ההורים זועמים - בית ספר חב''ד יחוזק מפני רעידות אדמה, גולדווטר עדיין לא

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/12/2020 09:45 ● ערב ערב 2995
למעלה מחמש שנים שחיזוקו מפני רעידות אדמה של בית הספר הוותיק והגדול בעיר- גולדווטר נדחה בתירוצים שונים ● גם בקיץ הזה התאכזבו ההורים לגלות כי שוב לא חוזק בית הספר ● עכשיו הם ממש כועסים לאחר שהתברר כי בוועדת החינוך העירונית האחרונה קיבל בית הספר חב''ד אור ירוק בדרך לחיזוק ואילו בית הספר גולדווטר עדיין בהמתנה ● הנימוק: ''חיזוק גולדווטר נמצא בדיון ארוך מול משרד החינוך''● יו''ר וועד ההורים בגולדווטר גיא מלר מזהיר: ''אנחנו יכולים רק לקוות שחיזוק בית הספר יקרה לפני שיקרה האסון'' ● עיריית אילת: ''השלימנו את הסקר ההנדסי והגישה את הממצאים למשרד החינוך, שעדיין לא אישר את התקציב הגבוה הנדרש'' ● ועד הורי חב''ד: ''המשוואה היתה צריכה לעסוק בתקצוב השיפוץ בגולדווטר ולא לעורר זעם ולפגוע בהורי/ילדי ביה''ס חב''ד. שלומם של כלל הילדים אינו הפקר''
ההורים זועמים - בית ספר חב''ד יחוזק מפני רעידות אדמה, גולדווטר עדיין לא
“אנחנו יכולים רק לקוות שחיזוק בית הספר יקרה לפני שיקרה האסון”. רו''ח גיא מלר

1,200 תלמידים לומדים בבית הספר הוותיק והגדול בעיר- גולדווטר, אלא שהעובדה הזאת כנראה לא ממש מרגשת אף אחד בעיריית אילת לנוכח העובדה כי למרות שכמעט כל בתי הספר בעיר כבר חוזקו מפני רעידת אדמה, עד כה לא נמצא פתרון לקידום עבודות החיזוק בבית הספר גולדווטר, זאת למרות שבכל הזדמנות מעלים נציגי וועד ההורים הבית ספרי את הסוגיה בכל פורום אפשרי. בחופש הגדול האחרון עלתה שוב הסוגיה לאחר שהתברר כי מטה פיקוד העורף שישב בקומה התחתונה בבית הספר מזה שנים ארוכות העביר את מקום מושבו מבלי ליידע אפילו גורמים בבית הספר. צעד זה של פיקוד העורף גרם ללא מעט גבות להתרומם והשאלה הבלתי נמנעת שהועלתה הייתה האם פיקוד העורף עזב את המבנה המסוכן בכוונת מכוון. כך או כך בישיבת וועדת החינוך העירונית שהתקיימה לאחרונה קיבלו ההורים של בית הספר גולדווטר סטירה נוספת כשהפעם הוחלט בוועדה להוציא לפועל את חיזוק מבנה בית הספר חב"ד בעיר. בעניין חיזוקו של בית הספר גולדווטר נאמר בישיבה: "הנושא נמצא בדיון ארוך מול משרד החינוך".

 

"אם רוצים מוצאים פתרונות"


גם הפעם גררה ההחלטה הזו קולות מחאה מצד הורים לתלמידים בבית הספר 'גולדווטר' שהבהירו כי הם מרגישים שילדיהם הפקר. "לא יתכן שבית הספר שהוא לא רק הכי וותיק היום בעיר שנותר ללא חיזוק מפני רעידת אדמה, אלא שהוא גם בית הספר בו לומדים הכי הרבה תלמידים, לא יילקח בחשבון בתהליך החיזוק", מחה אב ששניים מילדיו לומדים בבית הספר. "זה גובל בשערוריה. בכל שנה דוחים אותנו בתירוצים שונים, מושכים זמן, מסבירים שאין לאן להעביר את הילדים בזמן של שיפוצים אבל אנחנו אומרים שהכל שטויות, אם רוצים מוצאים פתרונות. לראייה, עכשיו כמעט שמונה חודשים שאין לימודים ממש בבית הספר, למה לא ניצלו את הזמן הזה לעבודות? אותנו לא אמור לעניין אם יש לאן להעביר את התלמידים או לא. עובדה היא שבית הספר חייב על פי חוק חיזוק מבנה וזה לא קורה בפועל. אנחנו ההורים לא אמורים למצוא למערכת פתרונות אלא אמורים לדרוש את שלומם של ילדינו. ככה לא דואגים לילדים". העובדה שרק השבוע נרשמה בטורקיה רעידת אדמה בעוצמה גבוהה העלתה עוד יותר את רף החרדות אצל ההורים.

גורם בכיר במשרד החינוך הבהיר השבוע כי אין לו מושג על מה ולמה הדחיות החוזרות: "אם בעיריית אילת יתכוננו לשיפוץ בזמן ויתחילו את השיפוץ מיד עם היציאה לחופש הגדול, אין סיבה שהם לא יעמדו בזמנים", אמר הגורם.

יו"ר וועד ההורים הבית ספרי, גיא מלר זעם גם הוא לשמוע את ההחלטה והבהיר: "בכל פעם מחדש מבטיחים לנו לקדם את ענייניו ובפועל זה לא קורה. בכל וועדת חינוך ובכל ישיבה אנחנו מעלים את הסוגייה הזו ומאוד מאכזב לגלות שבכל פעם מחדש דוחים אותנו ואף אחד לא נותן לנו פעם אחת ולתמיד תשובה מתי זה יקרה. אנחנו יכולים רק לקוות שחיזוק בית הספר יקרה לפני שיקרה האסון".

מעיריית אילת נמסר בתוגבה:  "ראוי לציין, כי עיריית אילת מובילה בכל הנוגע לפעולות של חיזוק מבנים הן בבניינים והן במוסדות חינוך וציבור. באשר לבית ספר התיכון ע"ש גולדווטר, כידוע מדובר בבית ספר גדול ומורכב מאוד לחיזוק, הן מבחינה הנדסית והן מבחינת ההיערכות הנדרשת לניהול שגרת הלימודים בזמן החיזוק. עיריית אילת השלימה את הסקר ההנדסי והגישה את הממצאים למשרד החינוך, שעדיין לא אישר את התקציב הגבוה הנדרש".

אורית טמסות, יו"ר ועד הורי ביה"ס חב"ד הגיבה אף היא לדברים: "האם ילדי חב"ד הפקר? המשוואה וכלל הכתבה היתה צריכה לעסוק בתקצוב השיפוץ בגולדווטר ולא לעורר זעם ולפגוע בהורי/ילדי ביה"ס חב"ד. שלומם של כלל הילדים אינו הפקר. אנו משוועים לשיפוץ ובכל שנות המאבק להשיג זאת מעולם לא השתמשנו בשלומם של אחרים אל מול הצורך. אני כיו"ר ההורים בביה"ס נלחמת זו השנה השלישית. המשוואה צריכה להיות תקציב אל מול שיפוץ".  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש