתרה גם אילת על ההעלאה האוטומטית בחוק. מי שנחפז לבטל את השאלה היה דווקא חבר סיעתה של סיטבון, שמוליק שלם, שכתב בתוגבה לשאלה: "יערית, מה לא ברור לך שלא כל מה שמספרים לך הוא נכון. תאמיני לי קראתי את החוק" ויצחק הלוי כתב בתגובה: "לפני שאני סוגר את קבוצת מועצת עיר חרום (כפי ששמענו בישיבת המועצה לצערי יש מי המשתמש בה לצרכים פוליטיים קטנוניים) – אענה לך יערית: אמרנו מספר פעמים שעירייה המוגדרת כעיר איתנה תקציבית (כמו רמת גן) רשאית לוותר על התוספת, עיריית אילת היא לא עיר איתנה. החלטת עיריית רמת גן טעונה אישור משרד הפנים. כפי שציין ראש עיריית רמת גן, "רמת גן היא העיר היחידה" והוא צודק. וחברי הצעירים, אמליץ לכם לעסוק בעת קשה זו בנושאים רציניים ולא לעשות סיבוב פוליטי על גב תושבינו, התושבים רואים מבינים וחכמים".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש