יניב חנו: תקציבי התמיכות משולמים שלא כדין

מאת: ניר אמיתי ● 26/11/2020 10:21 ● ערב ערב 2993
חבר המועצה יניב חנו טען בישיבת מועצת העירייה האחרונה כי על פי ייעוץ משפטי שקיבל מהיועמ''ש לעירייה, שולמו כספי התמיכות לשנת 2020 לעמותות השונות, המסתכמים ב-8 מיליון שקל, בניגוד לדין שמתיר במקרה בו טרם אושרו התמיכות, העברה של 25% מהתקציב של השנה הקודמת ● בפועל טוען חנו כי במרבית העמותות הועבר כבר רוב התקציב
יניב חנו: תקציבי התמיכות  משולמים שלא כדין
יצחק הלוי מאשים את חנו:
תגיות:

ראש האופוזיציה ויו"ר וועדת ביקורת, יניב חנו, העלה בישיבת המועצה מיום רביעי האחרון טענה כנגד אופן חלוקת כספי התמיכות לשנת 2020, אשר חולקו לעמותות השונות, בניגוד לקבוע בפקודת העיריות. לטענת חנו, מאחר ואישור התקציב התארך עד לישיבה הנוכחית בחודש נובמבר, העבירה העירייה לעמותות את תקציבן לפי 1/12 מתקציבן המאושר לשנת 2019, אלא שהדבר מנוגד לפקודת העיריות וזאת על פי ייעוץ משפטי שקיבל מהיועצת המשפטית לעירייה. "אין דבר כזה 1/12 להעביר לעמותות בפקודת העיריות", אמר חנו, "הפקודה מתירה להעביר עד לאישור המועצה את החלטת הוועדה המקצועית, רק  עד 25% מהתקציב לעמותה שנתמכה בשנתיים האחרונות, מהסכום בו נתמכה בשנה האחרונה, וזאת בשיקול דעתו של הגזבר ורק אחרי אישור של מועצת העירייה. בפועל לא התקיימה שום הצבעה של המועצה שמאשרת העברה של 25% מהכסף. מידיעה אני אומר שהועברו הרבה יותר מ-25%. היו צריכים לכנס את הוועדה המקצועית לא בנובמבר אלא באפריל ואז המצב הזה לא היה מתקיים. לפי מה שאני יודע הועברו לרוב העמותות, אני לא יודע אם לכולן, מעל 25% מהכסף על בסיס תקציב שנה שעברה". 

 

חוק או חוזר מנכ"ל?


נציג היועמ"ש בדיון ניסה להסביר את הנושא אך נקטע שוב ושוב והתקשה לפרט את עמדת העירייה: "אני רוצה לתקן אותך משום שציינת שזה בניגוד לפקודת העיריות. מדובר בחוזר מנכ"ל", אמר. לגבי העובדה כי מרבית הכספים הועברו שלא על פי החוזר אמר: "זה לא יהיה אתי או מקצועי מבחינתי לקבוע איזו שהיא עובדה כשאין לפני את כל המסמכים, זה גם לא מתפקידי". חנו ביקש שגזבר העירייה ייתן הצהרה בנושא, אך הלה ביכר שלא. 
חנו הסביר את הבעיה שנולדה לאור העיכוב שחל באישור התמיכות המקוצצות השנה: "אנחנו באים אל העמותות בנובמבר, בסוף השנה ואנחנו אומרים להן - שנה אחורה יש לכן חצי מתקציב התמיכה".
חנו העלה טענה נוספת הנוגעת לעמותת הכדורסל: "ראיתי הערה בישיבה של אנשי הוועדה המקצועית לגבי בדיקה משנת 2017 ו-2019 ואז התברר לי שעיריית אילת, חוץ מכל התמיכות של המיליונים שנתנו בשנה שעברה לכדורסל, הגדילה לעשות ושילמה חשבוניות של חברת אבטחה, שזה גם לא מינהל תקין" 


מי מצוי בניגוד עניינים?


יצחק הלוי התפרץ לדבריו של חנו וניסה לטעון כי הלה מצוי בניגוד עניינים בגלל עמותת 'אור החיים' הנתמכת ומנוהלת על ידי אחיו יואב חנו, וחנו השיב לו, כי הצהיר על כך בראשית הישיבה וכי דבריו אינם נוגעים לעמותה הזו אלא לכלל יתר העמותות. עוד הוסיף חנו, שאם כך, כי אז גם יצחק הלוי מצויבניגוד ענייינים לאור כך שבנו איתמר יצחק הלוי משמש כדובר קבוצת הכדורסל שאף היא עמותה נתמכת. 
יצחק הלוי:  "אני תכף אדבר על מי מקבל פה משכורות מאיזו עמותה מכל משפחת חנו...אם הזכרת את הבן שלי אתה תכף תקבל...אתה יכול לספר לחברים במה אתה עובד? אולי תספר מה אתה עושה לפרנסתך"
חנו: "אני לא נמצא כאן בחקירה"
יצחק הלוי: "גם אני לא. תספר לחברים ממה אתה מתפרנס כי אם לא, אני אולי אספר להם". 
חנו: "אני לא מתפרנס ממאות אלפים שאני מעביר למספר שש שלי ולא עונה למכתב אבל את זה הם יקבלו מחר". בכך כיוון חנו לעבודות סביב מזנון חוף נפטון,שהעבירה חכ"א בפטור ממכרז לביצועה של חברת 'אור השמש' שאחד מבעליה הוא עובד קימה, מס' 6 ברשימת 'כיוון חדש'. קימה כזכור, זכה במכרז של חכ"א להפעלת המזנון, מכרז שבוטל בהוראת בית המשפט לאור עתירה שהגיש בנושא חנו.
מאיר: "אתה יורד לביבים".
חנו: "אתה יורד לביבים"
מאיר: "אתה הכנסת את המערכת לביבים, אתה חושב שאם אתה תלך כל היום ללהב 433 ולזה ולהוא".
חנו: "אני בחיים לא הייתי שם"
מאיר: "תרשמי את מה שהוא אמר".
חנו: "תרשמי את מה שהוא אמר ואת מה שאני עניתי. אני לא שאלתי ממה אתה והאנשים שלך מתפרנסים ויש לי הרבה שאלות אבל עכשיו אנחנו בעניין העמותות. אני מבקש לקבל את לוח הזמנים של העברת הכספים שנעשתה במינהל לא תקין לפני אישור מועצה".
לעניין התקציב המיוחד שאושר בגובה 490 אלף שקל לעמותת הכדורסל, אמר יצחק הלוי: "כתוצאה מאותו אירועי מטלטל, לצערי הרב, שהיה עם הסיוע בארגון המשחקים (של הקבוצה)  אמרנו שניקח סכום מסוים ולא ניתן אותו עד שדוח המבקר יטפל בו ואח"כ נחליט אם אנחנו מקזזים להם את זה מהתמיכות הבאות או לא". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש