דובי כהן: שגה יניב חנו, יו''ר וועדת ביקורת, שהחרים את אישור דוח מבקר העירייה

מאת: ניר אמיתי ● צילום: חיים דוד ● 10/12/2020 10:02 ● ערב ערב 2995
חבר המועצה דובי כהן, ומי ששימש בעברו כיו''ר וועדת ביקורת בעירייה, תקף השבוע את יו''ר וועדת הביקורת וראש האופוזיציה, יניב חנו, על שזה החרים את ישיבת המליאה שאישרה את דוח מבקר העירייה לשנת 2019, זאת לאחר שארבע ישיבות וועדת ביקורת אותן ניסה לכנס חנו, לא כונסו ● על מבקר העירייה: ''אני חושב שהמבקר הוא חלק מהבעיה. כולנו יודעים. הוא עושה שנים את העבודה שלו ב-20%'' ● חנו: ''מאחל לדובי כהן בריאות והצלחה'' ● עו”ד הרציג: “זכותו של כל חבר מועצה לדבר שטויות”
דובי כהן: שגה יניב חנו, יו''ר  וועדת ביקורת, שהחרים את אישור דוח מבקר העירייה
“חנו ויצחק הלוי נכנסו לקטע אישי”. כהן

חבר המועצה וחבר הקואליציה החדש, דובי כהן, מי ששימש בעבר כיו"ר וועדת ביקורת, יצא השבוע בביקורת כנגד יו"ר וועדת ביקורת בעירייה וראש האופוזיציה, יניב חנו, שבחר להעדר כאות מחאה מישיבת המליאה בה אושר דוח מבקר העירייה לשנת 2019, וזאת לאחר שארבע ישיבות וועדה שניסה חנו לכנס מתחילת השנה, לא כונסו בשל העדר קוורם מספק. "מפתיע אותי שאף אחד לא כתב על זה שהיתה ישיבה של וועדת ביקורת ויניב לא הגיע", אמר השבוע כהן ל'ערב ערב'. 

אני יודע שיניב ניסה לכנס ארבע ישיבות של הוועדה ולא הצליח, לרבות המבקר שלא התחבר לדיון האחרון
אמרתי ליניב - זה התפקיד שלך! או שאתה רוצה תפרוש. אתה לא יכול לשנות? תפרוש! אתה לא יכול לשנות? בו א תדבר, תגיד, זה לא קשור אם אני בקואליציה  או באופוזיציה, אני חושב שוועדת ביקורת צריכה לשבת כמו שישבה בזמני, היא צריכה לשבת גם עכשיו, אין דבר כזה שאין תאריכים, ברור לך שזה קטע פוליטי".

מטרפדים אותו מה הוא יכול לעשות?
לבוא למועצה ולהסביר את מה שעובר עליו ואנחנו היינו עוזרים לו. אני לפחות. זה שעו"ד אלי הרציג לא ממלא את תפקידו כמבקר העירייה זה כבר שנים, אבל בוא תכניס את זה לאיזה שהוא סדר, לא יתכן שדווקא עכשיו בתקופה כה רגישה שאתה לא אומר את מה שיש לך להגיד.

הוא אומר, פשוט לא בצינורות הרגילים של וועדת ביקורת אלא דרך התקשורת והרשתות החברתיות
אבל זה בדיוק העניין. הוא היה צריך לשבת בוועדת ביקורת ולהגיד בפני אלי הרציג ויצחק הלוי וחברי המועצה, רבותי, אני לא מצליח לקיים ישיבה שנה שלמה כי כך וכך אני פונה עכשיו למשרד הפנים ואומר שזה לא יתכן שאין וועדת ביקורת בעירייה, אז בסדר יש את חוף נפטון וזה בסדר...

הוא נתן שם עבודה, השקיע מכספו והצליח (הכוונה להצלחתו של חנו להביא לביטולו בביהמ"ש, של המכרז של חכ"א, בו זכה חבר סיעתו של יצחק הלוי, עובד קימה, לניהול מזנון בחוף נפטון)
הוא לא טיפל בוועדת ביקורת, או שאתה שם או שאתה לא שם. זו דעתי ואמרתי לו אותה. אמרתי לו אתה צריך לדעת איפה אתה נמצא, אם אתה בעירייה ואתה יושב וועדת ביקורת יש גם מחויבות, אתה לא יכול לא להגיע לסיכום כזה היית צריך לראות שבסיכום הזה כתוב שאתה כיו"ר הוועדה ניסית ולא הצלחת למרות שקבעת פגישה 

הוא הפיץ הודעה, ולישיבת המליאה הוא טען שלא הגיע כאות מחאה על כך שלא כונסה הוועדה ובעצם עקפו אותה הישר לאישור פה אחד במליאה בלי דיון
נכון, אבל הוא היה צריך לעמוד באופן פורמלי ולומר לחברי המועצה - אם אתם לא רוצים בואו נבטל את וועדת הביקורת.

 

זו וועדת חובה


אבל אם לא נותנים לך לעבוד ואין סיכומים ודוחות אז בשביל מה?
הוועדה אולי לא פועלת אבל האיש מאחורי הוועדה פעיל מאוד בדרכים אחרות, יצחק הלוי מאשים אותו שהוא העומד מאחורי הפניה ללהב 433
מותר לו לעקוף ואני מכבד גם את זה, אני חושב שלפעמים צריך להזהר מקטע אישי כי הוא ומאיר נכנסו לקטע אישי.

אבל עם מאיר זה תמיד הופך לאישי
נכון. אני לא מגן על מאיר חס ושלום אני רק אומר שאם יש בעיה של וועדת ביקורת אולי נחליף חברים, אולי נקבע תאריכים במועצה, אולי נוציא איזה דוח למשרד הפנים שיגיד למבקר ולראש ההעירייה אלו התאריכים תכנסו, יש דברים שאפשר לעשות. לא להגיע לישיבה כל כך חשובה זה לב הביקורת, הוא שם בשביל זה. 

אבל במליאת המועצה אמורים היו לאשר את דוח המבקר בהרמת יד. לא אמור היה להיות דיון 
לא היה דיון כי הוא לא הגיע

ואם היה נוכח היה מתקיים דיון?
אם אתה לא מצליח לכנס וועדה תפנה למליאה.

אבל אפילו המבקר לא התחבר לדיון האחרון בזום
אני חושב שהמבקר הוא חלק מהבעיה. כולנו יודעים. הוא עושה שנים את העבודה שלו ב-20%, אז בואו נחפש כבר מבקר חדש, בואו לא נאפשר את הארכת תפקידו, צריך לפתור את זה, אי אפשר להשאיר את זה ככה. בגלל זה יניב צריך היה לבוא ולומר אדון אלי הרציג אתה לוקח משכורת אז אני רוצה לדעת מה אתה עושה במהלך השנה ואת זה הוא צריך היה לעשות במסגרת המליאה, הוא לא צריך לשם כך את וועדת הביקורת.

יניב חנו מסר בתגובה: "אני מאחל לדובי כהן בריאות והצלחה".

מבקר העירייה עו"ד אלי הרציג מסר בתגובה: ״זכותו של כל חבר מועצה לדבר שטויות״.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש