אייסמול מבקשים לפנות את קסטרו: לא שילמו ממרץ

מאת: ניר אמיתי ● 4/12/2020 09:12 ● ערב ערב 2994
תביעה זו מצטרפת לגל תביעות קודמות שהוגשו נגד קסטרו, ביניהן מטעם קניון שבעת הכוכבים, קניון מבשרת, מתחם פולג בנתניה וקניון TLV ● קסטרו בתגובה: ''אנו מצפים יותר מתמיד לאוזן קשבת, ודרכי הפעולה הנוכחיות הן ניצול קר של המצב”
אייסמול מבקשים לפנות  את קסטרו: לא שילמו ממרץ
הציגה ברבעון השני של 2020 רווח של 33 מיליון שקל. קסטרו באייס מול

קניון האייס מול הגיש בשבוע שעבר (25.11) תביעה לבית המשפט השלום בת"א לסילוקה של רשת האופנה קסטרו מהקניון. כתב התביעה טוען כי קסטרו לא שילמה דמי שכירות מאז חודש מרץ האחרון. על פי ההסכם שבין הצדדים, נקבע גובה דמי השכירות בהתאם לאחוז קבוע ממחזור המכירות או בהתאם לסכום קבוע של 31 אלף שקל - הגבוה מביניהם.


האייס מול טוען כי קסטרו ביטלה על דעת עצמה את הוראת הקבע לתשלום דמי השכירות וכי קסטרו סירבה לפתוח את החנות במועדים בהם הממשלה איפשרה לפתוח חנויות: "הנתבעת הודיעה כי העסק שברשותה יישאר סגור עד אשר התובעת תיאות לשכתב את חוזי השכירות עימה באופן שבו המשך תשלום דמי השכירות ודמי הניהול יהיה מותנה בביצועים העסקיים של הנתבעת",נטען.


זוהי לא הפעם הראשונה שקסטרו מתעמתת מול בעלי קניונים. בחודש יוני סירבה החברה לפתוח את החנות שלה בקניון TLV ובחודש אוגוסט היא פינתה את החנות שלה מקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. כן מתבררת בימים אלה תביעה שהגיש קניון הראל במבשרת ציון נגד קסטרו בטענה כי זו לא פתחה את החנות בקניון.
קסטרו, שבשליטת משפחת רוטר, הציגה ברבעון השני של 2020 רווח של 33 מיליון שקל, לאחר שברבעון הראשון הפסידה 87 מיליון שקל. ביחס לרבעון המקביל ב-2019, הרווח הנקי של החברה זינק בכ-200%.
מחברת קסטרו נמסר בתגובה: "לאור האתגרים העומדים בפני כל ענף האופנה בישראל בתקופת הקורונה והסגר על חנויות הקניונים, קסטרו מייעלת את פעילותה בכל הרבדים, והציגה באחרונה נתונים כספיים המעידים על יכולתה להתמודד עם עתיד המשק שאינו ברור. מאז ומתמיד קסטרו עמדה בכל התחייבויותיה הכספיות וכך יהיה גם בעתיד. יחד עם זאת, ישנן עדיין חברות קניונים שלא הפנימו את המצב. אם לא תהיה הבנה ושיתוף פעולה בין חברות האופנה והקניונים לשנה החדשה יהיו חנויות שייסגרו ובמקומן נפתח במקומות אחרים שמתאימים יותר. אנו מצפים יותר מתמיד לאוזן קשבת ודרכי הפעולה הנוכחיות הן ניצול קר של המצב והן לא במקום בלשון המעטה".
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש