קטי ספיציקוב מובילה באליפות אירופה בין הישראליות בקרב על הכרטיס לאולימפיאדה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 26/11/2020 11:10 ● ערב ערב 2993
הקרב על כרטיס הכניסה לאולימפיאדת טוקיו יצא ביום שלישי לדרך במסגרת אליפות אירופה בגלשני רוח שמתקיימת בווילאמורה פורטוגל ● הגולשת האילתית פתחה טוב כשהיא מסיימת את יום השיוטים הראשון במקום הרביעי כללי וראשונה בין הישראליות ומאותתת על כוונותיה להמשך ● בין הגברים היה זה דווקא יואב כהן שפתח מצוין וסיים ראשון כשאופק אלימלך מסיים חמישי כללי ושני בין הישראלים וצוברי מסיים רק במקום ה-12
קטי ספיציקוב מובילה באליפות  אירופה בין הישראליות בקרב  על הכרטיס לאולימפיאדה
לא מוותרת על הכרטיס לאולימפיאדה. ספיצ’יקוב ראשונה מהישראליות בסיום יום השיוטים הראשון ● צילום: באדיבות איגוד השייט
תגיות:

בענף הגלישה בארץ עוקבים בימים אלו בעניין רב אחר המתרחש בווילאמורה פורטוגל שם מתקיימת אליפות אירופה בגלשני רוח. אלא שיותר מהתחרות היוקרתית עצמה, יש לתחרות הזו חשיבות רבה לגולשים הישראלים, שכן היא תקבע מי יהיו שני הישראלים - גולש וגולשת - שייצגו את ישראל בקיץ 2021 באולימפיאדת טוקיו. לפני ביטולה של האולימפיאדה שאמורה הייתה להתקיים בקיץ האחרון אך נדחתה בגלל הקורונה, היו אלו שחר צוברי אצל הגברים וקטי ספיצ'קוב אצל הנשים שזכו בכרטיס הכניסה לאולימפיאדה. אלא שלאחר הפסקה ארוכה בגלישה הוחלט באיגוד השייט לפתוח את הקרב מחדש, מאחר ואולי הכושר אצל הגולשים השתנה, ולאפשר לגולשים להפגין את יכולותיהם מחדש בדרך לכרטיס המיוחל.

 

יום ראשון לא טוב לדריהן


מי שפתחה את אליפות אירופה טוב הייתה קטי ספצ'יקוב עם משט מרשים ביום הראשון אל מקומות 5,6,3, כשהיא מסיימת את היום הראשון במקום הרביעי כללי וראשונה בין הישראליות. מאיה מוריס סיימה שנייה אחריה במקום השמיני כללי, נגה גלר סיימה במקום ה- 13 כללי ונוי דריהן במקום ה– 15. ולמרות הפער שספיצ'קוב פתחה, חשוב לציין כי מדובר רק ביום התחרויות הראשון ודברים בזירה הימית עוד יכולים להשנות לכאן ולכאן.

 

הערעור הציל את צוברי


בקרב הגברים היה זה יואב כהן שסיים מצויין במקום הראשון כללי עם מקבץ מיקומים מרשים 6,2,2, אופק אלימלך מאילת סיים שני אחריו בין הישראלים, חמישי כללי, יואב עומר סיים שישי ושחר צוברי סיים רביעי בין הישראלים ובמקום ה – 12 כללי לאחר שערער על אחד הזינוקים בהם נפסל לכאורה בגלל זינוק מוקדם אך הקלטת השיוט שהוכיחה את צדקתו זיכתה אותו בדירוג בשיוט המדובר ובמקום להיות מדורג במקום ה – 26 והנמוך הוא סיים את יום התחרויות הראשון במקום ה – 12. בימים הקרובים יימשך הקרב הישראלי בפורטוגל כשאצל הגברים צפוי מאבק איתנים מצידו של שחר צוברי שלא ימהר לוותר על הכרטיס לאולימפיאדה הרביעית שלו וירתום למאמץ את שנות הוותק הרבות שלו ומנגד אצל הבנות יש לקטי ספיציקוב הרבה מה לרצות להוכיח ולהשאיר אצלה את הכרטיס לאולימפיאדה. 'ערב ערב' ימשיך לעקוב ולעדכן.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש