אילת הפכה לעיר ''צהובה''

מאת: ● 6/12/2020 10:45 ● ערב ערב 2994
מתחילת חודש דצמבר נפטרו 37 חולים בישראל, מצבם של  311 חולי קורונה מוגדר קשה. שיעור החיוביים (3.9%) בבדיקות בסוף השבוע הינו גבוה מהממוצע, משום שהתבצעו פחות בדיקות. אילת, בה הפועלת במסגרת מתווה ''אי תיירותי ירוק'', הפכה הבוקר (6.12) לעיר צהובה וכך גם הערים תל אביב-יפו, בית שמש, רחובות ואור יהודה
אילת הפכה לעיר ''צהובה''
תגיות: קורונה,

986 מאומתים חדשים אובחנו אתמול (שבת) ברחבי הארץ, כאשר שיעור החיוביים שנרשם היה גבוה יחסית לימים האחרונים ועמד על 3.9%. בבתי החולים ברחבי המדינה מאושפזים הבוקר 311 חולים המוגדרים במצב קשה, 101 מתוכם מונשמים. מקדם ההדבקה עומד הבוקר על 1.24.

מאז פרוץ המגפה עומד מניין המתים בישראל על 2,909 בני אדם. מתחילת דצמבר נפטרו 37 חולים.

על פי נתוני משרד הבריאות, אילת, בה פועלים המלונות במסגרת מתווה "אי תיירותי ירוק" וכן העיר תל אביב, הפכו הבוקר לערים צהובות. כך גם הערים בית שמש, רחובות ואור יהודה שהפכו הבוקר גם כן לערים צהובות. ירושלים הפכה כבר ביום בשישי האחרון לעיר כתומה.

עם זאת יש להדגיש כי אילת מוגדרת מהיום כעיר צהובה למרות שרמת התחלואה בה היא בין הנמוכות בארץ וזאת בשל כך שהנתון שנבדק הוא מקדם ההדבקה R שמראה על זינוק בתחלואה שכאמור נותרה נמוכה.

בשבעת הימים האחרונים אותרו באילת 21 נדבקים חדשים מה שמציב את מספר החולים המאומתים בעיר  על 46 חולים. בסך הכול בוצעו לתושבי אילת 10,259 בדיקות קורונה ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 0.2% בלבד, שהנו שעור נמוך מאוד ביחס לממוצע הארצי העומד על כ-3%. מספר החולים הפעילים בעיר אילת ל-10,000 תושבים גם כן נמוך לעומת יישובים אחרים, והוא עומד על 8 מתוך 10,000.

יש לזכור כי מספר הבדיקות הגבוה מאוד ביחס לאוכלוסייה הוא אחד המשפיעים המרכזיים על מספר הנדבקים וגם זו סיבה בעטיה שינתה העיר אילת את צבעה.

שרת התיירות אורית פרקש-הכהן, אמרה הבוקר בריאיון לאולפן ynet: "אנחנו בודקים את הנתונים באילת, חלק מהפעמים שבהן נתוני התחלואה באילת הצטיירו כאילו הם עולים נבעו מהעובדה שכמות הבדיקות שם עלתה למעל 10,000 בדיקות. כשרת התיירות אני חייבת לומר שהמתווה של 'איים ירוקים' עובד בצורה פנטסטית. אם יתברר שהעיר תהפוך לאדומה, נצטרך לחזור לקבינט הקרונה ולקבל החלטות. ביקרתי באילת ביום חמישי, ואני חייבת להגיד שהשמירה על ההנחיות היא קפדנית".

לפי אמ"ן, "נכון לשקול חזרה מחלק מההקלות שמומשו כבר כדי לבלום את העלייה ולמנוע מהמגפה לצאת משליטה. על מנת להמחיש את המחיר האפשרי של העלייה בתחלואה - בשיעור הגידול הנוכחי, על כל יומיים נוספים שבהם יישמר קצב ההדבקה הקיים, יידרש יום של סגר מלא כדי להשיב את המצב לקדמותו".

קבינט הקורונה יתכנס היום בשעה 16:00 לאחר הפסקה של שבועיים. ברקע, העלייה המתמשכת בתחלואה, חזרתם של תלמידי חטיבות הביניים ללימודים, וסיומו של הפיילוט בקניונים ברחבי הארץ.

הקבינט ידון היום גם בהגבלות בחג החנוכה ובפיילוט הקניונים. בכירים במשרד הבריאות אומרים כי לא יהיה סגר בחנוכה, עוצר לילי או כל הגבלת תנועה אחרת. עם זאת, תהיה המלצה לשהות במשפחה הגרעינית.

לגבי מתווה הקניונים, משרד הבריאות צפוי להמליץ מחר לקבינט על סגירת הקניונים – שכן פתיחתם של קניונים משמעה יותר אינטראקציות, וכתוצאה מכך – עלייה ברמת התחלואה הכללית

 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש