חריקות במערך הבדיקות המהירות בכניסה לאילת

מאת: איציק נועם ● 18/12/2020 08:38 ● ערב ערב 2996
מחסור בדוגמי קורונה ● ביום ב' קרס מערך הבדיקות וההמתנה התעכבה שעתיים וחצי ● כעס בקרב תושבים הנוחתים ברמון על העדר שאטל מהטרמינל ● ועם זאת נערכו נכון ליום ג' 30,000 בדיקות
חריקות במערך הבדיקות  המהירות בכניסה לאילת
התורים שהתארכו ביום ב' השבוע בעקבות התקלה במערך הבידוק בתחנת סונול

חברת סופיה המשווקת את הבדיקות המהירות הנערכות לתושבי אילת והסביבה ביוטבתה ובתחנת הדלק סונול בכניסה לשדה רמון, הודתה השבוע בהודעה שפרסמה כי קיים מחסור בדוגמי קורונה. "קיים מחסור בדוגמי קורונה לאיוש עמדות הדיגום והפיענוח באמצעות מכשירי הסופיה...לאור המצב, כבר החל פיקוד העורף לגייס עוד דוגמים מכל רחבי הארץ עם גישה טכנולוגית לבדיקות מהירות, במטרה לאייש את העמדות...הדוגמים החדשים יוכשרו על ידי מהנדסי סופיה ישראל...". עוד הרגיעו בסופיה ישראל: "אנחנו מלווים את הדוגמים בשטח".

 

יטבתה – התחנה הגדולה בעולם


בכניסות לאיי התיירות (אלת וים המלח) פועלים נכון להיום כ- 10 מכשירים ניידים בשלוש תחנות, כל מכשיר יכול לבצע כ – 40 בדיקות לשעה כך שכל שלוש תחנות הבידוק, ביטבתה, בנמל התעופה רמון ובים המלח, יכולות לאפשר לכ- 400 איש להיבדק בשעה עם קבלת תוצאה במקום בתוך 15 דקות. תחנת קיבוץ יטבתה פועלת 24/7 והיא תחנת הבדיקות המהירות הגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית. מהחברה נסמר כי עד ליום ג' השבוע נערכו 30,000 בדיקות מהירות. 
כן דחו בסופיה את הטענות לפיהן חלק מהבדיקות החיוביות נמצאו שגויות: "בעקבות מספר מקרים של תוצאות שגויות (חיובי - כוזב) ערכו מהנדסי סופיה ישראל תחקיר שטח והגישו למשרד הבריאות דוח מפורט אשר ממנו עולה כי במקרים אשר זוהו בטעות על ידי המכשיר הנייד, כחיוביים, בוצע ההליך לא על פי הוראות היצרן".

 

המתנה כפולה לאוטובוס


אלא שלפחות ביום שני השבוע קרס מערך הבדיקות, הן בזה שביטבתה והן זה שברמון וכתוצאה מכך השתרכו תורים ארוכים לבדיקות וההמתנה בתחנת סונול ארכה שעתיים וחצי. רק לאחר השעה שש בערב פורסמה הודעה לפיה שב מערך הבדיקות לפעול כסדרו. מה שלא מנע את הכעס הרב מצד תושבים ואנשים העובדים באילת שנחתו השבוע בטרמינל רמון, רק על מנת לגלות כי נדרש מהם להמתין לאוטובוס שיוצא מהטרמינל, לרדת בתחנת הבידוק בסונול, לבצע את הדיקה ואז להמתין לאוטובוס הבא חצי שעה נוספת עד שיוכלו לנסוע עמו לעיר. מעבר להמתנה הכפולה, המדובר גם בעלות כרטיסים כפולה.  האופציה היחידה האחרת שעמדה בפני הממתינים היא נסיעה יקרה במונית. "כל שנדרש מהם היה להוציא את תחנת הבידוק מטרמינל הנוחתים לאולם היציאה והכל היה מושלם, אבל הם היו חייבים להוציא את הבידוק למרחק לא סביר מהטרמינל ולתקוע אותו באמצע המדבר", כעסו הנוחתים. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש