א'ספסל של יעלים

מאת: ניר אמיתי ● 12/11/2020 14:13 ● ערב ערב 2991
מי שיעבור ליד הכניסה של בית הספר יעלים יראה אותו ● צבעוני, מושך עין, עם שני ארגזים עליו ● לכאן אתם מוזמנים להביא את מה שאתם רוצים למסור (חוץ מבגדים) בהתנייה שהדברים ראויים לשימוש, ומכאן אתם גם יכולים לקחת כל מה שאתם רוצים ● יוזמה ברוכה של הא'לפים, קהילת דיירי שכונת יעלים, בניצוחה של אושרת אדר ויינטרוב, רכזת הקהילה בשכונה ● עוד פרויקט מוצלח מבית היוצר של רשת המתנ''סים בעיר
א'ספסל של יעלים
הילדים מגיעים לא'ספסל בהתרגשות כדי לראות מה ימצאו שם בכל יום
תגיות:

מי שיעבור במהלך שעות היום ליד הכניסה לבית הספר יעלים יראה אותו את א'ספסל הצבעוני והמיוחד, פרויקט קהילתי ראשון של נתינה עליו חתומים חברי הצוות הקהילתי של שכונה א' בהנחיית רכזת הקהילה מבית רשת המתנ"סים בעיר, אושרת אדר ויינטרוב. 


מזה כשנה מפעילה אדר במסגרת רשת המתנ"סים פרויקט ניסיוני שקיים נכון להיום רק בשכונה א' בעיר כחלק מתוכנית שט"פ (שטח פרטי פתוח) שנועד לחבר את תושבי השכונה למקום בו הם חיים. את זה עושים כאן באמצעות גיוס הדיירים לצוות פעיל של השכונה- כרגע ישנן 10 נשים, הפועלות בניצוחן של רכזת הקהילה בשכונה אושרת אדר לקידום פרויקטים חברתיים שייצרו את הקשר הרצוי בין דיירי השכונה למקום. כך, בין השאר, נפתחה לדיירי השכונה קבוצת ווצאפ תחת השם ה'אלפים', מתקיים פרוייקט 'קפה בשכונה', שמפגיש את דיירי השכונה בסביבתם על כוס קפה ושיח, פסיפס אמנים שנוצר על קיר במגרש קט הרגל בשכונה ועוד מיני יוזמות מבורכות. אחת מהיוזמות האלו שצצו לאחרונה והיא למעשה התוצר הראשון של צוות השכונה, הוא א'ספסל. הספסל המיוחד של השכונה, צבוע ומושך עין, עליו מונחים דרך קבע שני ארגזים אליהם מוזמנים דיירי השכונה וכל מי שעובר בסביבה להכניס כל מיני פריטים וחפצים אותם הם מעוניינים למסור. מנגד, כל מי שמגיע לספסל בכוונה או שלא בכוונה, יכול לאסוף לעצמו ללא היתר מיוחד משהו מהפריטים האלו שהוא צריך. "התחלנו את הרעיון הזה עם פריטי ציוד בדרך לחזרה לבית הספר", מספר אושרת אדר, "וזה עבד נהדר.

אנשים השאירו בארגזים ספרי לימוד, מחברות, כלי כתיבה ומה לא. אם לא די בזה, קיבלנו תרומות מחנויות חזרה לבית הספר וגם אותן הנחנו בארגזים כדי שכל מי שרוצה וצריך יוכל לקחת. לאחר החזרה לבית הספר הארגזים התחילו להמתמלא מכל וכל, החל מספרי קריאה, דרך משחקי קופסה, כלי בית ומה לא, וזה רק הולך וצובר תאוצה. חשוב שכל מה ששמים על א'ספסל יהיה תקין וטוב לעבודה וכמו כן אסור להניח כאן בגדים כי אין לנו כוונה שהספסל יהפוך לביגודית. הרעיון הגדול כאן הוא ללמוד לתת ולקבל. לקדם את נושא הקהילה, איכות הסביבה והמיחזור, כי מה שלא תמיד יש לו שימוש אצלי, יכול להיות נחוץ למישהו אחר ולעשות לו טוב. ויש לא מעט ילדים שנהנים מכל הטוב הזה. הם מגיעים לא'ספסל בהתרגשות כדי לראות מה ימצאו שם בכל יום וזה בסדר גמור. כשהם עומדים שם, מדברים ביניהם ונהנים זו לגמרי יצירת קהילה ואת זה אנחנו רוצים", מחזקת אדר שיכולה רק לאחל "הלוואי והיוזמה הברוכה הזו תתרחב גם לשכונות אחרות בעיר". ותהיו בטוחים שמבחינתה ומבחינת צוות האלפים זו רק ההתחלה. יוזמות קהילתיות נוספות יצוצו כאן במהרה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש