ארקיע כנראה תישאר בהדממה עד פסח 2021

מאת: מערכת יום יום באילת ● 10/7/2020 18:19 ● ערב ערב 2974
למרות הפרסום מהשבוע לפיו הודיעה החברה כי במדיה ויסובסד הקו לאילת היא תשוב להפעילו, נראה כי כרגע אין אופק להשבת החברה לפעילות וישנה אפשרוטת כי זו תישאר בהדממה עד פסח 2021. בשלב זה קיבלו 500 עובדי החברה הודעה על חל''ת עד סוף אוגוסט
ארקיע כנראה תישאר בהדממה עד פסח 2021

לפחות נכון לרגע זה נראה כי חברת ארקיע תיוותר בהדממה עד אפריל 2021. החברה, שהדמימה מנועים מאז חודש מרץ, ואינה פעילה לא בטיסות פנים ולא בטיסות בינלאומיות, הודיעה לכ-500 עובדיה כיי ישארו בחל"ת נכון לכרגע עד לסוף חודש אוגוסט. לארקיע אין, כך נראה, כל כוונה לחזור לטוס לפני פסח 2021 והמשמעות היא הדממה של שנה לפחות.

כאילו כמו לתמוך בהלך רוח זה, השיבה לאחרונה ארקיע את אחד ממטוסי האיירבוס נאו 321 שלה, הטס תחת השם - "עפרה חזה" מטוס שהופעל במודל של חכירה. המטוס הושב לארה"ב. שני מטוסי ניאו נוספים, המכונים "אהוד מנור" ו"שייקה אופיר", בהם התחדשה ארקיע לאחרונה, נותרו בצי ביחד עם 3 מטוסים מסוג אמברייר.

במידה והחברה אכן תושבת למשך שנה הודיעה המדינה כי תכסה את דמי האבטלה לזכאים עד לאמצע חודש אוגוסט, אלא שלאור כך שנכון לרגע זה אין תאריך לפתיחת השמיים ואף לא אופק לכך, צפויים עובדי החברה לסיים את תקופת הזסכאות מבלי שזכויותיהם יישמרו והם עלולים להפסיד את מקום עבודתם או להאלץ לחפש עבודה אחרת כל זמן שהחברה סגורה..

יש לזכור כי 30% ממניות החברה מצויים בידי עובדיה ובראש מועצת העובדים ששמה תו"ת (תעופה ותיירות) עומד פרופ' ירון זליכה שהשיב לדה מרקר לגבי האפשרות שהחברה תישאר בהדממה עד לפסח 2021: "לא יקרה כל עוד זה תלוי בי וכמובן בכפוף לפתיחת השמיים. מבחינתנו נחזור לפעילות מיד עם פתיחת השמיים". יו"ר ארקיע אבי חורמרו השיב ל"גלובס" כי "אנחנו חושבים על זה, עדיין אין החלטה".


בתחילת השבוע יצאה החברה בקריאה לממשלה "להתעשת ולמנוע את ניתוק אילת ממרכז הארץ ע"י סבסוד הקו לאילת", קריאה זו באה לאור האיום שהשמיע מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, שהתרה כי בדעתו לעצור את הטיסות לאילת באם החברה תמשיך לדמם מיליון שקל לחודש כדבריו.

ישראייר נותרה כידוע החברה היחידה שמפעילה כיום טיסות בקו נתב"ג-רמון.

בהודעה שהפיצה ארקיע בשמו של מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל עוז ברלוביץ' נאמר: "ארקיע תשמח לחדש את פעילות הקו אולם אינה יכולה להרשות לעצמה לצבור הפסדים בהפעלתו. החברה יכולה להתחיל להפעיל את הקו בסמיכות להודעת הממשלה על סבסוד, אנו נמצאים בקשר רציף עם כל רשתות בתי המלון באילת ונוכל להציע לציבור הישראלי דווקא עכשיו חבילות נופש של טיסות ומלון במחירים מאוד אטרקטיביים לחבילה הכוללת".

יום לאחר מכן פרסם דובר משרד התחבורה את רשת הביטחון שתאפשר את המשך הטיסות לאילת. המדובר בתקציב בגובה מיליון שקל, שיועבר בשלב זה לחברת ישראייר, כהשלמה עבור טיסות שבהן מכירת הכרטיסים לא תכסה את עלות הטיסה. בכך קיבל האוצר את עמדת ישראייר ולא העניק לה מענק או בונוס בדומה לזה שקיבלו בשעתו חברות התעופה הזרות שנחתו בנמל התעופה רמון בגובה 60 אירו לנוסע. בתמורה, ישראייר הוסיפה 2 טיסות ביום (בימים א-ו) שיותאמו בשעות הטיסה שלהן לצורכי תושבי העיר אילת, קרי: טיסת בוטקר וטיסת ערב מאוחרת יחסית שיאפשרו לתושבי העיר לבלות יום שלם של סידורים במרכז.

במשרד האוצר אמרו: "משרדי האוצר והתחבורה סיכמו על הקצאת סך של כמיליון שקל לצורך שמירה על קווי תעופה סדירים בשעות הבוקר והערב בין אילת למרכז הארץ (נתב"ג). בדומה לסבסוד קו התעופה בתקופת הסגר, הסבסוד כולל תמיכה כספית לחברות התעופה המגשרת על הפער בין עלות הטיסה בפועל להכנסות החברה ממכירת כרטיסים. עלות הטיסה תיקבע בהליך תחרותי בין חברות התעופה".

ארקיע, אף שביקשה את הסבסוד לא מיהרה לקפוץ על העגלה ויו"ר החברה אבי חורמרו אמר כי הם עדיין בוחנים את הדברים. מנכ"ל ישראייר לעומתו אמר כי במידה ויסובסדו תמשיך ישראיייר לטוס לאילת כל זמן שנדרש.


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש