חכ''א הכפילה את דמי העגינה המסחריים בלגונה הפנימית

מאת: רותם נועם ● 24/7/2020 09:17 ● ערב ערב 2976
בעקבות הכנסתן של הספינות המסחריות מהמרינה החיצונית לפנימית למשך תקופה של כשנתיים, בהן צפויה המרינה החיצונית לעבור שיפוץ מאסיבי בעקבות נזקי הסופה שספגה בחודש מרץ השנה, הודיעה החברה הכלכלית אילת (חכ"א) לבעלי הספינות המסחריות שעגנו במרינה הפנימית ונהנו מתעריפים נמוכים יותר מאלו שבמרינה החיצונית, כי החל מחודש יולי, יושוו התעריפים שהם משלמים לאלה שמשלמות הספינות שעגנו במרינה החיצונית ● לטענת בעלי הספינות המסחריות, המדובר בהקפצה של 100% בתעריף אותו שילמו עד כה
חכ''א הכפילה את דמי העגינה  המסחריים בלגונה הפנימית
במקום להוזיל לכולם בגלל הרעת המיקום, העדיפו בחכ"א להעלות את דמי העגינה במרינה הפנימית לכלים מסחריים. המרינה הפנימית

 

גזר קטן, מקל גדול


הסיפור הזה התחיל דווקא ממקום של כוונה טובה – בעקבות משבר הקורונה, והנזקים הכלכליים שנגרמו לבעלי הספינות המסחריות העוגנות במרינה, הודיעה חכ"א לבעלי הספינות המסחריות כי החליטה לפטור אותן, לפנים משורת הדין, מדמי עגינה, למשך שלושה חודשים (15.3-15.6). הטבה זו באה בחופף להודעתה של עיריית אילת על פטור מתשלום ארנונה לעסקים בתקופה זו, בהתאם להחלטת הממשלה בנושא, ואולם הפטור שהעניקה חכ"א לבעלי הספינות לא היה מובן מאליו שכן מדובר בחברה פרטית, והפטור הזה לא עוגן בהחלטת ממשלה. אלא שכבר אז קמה צעקה מכיוונם של בעלי הספינות המסחריות שעגנו בתוך המרינה, שדרשו כי חכ"א תחיל גם עליהם את את הפטור האמור, אף שאלה נהנו מתעריף נמוך יותר במרינה הפנימית. "גם אנחנו בעלי ספינות מסחריות", טענו אז, "וגם אנו נפגענו כלכלי", בחכ"א שקלו אז את הטענות והחליטו בסופו של דבר להיעתר לבקשה  "לפנים משורת הדין" ועל אף שבניגוד לבעלי הסירות שעגנו במרינה החיצונית, נהנו הספינות המסחריות במרינה הפנימית מתעריפים זולים בהרה, כמו אלה ששילמו בעלי סירות פרטיות (שלא זכו לפטור האמור). עד כאן הכל טוב ויפה, אלא שבאותה נשימה בה הודיעה חכ"א לבעלי הספינות במרינה הפנימית כי ייהנו מהפטור לשלושה חודשים, היא גם הודיעה להם כי החל מחודש יולי השנה, יושווה תעריף העגינה שהם משלמים לזה של הספינות המסחריות שעגנו עד כה בחוץ וכעת ייכנסו למרינה הפנימית. המשמעות מבחינת כעשרה כלי שיט מסחריים שעוגנים במרינה הפנימית מאז ומעולם – הכפלה של תעריף דמי העגינה שלהם.

 

היקף העבודה ירד ב-50%


מספר עידן, אחד מבעלי הספינות המסחריות שנפגעו מההחלטה: "אנחנו כעשרה בעלי עסקים שנמצאים במרינה הפנימית ופתאום קיבלנו הודעה על העלאת דמי העגינה שאנו משלמים ב-100% בדומה למה שמשלמים במרינה החיצונית. עד היום בלגונה הפנימית כלי השיט המסחריים שילמו תעריף דומה לזה ששילמו בעלי הספינות הפרטיות, שהוא מחצית מהתעריף שמשלמות הספינות המסחריות במרינה החיצונית. הרציונל לכך היה מסיבות שונות, להם היו מקומות ייעודיים למכירת כרטיסים, המרינה החיצונית משווקת ככזו לתיירים, המיקום שלה קו ראשון על הטיילת, נוחה ליציאה לים, יש שם שומר מיוחד ששומר על הכניסה, כלומר היתה סיבה לתעריף הגבוה שהם גבו, אנחנו במרינה הפנימית צריכים להשקיע בשיווק על מנת להביא אלינו תיירים. כעת, הוחלט להכניס לתקופת השיפוצים את כל המסחריות פנימה ובמקום להוזיל להן את התעריף לזה שאנחנו משלמים, החליטו להקפיץ לנו, הוותיקים, את התעריף פי שניים ביום אחד. חכ"א היתה צריכה להוריד למסחריות שנכנסו פנימה את התעריף ובקום זאת העדיפה להקפיץ לוותיקים את המחיר פי שניים. אני לא מכיר בעל בית שמקפיץ דמי שכירות ב-100% ביום אחד ועוד בהתראה של שבועיים, ובמיוחד בתקופה שבה בעלי העסקים איבדו את פרנסתם למשך שלושה חודשים חשובים בתקופת הקיץ לרבות חופשת הפסח, גם כיום היקף העבודה שלנו עומד על 50% מהרגיל וההכבדה בדמי העגינה הרסנית עבורנו כלכלית. כלי השיט שלי למשל עלה עד היום 1,200 שקל לחודש, ומעתה חכ"א דורשת ממני 2,400 שקל לחודש ויש לי שני כלי שיט".
'ערב ערב' פנה לחכ"א וביקש את התייחסותה לטענה, אך מחכ"א לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון. 
 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש