אור מיימון נבחר לראשות וועד עובדי המועצה הדתית בהסכמה כללית

מאת: רותם נועם ● 8/7/2020 20:24 ● ערב ערב 2974
השנה לא יערכו בחירות לוועד עובדי המועצה הדתית באילת, לאחר שאיש זולת משגיח הכשרות אור מיימון, לא הגיש את מועמדותו ● מיימון, המשמש כנציג סיעת יהדות התורה באילת, הומלץ על ידי יו''ר הוועד היוצא ישראל צוברי ● מיימון מסתמן כדמות בולטת בשנים האחרונות בפעילות הציבורית במגזר הדתי באילת, ובעבר ערך את הביטאון ''השבת באילת'' מבית 'ערב ערב'
אור מיימון נבחר לראשות וועד עובדי המועצה הדתית בהסכמה כללית

80 חברי המועצה הדתית באילת היו אמורים לבחור בקרוב את וועד העובדים שייצג אותם בשנתיים הקרובות, אך נכון ליום ב' השבוע, חלף המועד האחרון להרשמת מועמדים, כאשר המועמד היחידי שנרשם, ונראה כי היה מקובל על הכל, הינו אור מיימון, שנכנס לתפקידו כבר השבוע. במועצה הדתית שידעה סערות בתחום יחסי העבודה בשנים האחרונות, מדובר באירוע יוצא דופן בו נמצא מועמד המקובל על כל הצדדים. 
11 שנה שימש סימו לנקרי בוועד המועצה הדתית אילת, ארבע מהן כיו"ר, עד שהודח לפני שנתיים על ידי ישראל צוברי. כיום תומכים שניהם במיימון, וחברי סיעתו אהרון חדידה וערד אזולאי. 

 

“החזר אחזקת רכב חלקי לעובדים”


"ישראל צוברי, יו"ר הוועד היוצא פנה אלי והציע לי להיכנס בנעליו", אמר השבוע מיימון ל'ערב ערב', "לאחר התלבטות הכרעתי לטובת הכלל". אם אינכם בעלי מסעדה בשדרות התמרים, סביר שפגשתם את מיימון על אופנועו כשהוא מתזז בין שלל עשייתו הציבורית, הכוללת התנדבות בזק"א, מד"א וביחידת החילוץ, "אני חי ונושם עשייה ציבורית", הוא מעיד על עצמו, "אני חלק מארגון 'מחוברים לחיים' שמעביר תרופות לקשישים, יש את עמותת 'ידידים' לסיוע לאנשים שנתקעו עם רכבים בשטח, אני הקמתי את נציגות הארגון הזה באילת".

 

 

מה הבעיה הכי אקוטית כרגע מבחינת עובדי המועצה?
מאז שחיים עמר נכנס לתפקיד ישנה עדנה לעובדים, מצד שני זה קרה אחרי תקופה שהיה ממונה תקופה ארוכה שאז לא היו דרישות כי משרד הדתות מגבה את הממונה, מאז שחיים עמר הגיע יש דרישות שהגיעו ממשרד הדתות שחיים היה מחויב להתכופף בפניהן, לא מרצון, אלה דרישות שלא כולן היטיבו עם העובדים, ויש לציין שחיים ביחד עם ראש הוועד היוצא נתנו מענה טוב לעובדים, חיים הוא יו"ר מצוין לעבוד איתו ולכן גם הסכמתי להיכנס לתפקיד יו"ר וועד העובדים". מי שהמליץ על מיימון הוא יו"ר הוועד היוצא, ישראל צוברי, ככל הנראה לאור עזיבה מתוכננת את אילת. 

במה התמקד צוברי בכהונתו?

הוא עשה המון. ישראל פעל הרבה מאוד למען העובדים, הוא התמקד בעיקר בגיבוש הצוות שזו הייתה משימה ראשונה במעלה. אירועים ומסיבות לרווחת העובדים. ובעיקר מלחמה לשמור על הקיים, זה לא דבר פשוט. יש לציין שישראל דאג המון לעובדים בפן האישי בבעיות אישיות שהיו להם. אני באמת לא זוכר הכל כי הוא עשה המון."

מה עם התקנים?
הוא התחיל בתהליך של הסדרת התקנים אבל טרם סיימנו אותו, התקנים אושרו, נכון שעוד לא ירדו לרמת האישור בחתימה של כל שם מול התקן, אבל אנחנו נפעיל את כל הקשרים שלנו ביהדות התורה על מנת לפתור גם את זה

יודעים על המינוי ביהדות התורה?
לא עדכנתי. אני מעדיף קודם לעשות, עכשיו הם ישמעו שנציגם באילת מונה ליו"ר הוועד.

מה הבשורה שלך לעובדים?
אני אבדוק מה ניתן לאשר במסגרת החוק, למשל החזרי החזקת רכב חלקית לכל העובדים, אם נצליח להוסיף שעות נוספות או להחזיר את שתי השבתות או אפילו שבת נוספת שמשרד הדתות הוריד למשגיחים. אני גם רוצה לצ'פר את הבלניות והעובדות שיהיה להן יום ספא ופינוק לנשים, כיוונים שעד היום לא חשבו עליהם, למשל להכריז על עובד מצטיין, לאנשים חשובה המילה הטובה, הוועד היוצא עשה עבודה נהדרת, אבל אני בטוח שישנם דברים רבים שניתן לעשות למען העובדים, אנחנו בכל זאת בתקופה מאתגרת, עובדי המועצה נפגעו בשכרם בחודשי הקורונה שכן מסעדות ובתי מלון היו סגורים וחלק משכרם מבוסס על תורנויות ושעות נוספות, ועדיין הם לא הוצאו לחל"ת, שעלול היה להיות גרוע יותר, כך למשל לא הושעו הקרנות שלהם.

היה באילת מרד תשלום למועצה של עסקים כשרים כפי שהיה במרכז?
ממש לא. קודם כל הסכומים לא גבוהים, מסעדה ממוצעת משלמת 500-700 שקל בחודש, הגדולות עוד כמה מאות שקלים, לא סכום שלא נין לעמוד בו ובתקופת הקורונה חיים התחשב בהם, הם קיבלו חלק מהחודשים חינם וחלק ב-50%, ומי שעדיין בקשיים יש לו אוזן קשבת. 

נסגרו הרבה מסעדות בעיר?
היו כמה שנסגרו, רק בשדרה נסגרו קפה קפה, ברברי ופיתגורס, סגר שני יביא אסון על אילת.

מה חסר בכלל לקהילה הדתית באילת?
חסרה פעילות מתנ"סית למגזר הדתי, אני פועל להעמקת ההפרדה בחוף הדתיים אל תוך הים, כרגע היא חשופה מידי ולא מאפשרת לנשים להיכנס לתוך הים מבלי שניתן יהיה לצפות בהן מעזרת הגברים, זה משהו שדורש תיקון ומאיר יצחק הלוי כבר הבטיח שיסודר, יש שם גם פרצות בגדר ובחורות מחוף ערדג נכנסות להתקלח בחוף הגברים שכן שם אין להן מלתחות. מעבר לכך חסרים אירועי תרבות והופעות למגזר הדתי באילת, נושא שכבר העליתי בעבר בפני ראש העירייה, מעבר לכך אני פועל שבמסגרת התקציבים שיועברו לאילת כחלק מהתמיכה הממשלתית, לא יגרע חלקה של האוכלוסייה הדתית בעיר. אנחנו פועלים דרך הדרגים הגבוהים ביותר, גפני שיושב בוועדת הכספים, לא באים מלמטה. 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש