עוד סניף דואר באילת נסגר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 18/12/2020 08:49 ● ערב ערב 2996
חודש וחצי אחרי סגירתו של סניף הדואר באזור התעשייה, עובדה שגרמה לצפיפות בלתי נסבלת בשני סניפי הדואר שנותרו לפליטה בעיר- סניף 'גיא לי' בשחמון ובית הדואר המרכזי, השבוע נודע ל'ערב ערב' כי גם מפעילי סניף הדואר בשחמון ביקשו לאחרונה מהנהלת הדואר להפר את החוזה לפני סיומו ● בדואר ישראל אמנם ממהרים להוציא מכרז בתקווה למצוא זכיין שייכנס לנעלי הזכיין היוצא מבלי לסגור את הסניף ואולם אנשים בתוך המערכת מפנים אצבע מאשימה לחברת דואר ישראל ומבהירים: ''רעיון הזכיינות באילת ובכל הארץ הוכח כלא משתלם כלכלית'' ● ויש גם בשורה טובה: בתחילת החודש הבא יפתח מחדש באזור התעשיה סניף הדואר על ידי זכיין חדש
עוד סניף דואר באילת נסגר
תושבים נדרשים להמתין שעה ויותר בתור. סניף שחמון השבוע
תגיות:

שני סניפי דואר בלבד נותרו בימים אלו פועלים בעיר אילת כולה לאחר סגירתו לפני כחודש וחצי של סניף הדואר במרכז התעשייה. עובדה זו הפכה את התורים מחוץ לסניפי הדואר לכמעט בלתי אפשריים. ועדיין לא דיברנו על העובדה שימי הקורונה שמצריכים המתנה מחוץ למבנה וכניסה מבוקרת. אין פלא איפה שבימים כאלו רמת התסיסה מחוץ לסניפי הדואר הנותרים עולה ותושבים שנדרשים להמתין בתור בחוץ למעלה משעה זועמים ובגדול. אם לא די בכך הרי שהשבוע נודע ל'ערב ערב' כי גם זכייני סניף הדואר במרכז 'גיא לי' בשחמון, הודיעו לאחרונה לחברת דואר ישראל כי הם מבקשים לסיים את זכיינותם טרם הזמן. השבוע אמנם ביקשה זכיינית הסניף להשאיר את הסיבות להחלטה שמורות עמה אך הבהירה כי ההחלטה נובעת מסיבות אישיות ואולם מקורבים לדואר ישראל ידעו לספר כי גם במקרה זה, ככל הנראה, העומס הגדול ובמקביל אי הכדאיות הכלכלית שבהפעלת סניף דואר בזכיינות הם שהטו את הכף. "הרי לא יתכן שאנשים יפעילו סניף דואר על בסיס עמלות נמוכות כמו שהם מקבלים מחברת דואר ישראל", הבהיר השבוע הגורם שמכיר מקרוב את המערכת. "עובדה היא שבמרוצת השנים האחרונות נסגרו באילת עוד ועוד סניפים שהיו בזכיינות. השיטה כך מסתבר פשטה את הרגל ולא רק באילת אלא בכל הארץ ובחברת הדואר לא רוצים להבין את המצב ומוציאים שוב ושוב מכרזים אליהם ניגשים אנשים שלא מבינים באמת את המצב וחושבים שלהם זה לא יקרה. אבל זה יקרה". לטענת אותו גורם גם הפעלת סניף הזכיינות כחנות בתוך חנות לא תצליח שכן סניף דואר חייב לתת ללקוחות שלו מאה אחוז יחס ולא על הדרך לעסוק בדברים אחרים.


כך או כך, זכיינית סניף הדואר בשחמון הבהירה כי בימים אלו ממש יוצא מכרז להפעלת הסניף כשהכוונה להמשיך ולהפעיל את המקום מבלי שיקום הצורך לסוגרו.

 

וזה שפותח


בתחילת החודש הבא - אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון - יפתח באזור התעשייה על חורבותיו של סניף הדואר שנסגר לאחרונה סניף חדש. בימים אלו ממש מתבצעות במקום עבודות שיפוץ ושדרוג הסניף שיופעל על ידי זכיין חדש שזכה במכרז חברת הדואר. צוות הבנות המוכרות והטובות שעבדו בסניף במתכונתו הקודמת יחזרו לעבודה בסניף החדש, כך מקווה הזכיין לשמור על ברציפות הפעלת המקום. הסניף החדש יופעל כחנות למכירת אביזרי סלולרים כשמרכז הכובד בו יוקדש לשירותי דואר, זאת למרות שהזכיין החדש מודע לבעיית הרווחיות, ומקווה למצוא את השיטה הנכונה להפעלת המקום. לשאלה מדוע ניגש למכרז אם ברור לו שסניפי הזכיינות בארץ עד כה לא הוכחו כרווחיים הבהיר הזכיין החדש כי בכוונתו לנסות מודל חדש שאולי יניב את הרווחים הרצויים.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש