דובי כהן רכש את הקומה השנייה במרכז רזין שהפכה למלונית

מאת: איציק נועם ● 10/12/2020 09:57 ● ערב ערב 2995
לאחר שנים ארוכות של עזובה והזנחה שינתה בימים אלו הקומה השנייה של מרכז רזין את פניה ● חבר המועצה דובי כהן רכש אותה ובמקום נפתחה מלונית ובה 24 חדרים
דובי כהן רכש את הקומה השנייה  במרכז רזין שהפכה למלונית

מלונית חדשה בת 24 חדרים נפתחה במרכז העיר, על שדרות התמרים, בקומה השנייה של מרכז רזין, שעמדה נטושה לאורך עשרות שנים והיתה לאחד הפילים הלבנים שללא ספק לא תרמו למצבו העגום של המרכז הממוקם ברחובה הראשי של אילת במיקום מרכזי. בעבר שכנה במקום מחלקת הרווחה של העירייה ואולם מאז שעברה למרכז עברונה, אף הוא בבעלותו של כהן, עמדה הקומה ריקה, התמלאה לכלוך ואף שימשה מקום לינה עבור הומלסים שפרצו למקום.

בשיחה עם 'ערב ערב' סיפר השבוע כהן על ההשקעה בת מיליוני השקלים במקום והבטיח: "אנו נמצאים בישורת האחרונה של ההיתרים למקום". לביקורת שהושמעה כלפיו כאילו נכנס לקואליציה בתמורה להסדרת רישוי העסק הגיב: "בדיוק להיפך, היו המון בעיות שדרשו הסדרה, סיימנו כמעט הכל לפני שנכנסתי לקואליציה". כהן הסביר את מניעיו להיכנס בעת הזו לקואליציה: "השנים שהייתי באופוזיציה, כפי הנראה עם מאיר זה לא עוזר, עכשיו באתי אליו לפני שלושה ארבעה חודשים אמרתי לו שבלי קשר לקואליציה אופוזיציה אני חושב שאני יכול לתרום ולעזור כמובן בתנאים שלי ואז הוא הוא הפתיע אותי וגם אני יו"ר וועדת המכרזים שגם שם קורים דברים ובוועדת בניין עיר ששם בטוח קורים דברים, והעניין הוא ללכת להיות מ"מ דירקטוריון חכ"א במקום חן בן אפרים, שגם שם כפי שידוע קורים דברים. בסופו של דבר צריך להיות במקומות שבהם מתקבלות ההחלטות על מנת לבצע את השינוי". 

 

הקומה השנייה של רזין לפני ואחרי השיפוץ ● צילום: שלומי זירה - קליק איט


אתה המפעיל של המלונית?
לא, השכרתי אותה.

הועלו נגדך טענות שנכנסת לקואליציה על מנת לקבל הסדרה של רישוי עסק והיתרי בניה למקום
שטויות. עשו לי המון בעיות על לא עוול מה שנקרא, הם החליטו שאני בונה שלא על פי התקן, כי בנינו 24 חדרים ובעירייה דרשו היתר לחלוקה מחדש. זה היה קשקוש וסיימנו עם זה. כרגע אנחנו עובדים על אישור מינהל כדי להוון את הנכס. 

התב"ע דורשת שינוי?
לא, התב"ע מלונאית, היא מאושרת, מה שעדיין לא הוסדר זה הרישום הפנימי בעירייה, להעביר ממשרדים למלונאי. 

באיזו השקעה קנית אותו?
מדובר ב-600 מ"ר שעלו 6 מיליון שקל ונדרשה השקעה לא מבוטלת לשיפוץ ובניית המקום מחדש. זה הושכר למפעילה שעובדת עם בוקינג ו-Airbnb באוגוסט היו תפוסות יפות אבל כרגע רק שני חדרים מלאים, טווח המחירים זול וינוע בין 200-600 שקל תלוי בחדר ובעונה, והבנייה באיכות גבוהה והכל כמובן חדש".

איך פתרתם את בעיית העדר המעלית במקום?
הגשתי בקשה להתקנת מעלית אבל אני מניח שלא יאשרו אותה ויש התנגדות של בעל החנות הצמודה, למרות שמדובר בנגישות, אני מחכה לראות כיצד יתייחסו לבקשה בעירייה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש