המחבל משך את הבקשה לשחרור מוקדם ויישאר בכלא

מאת: איציק נועם ● צילום: עומר כרמון ● 26/11/2020 11:01 ● ערב ערב 2993
עורכת דינו של המחבל שביצע פיגוע דקירה לפני כחמש שנים באילת, משכה את הבקשה לשחרורו המוקדם באמצע הדיון בוועדת השחרורים ● עורך דינה של הנפגעת: "נמשיך לעקוב על מנת למנוע ניסיון נוסף”
המחבל משך את הבקשה  לשחרור מוקדם ויישאר בכלא
תגיות:

הועדה לשחרור מוקדם התכנסה בשבוע שעבר, על מנת לדון בבקשתו של המחבל נדאל ג'בארין, שדקר תושבת אילת באוקטובר 2015, לשחרור מוקדם. במהלך הדיון, משכה עורכת דינו של המחבל את בקשת השחרור והמחבל יישאר בכלא. משיכת הבקשה נעשתה לאחר שהובר כי הרוחות בוועדה אינן נושבות לטובת המחבל, בשל התנגדותה של הפצועה מהפיגוע לשחרור המוקדם. ג'בארין מרצה עונש מאסר של 6.5 שנים בגין חבלה מחמירה והחזקת סכין ממניע גזעני. 

 

הושפע מסרטונים בטלוויזיה


בפיגוע, שארע כאמור באוקטובר 2015, נפצעה תושבת העיר, בת 43, בעת שהמתינה בתחנת אוטובוס ליד צומת 'ינות ביתן' ברחוב חטיבת גולני. הדוקר הוא ערבי ישראלי. הרקע לדקירה - לאומני. הנדקרת נפצעה קל בפלג גופה העליון, פונתה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים 'יוספטל' כשהיא בהכרה מלאה. בשעות הערב שוחררה מבית החולים. ג'אברין סיפר בחקירתו כי לאחר שראה בטלוויזיה נער פלסטיני נורה בידי כוחות הביטחון הישראלים, החליט לצאת לרחוב ולדקור ישראלים. בעלה של האישה שנדקרה, אמר לכתב אתר 'אילת היום',  מיכאל אליגולישווילי: "חוץ מאדם אחד שהגיע במהירות כדי לסייע, אף אחד מאלה שעברו ברחוב לא התייחס, למרות שאשתי צעקה 'הוא דקר אותי'. אשתי שלפה בעצמה את הסכין מגופה, התקשרה למד"א וביקשה שיגיעו בדחיפות. אנחנו לא צריכים עזרה מאף גורם, ואנחנו יודעים להסתדר בעצמנו. יש לי בקשה: בבחירות הבאות אני שהמועמדים לא יתקשרו אלינו ולא יספרו לנו עד כמה הם דואגים לתושבי אילת ולעולים החדשים".

 

שחרור עלול להחמיר את מצבה הנפשי


הנפגעת פנתה בחודש יוני לוועדת השחרורים והביעה את התנגדותה לשחרורו המוקדם של המחבל. בבקשה נימק עורך דינה כי: "המחבל הורשע בעבירה חמורה ביותר עם נסיבות מחמירות ביותר. מנעד הענישה הקיים גבוה בהרבה מאשר העונש שהושת בפועל על המחבל, עונש של 6.5 שנים בלבד. קיצור מאסרו של המחבל תהווה פגיעה חמורה באמון הציבור במערכות החוק והצדק". עוד הוסיף: "המחבל פעל מתוך מניע אידאולוגי ועשה הכנות רבות לקראת מימוש של רצח יהודים ואפשרות להיות 'שהיד'. שחרור מוקדם של המחבל מהוה תוספת סכנה לאזרחי ישראל...הקלה בעונשו של המחבל תהווה העמקת הפגיעה של אמון המבקשת במערכות החוק והצדק ועלולה להחמיר את מצבה הנפשי", סיכם.


בתגובה למשיכת הבקשה, אמר עו"ד בלייכר לאתר סרוגים: "אנו מקווים שתרמנו את חלקנו להסרת החרפה לכך שהייתה קיימת למישהו מחשבה על שחרור מוקדם של המחבל. נמשיך לעקוב על מנת למנוע ניסיון נוסף של שחרור מוקדם של המחבל שגם כך קיבל עונש מגוחך על מעשיו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש