מתעכבת פתיחת מסוף טאבה

מאת: איציק נועם ● 4/12/2020 09:17 ● ערב ערב 2994
לאחר שמונה חודשים בהם היה סגור ברצף מאז חודש מרץ, צפוי היה מעבר טאבה לסיני להיפתח כבר השבוע ● אלא שהעליה בנתוני התחלואה הביאה לעיכוב ● גם אם יפתח, מאחר ומצרים היא ''מדינה אדומה'', ייאלצו השבים להיכנס לבידוד לשבועיים
מתעכבת פתיחת מסוף טאבה
בינתיים יישאר סגור עד לירידה בנתוני התחלואה. מעבר טאבה ● צילום: DEPOSITPHOTO

מעבר הגבול טאבה לסיני, אמור היה להיפתח מחדש כבר השבוע, זאת לאחר שהיה סגור במשך שמונה חודשים עקב מגפת הקורונה. אך הבסופו של דבר הוחלט שלא לפתוח אותו בשלב זה לאור העלייה בנתוני התחלואה. ברשות האוכלוסין הבהירו כי טרם נתקבלה לפיכך החלטה על פתיחת המעבר וכ הדיונים בנושא נמשכים במשרדי הממשלה. 
במשרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הבריאות ורשות שדות התעופה מגבשים מתווה שיאפשר את פתיחת המעבר שישראלים רבים  ממתינים לפתיחתו המחודשת. 
כזכור, דחב בג"ץ בחודש ספטמבר עתירה שהוגשה במטרה לחייב את המדינה לפתוח את המעבר, זאת לאחר שבג"ץ קיבל את עמדת שר הפנים אריה דרעי ואת עמדת משרד הבריאות והחליט להותיר את המעבר סגור זאת לאור הגידול דרמטי בנתוני התחלואה בישראל, ״גידול שהביא להטלת הגבלות משמעותיות על חיי אזרחים בניסיון לצמצם את התפשטות המגיפה״.
העותרים מצדם טענו לפגיעה בחופש התנועה שהוא זכות יסוד חוקתית וכן פגיעה בחופש העיסוק של ישראלים שפרנסתם תלויה בפתיחת הגבול. כן נטען בעתירה כי בעוד ששמעברי הגבול האווירים פתוחים, אין הדבר מידתי לסגור את הגבול וכי ניתן להטיל חובת בידוד לנכנסים חזרה לישראל, כשהם מציינים את נתוני התחלואה הנמוכים באיזור מדבר סיני.
כעת, נראה כי העליה המחודשת בנתוני התחלואה תוביל לדחיה נוספת במועד פתיחת מעבר הגבול, וכי בכל מקרה, גם אם וכאשר יפתח, הרי שלאור התחלואה במצרים שמוגדרת "מדינה אדומה", ייאלצו החוזרים ארצה לפחות בעת הזו, להיכנס לבידוד ביתי למשך שבועיים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש