אליפות הגיימיניג הבינלאומית תערך עוד השנה באילת

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: אילוסטרציה ● 20/7/2020 10:44 ● ערב ערב 2977
הפדרציה לספורט אלקטרוני הכריזה כי אליפות העולם בספורט אלקטרוני תערך בחודש דצמבר השנה באילת ● מדובר בדחיה של חודש בתאריך המקורי, אך המתכונת תשתנה עקב משבר הקורונה
אליפות הגיימיניג הבינלאומית  תערך עוד השנה באילת
הפדרציה רואה בעצמה את הענף היחידי שיכול להמשיך ולקיים תחרויות גם בזמנים כמו אלה. טורניר גיימינג

אילת תארח בסוף השנה הנוכחית את אליפות העולם בספורט אלקטרוני, כך הודיעה השבוע הפדרציה לספורט אלקטרוני, זאת במסגרת תכנית חדשה בה יערכו התחרויות במתכונת שונה ומצומצמת משנים עברו, לאור משבר הקורונה.

מלשון ההכרזה עולה הכי הפדרציה לספורט אלקטרוני תחרותי רואה בעצמה את הענף היחידי שיכול להמשיך ולקיים תחרויות גם בזמנים כמו אלה, תוך מתן כלים להתמודדות עם אתגרי השעה. לפיכך, הכריזה הפדרציה על תכנית חדשה לאליפות העולם בספורט אלקטרוני בשני שינויים מרכזיים:  זהותה של הנבחרת הלאומית בכל מדינה תקבע במסגרת של סדרת משחקים שתערך בחודשים יולי-ספטמבר, ובמהלך אוקטובר נובמבר יתקיימו תחרויות אזוריות על בסיס יבשתי ואזורי (אסיה, אירופה, צפון אמריקה וכו') תחרויות אלו יתקיימו על ידי הוועד המארגן בישראל וייקבעו את זהות  המדינות אשר יעפילו לגמר בישראל. תחרות הגמר תערך כאמור בחודש דצמבר באילת.
ההכרזה על אילת כעל מארחת המשחקים פורסמה כבר בחודש דצמבר 2019, והיא יועדה במקור להיערך בחודש נובמבר השנה. בתחרות היו צפויים להשתתף למעלה מ-500 שחקנים מ-60 מדינות והיא אמורה היתה להיות משודרת בשידור חי למיליוני צופים ברחבי העולם. אילת נבחרה כעיר המארחת בהמשך להחלטת הממשלה לפיתוח העיר שהוביל משרד ראש הממשלה ושהתקבלה באוגוסט 2019 ובה הוחלט על קידום תיירות החורף בעיר ויצירת מופעים בינלאומיים.

הפדרציה והוועד המארגן בישראל אמנם הכריזו כאמור על אירוח האירוע בדצמבר בעיר אילת, ועם זאת הודיעה כי תמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בעולם ובארץ בהקשר של הגבלות התנועה והנחיות משרדי הבריאות, וכי היא ערוכה לשנות את תאריכי האירוע הסופי על מנת להבטיח את הבריאות והבטיחות של כלל המשתתפים. כפי שהוכרז בעבר, אליפות העולם בספורט אלקטרוני למדינות בישראל תציג תחרויות  בכותרים: DotA 2, Tekken 7 ו-eFootball PES .


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש