הצבא צועד טוב על קיבתו

מאת: ניר אמיתי ● צילום: דובר צה"ל ● 20/7/2020 11:01 ● ערב ערב 2977
עצמו את העיניים ותדמיינו לעצמכם ארוחה מפנקת: שלושה סוגי פחמימות, מיני ירקות חמים, שני סוגי בשר, 8 סלטים טריים ומבושלים, תבשילי קטניות ובעצם מה לא ועכשיו תפקחו את העיניים ותחשבו שכל הטוב הזה עולה על שולחנם של החיילים בבסיסים השונים בארץ ● תם עידן המסטינג והלוף ● מעל כל אלו מנצח ביד רמה רנ''ג אדיר לוגסי תושב אילת, שף מוערך ומעוטר בשלל פרסים צה''ליים המשמש כמפקד תחום ההכשרה הקולינרית בצה''ל, שמבטיח לכל האימהות המודאגות: ''הילדים שלכן אוכלים טוב בצבא''
הצבא צועד טוב על קיבתו

בגיל 44, כשמאחוריו וותק של 17 שנים במטבחים הצה"ליים, יכול רנ"ג אדיר לוגסי מאילת להסתכל בגאווה על הקריירה הצה"לית שעבר כל הדרך מאז תחילת שירותו איי שם במטבחים בעזה ולהיות יותר ממרוצה, אחרי הכל, אין משהו שיכול להיות מספק יותר מאשר להפוך את מה שאתה אוהב למקצוע, ולא סתם מקצוע, אלא כזה שעושה טוב לחיילי צה"ל, וכידוע הצבא צועד על קיבתו. לפני כשבע שנים נקרא השף המוערך של גזרת עזה, אחרי לא פחות מ- 17 שנות שירות שם, לבהל"צ 14- בית הספר להנדסה קרבית שבאזור אילת, כשהמשימה שלפניו: לשפר את רמת האוכל בבית הספר להנדסה ששמו הרע יצא לפניו בתחום. אדיר לא חשב פעמיים, ארז את אשתו ואת ארבעת ילדיהם, תקע יתד בעיר אילת וגילה שאת מה שהוא עשה בדרך הכי טובה בעזה הוא יכול לעשות גם אצל חובשי הכומתה האפורה. במשך חמש שנים בבהל"צ  זכה המטבח בניצוחו של אדיר לוגסי בשלל פרסים, ביניהם: המטבח הטוב בצה"ל, המטבח המצטיין של קצין לוגיסטיקה ראשי והמטבח ששמו הגרוע הלך לפניו והפך למטבח המוערך בצה"ל, ככה עד שלפני שמונה חודשים זכה לוגסי לקידום המיוחל, כשהוא מקבל לידיו את התפקיד הנחשב ביותר בתחום- מפקד תחום ההכשרה הקולינרית בצה"ל, או במילים אחרות האיש על פיו יישק דבר בכל המטבחים של לובשי המדים, האחראי על הכשרות חיילים בתחום החל משלב הסדיר, דרך נגדי המטבח ועד לקציני המטבח הפזורים בכל הבסיסים בארץ. הוא האחראי על ההכשרות, קורסים, הדרכות, על מה יעלה או לא יעלה על שולחנות חיילי צה"ל ומה לא. את התואר המכובד קטף לאחר שנים בהן זכה כנגד מצטיין שנבחר לבסוף כמצטיין רמטכ"ל.

 

 

צה"ל משקיע בהכשרה לאזרחות


את ההכשרות בהווה עוברים כוחות המטבח בבה"ד 6 ובבית הספר 'רימונים' בטבריה- בית הספר לבישול מהטובים בארץ, שם עוברים נגדי המטבח בצה"ל קורס יוקרתי ומתקדם במקביל לזה שעוברים באזרחות, ומסיימים אותו עם תעודה של משרד העבודה סוג 1-5. "כך שגם אם הם עוברים את הקורס כשהם על מדים, באזרחות התעודה שהוציאו תופסת והם יכולים מהר מאוד לסלול את דרכם האזרחית בתחום הקולינרי", מסביר רנ"ג לוגסי שחתם ממש לאחרונה על סיומו של עוד קורס צה"לי, הפעם סוג שלוש שמקביל באזרחות לדרגת סגן שף באזרחות. "ורק שתביני", הוא מסביר, "יש המון שפים באזרחות שבכלל אין להם תעודות כאלו או אחרות. הם גדלו במטבחים ומשם התקדמו. אנחנו בצה"ל משקיעים באנשים שלנו בהכשרה ברמה הגבוהה ביותר שאפשר, כך שלא פעם תמצאי נגדים בצבא שהשתלמו הרבה יותר משפים בכירים בבתי המלון".

 

"בכל הזדמנות אנחנו מכינים יחד אוכל בבית, אני, אשתי והילדים עוזרים. מה שמתחיל בצבא ממשיך בבית. לוגסי

 

מאוהלי מטבח למטבחים שלא מביישים בתי מלון


שבע שנים אחרי שמשפחת לוגסי העתיקה את חייה מהמרכז, התרחקה מהמשפחה ומכל המוכר והידוע ותקעה יתד באילת לטובת התפקיד הקודם של אבי המשפחה, עכשיו, כשאדיר מוצא את עצמו נודד בכל רחבי הארץ במסגרת תפקידו החדש והמחייב אני תוהה האם המשפחה שוב תרים עוגן ותעבור למרכז להיות קרובים לאבא. אדיר מחייך ומבהיר: "הגענו לאילת לתקופה שהגדרנו כזמנית, אבל כולנו התאהבנו בעיר ואף אחד לא מוכן לעזוב. אז היום אני משלם את המחיר ונודד בארץ".

עם הרזומה העשיר שלך בתחום הקולינרי ולנוכח העובדה שאתה חי באילת, בירת המלונות והתיירות של ישראל, לא חשבת פעם לחצות את הקווים לתחום הפרטי?
אדיר: "האמת היא שלאורך כל השנים היו לי הצעות. כשהייתי צעיר יותר אולי זה היה הגיוני עבורי לעשות את הצעד הזה, אבל היום כשאני כבר מריח את הפנסיה מתקרבת, אין סיכוי שזה יקרה. לא כל כך מהר עוזבים את הצבא", הוא מבהיר  וממהר להוסיף: "מעבר לזה שטוב לי עם מה שאני עושה ואני אוהב את העבודה והתפקיד על המדים. אני מעריך שבעוד 4-5 שנים כשאצא לפנסיה מהצבא, אשתלב בתחום הזה באזרחות".
כתושב אילת טוב ומפרגן, חתם לאחרונה אדיר ביוזמתו על פרויקט משותף לצה"ל ולרשת מלונות 'פתאל' במסגרתו עוברים נגדי מטבח מצה"ל השתלמויות במלונות הרשת באילת. "כך שהרווח הוא דו צדדי", הוא מסביר. "אני מרוויח נגדים עם ניסיון והם מרוויחים כוח אדם בחינם. כל מחזור מקיף 25 נגדים".

 

"האדם הנכון לתפקיד הנכון"


"הוא האדם הנכון בתפקיד הנכון. דוגמה ומופת לכל טבח וטבח שיכולים להסתכל עליו ולומר- כאלו אנחנו רוצים להיות", אומר רס"ל אלי בן ה – 33, טבח בכנף 1 של חייל האוויר על אדיר, מי שניצח ממש לאחרונה על קורס הקולינריה אותו סיים בהצטיינות.
הוא במקצוע מגיל 15. בצבא רק טבעי היה שימשיך במטבח. הוא שירת כטבח בצנחנים, בסיום שירותו הצבאי פשט מדים ויצא לאזרחות. במשך 4 שנים עבד בבתי מלון ומסעדות ביניהם במסעדה 'שגב אקספרס' ברמת החייל של השף משה שגב, אבל בסופו של דבר החליט לחזור לצבא. "חזרתי כי רציתי ללכת למקום בו אני יכול לתרום מעצמי יותר", הוא מספר. "סוג של שליחות". בהווה הוא בקבע כבר 7 שנים נשוי פלוס ילד וילדה בדרך, משרת ברמת דוד בחיל האוויר.

מה נדרש כדי לסיים קורס כזה בהצטיינות?
אלי: "להשקיע, לשבת וללמוד, להגיע לכל השיעורים ולרצות להצליח כמה שיותר. זה מגיע בעיקר מתוך האהבה למקצוע. לא מדובר רק על חומר מעשי אלא גם עיוני".

אין גירודים לחזור לאזרחות?
"יש לפעמים קצת גירודים כאלו, אבל עדיין טוב לי מאוד בצבא".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש