רשות הטבע והגנים: ''איך מבטיחים ששדה התעופה לא יהיה אתר בנייה לעשרות שנים?''

מאת: איציק נועם ● 14/10/2020 17:36 ● ערב ערב 2987
על מנת לאפשר פרישת תשתיות מלאה על כל חלקי שדה התעופה המפונה, אישרה הוועדה המחוזית דרום, לעיריית אילת, לשנות את שלביות תכנית הבינוי של השטח ● בין היתר הובהר כי לא תחל בנייתו של החלק שמצפון לכביש שנפתח בתחילת החודש, עד שלא תאוכלס מחצית מחלקו המרכזי ● לשאלת נציג רט''ג, הודה מהנדס העיר: מדובר על כמה שנים טובות של מתחמי פיתוח...צריך לעבוד עם מזעור נזקים סביבתיים'' ● הממונה על התיירות בלשכת התכנון: ''אין כל כך הרבה מלונאות'' ● מהנדס העיר: ''ישנם ארבעה מתחים...מעניין יהיה לראות מה יקרה איתם''
רשות הטבע והגנים: ''איך מבטיחים  ששדה התעופה לא יהיה אתר  בנייה לעשרות שנים?''
מהנדס העיר מעריך את שינוי התב

העבודות לפיתוח התשתיות בשטח השדה המפונה מתקדמות, ובתחילת החודש כבר נפתח הכביש המחבר בין אזור המלונות לאזור התעשייה בעיר. בקרוב צפוי להיפתח שביל הולכי הרגל שיחבר בין שדרות התמרים לאזור המלונות. אלא שעל מנת לזרז את העבודות ביקשה עוד בחודש יוני השנה, עיריית אילת, מהוועדה המחוזית, לשנות את השלביות שנקבעה בתכנית המאושרת, שדרשה כי כל שלב יסתיים במלואו טרם יעברו לשלב הבא, כאשר סדר החלקים נקבע מדרום לצפון. העירייה ביקשה לאפשר לה לייצר שלביות חדשה, שתאפשר את פרישת התשתיות לאורך כל השטח כולו בהינף אחד וזאת למרות שברור כי יחלפו שנים ארוכות עד שיגיעו לשלב הבינוי של הרובעים הצפוניים המתוכננים לאילת. אלמלא היתה השלביות משתנה בהתאם לבקשת העירייה, לא ניתן היה לעבוד במקביל כרגע הן על חלקו הדרומי של השדה המיועד לשימושים זמניים והן על התשתיות לחלקו המרכזי שהבניה בו לא צפויה להתחיל בשלוש שנים הקרובות. 

 

לא ימשיכו לפני אכלוס


על פי התכנית שהציעה העירייה, חולק שטח השדה לשלושה חלקי פיתוח, צפוני (2), מרכזי (1 א') ודרומי (1 ב'), שישמש במשך מספר שנים, עד להשלמת שינוי התב"ע, כשטח של פארק משולב אטרקציות ושימושים זמניים, אותם אישרה הוועדה המחוזית כבר לפני כשנה, כשהמרכזי, יהפוך לאתר בניה למשך מספר שנים בהן יושלמו עבודות התשתית וסלילת הכבישים ולאחריהם, כך מקווים בעירייה, יפורסמו המכרזים המיועדים לשימושים עירוניים מעורבים של מגורים, מלונאות, מסחר ושירותים. 
אריכא הסביר בדיון: "השלביות הזאת (הכוונה לזו שנקבעה במקור – ר.נ) יש בה בעייתיות בהיבט של פיתוח המתחם וזה גם לא הגיוני הנדסית...יש מערכת ניקוז מאוד משמעותית לאורך כביש 90, מובל ניקוז שצריך לעשות אותו באבחה אחת ולא במקטעים וכל הנושא של העתקת מערכות גם הוא קשה לו מאוד לעבוד בשלבים". לעניין מועד כניסה לביצוע שלב 2 שהוא החלק הצפוני של השדה, המכסה כ-35% משטח התכנית, הציעה עיריית אילת כי המדרגה למעבר לתחילת ביצועו יהיה אכלוס 50 אחוז מיחידות המגורים של המתחם המרכזי. בשטח זה צפויות להיבנות 1000 יחידות למגורים ו-800 חדרי בתי מלון בארבעה מתחמים.

 

"אתרי בניה לעשרות שנים?"


לשאלת נציג רשות הטבע והגנים, שי טחנאי, שביקש לברר: "איך אנחנו מבטיחים שהמתחמים האלה לא יהיו אתרי בניה לכמה עשרות שנים",  השיב אסף אריכא מהנדס העיר אילת כי: "מתחם 1 א' כן אמור להיות אתר פיתוח וזה יהיה לכמה שנים טובות כמו כל אתר פיתוח, מתחם 1 ב' (החלק הדרומי ביותר – ר.נ) מידית אמור להיכנס לעבודה, אנחנו כבר מפתחים חלקים ממנו והמכרזים כבר באוויר, למי שיאכלס אותו ברמת השימושים הזמניים, במקביל התב"ע נמצאת ברמה של חלופות תכנון, אני מניח שזה עניין של שנתיים- שלוש, ולאחר מכן גם מתחם 1 ב' ייכנס להיות מתחם פיתוח וזה טבעי, זה פשוט קצת קשה להכיל את זה במרכז העיר אבל מצד שני אנחנו יודעים שזה המהלך הכי מתבקש כדי לקשור את העיר מצד מזרח לצד מערב, זאת הזדמנות אדירה של העיר ששדה התעופה התפנה, כן לבנות וכן לייצר עיר אחת, אז יהיה פה מחיר של כמה שנים טובות של מתחמי פיתוח ללא ספק, צריך לעבוד בצורה טובה ונכונה עם מזעור מפגעים סביבתיים, אין ספק בעניין". כזכור התייחס לסוגיית הזמן מאיר יצחק הלוי עוד בחודש אוקטובר כשאמר: "החלום הרע מבחינתי זה שאנחנו נעמוד מול חור שחור בטבורה של העיר, אנחנו רוצים לצאת לעבודה במינימום זמן". מאז כאמור, העבודות החלו, אך מועד סיומן, שלא לומר מועד איכלוסו של השטח המיועד לשימושים זמניים, אינו וודאי כרגע אף לא ברמת ההערכה.

 

האם יצלח שיווק המלונאות באזורי המגורים?


הממונה על משרד התיירות בתכנון מחוז דרום, סיגל גבאי, ציינה כי על פי התכנית: "אין כל כך הרבה מלונאות", אך אריכא דייק אותה: "יש פה ארבעה מגרשי מלונאות לא מבוטלים". השניים הסכימו כי, "יהיה מעניין לראות מה יקרה איתם".

מתכנן המחוז דאז, תומר גוטהלף התייחס למיקומה העדיף של רכבת עתידית לאילת ואמר: " יש הבנות והסכמות שאם וכאשר תהיה רכבת ואנחנו מבינים שזה פרויקט עם עלות מאוד גבוהה אבל אם וכאשר היה תהיה חשוב מאוד להביא את התיירים עד למרכז העיר, הרבה מאוד מהתיירים היום כמו בערים באירופה מגיעים לאותה נקודה וממנה הולכים ברגל למלונות, זה מתפתח כמרכז, הנושא של ההליכתיות והכלים הרכים כמו קורקינטים ואופניים זה המקום להביא את הרכבת ועל זה אני חושב שיש הבנות והסכמות ובכל מקרה התכנית הזאת והשינוי שלביות שמבוקשים מאפשרים את כל העניינים האלה". 


רוצים להישאר מעודכנים 24/7 בכל מה שמעניין באילת? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ שלנו לחצו כאן

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש