תקציב 2021 של עיריית אילת יקטן ב-10 מיליון שקל

מאת: איציק נועם ● 24/12/2020 12:39 ● ערב ערב 2997
עיריית אילת אישרה אתמול (ד') את תקציבה השנתי ל-2021 וזה יעמוד על קצת יותר מ-564 מיליון שקל ● המדובר בהפחתה של עשרה מיליון שקל לעומת תקציב השנה שעברה ● והוא כולל גם צפי לקיטון בהכנסות העירייה ● יצחק הלוי: ''אנו מחויבים להגיש תקציב זהיר ומרוסן כי רב הנסתר על הגלוי''
תקציב 2021 של עיריית אילת  יקטן ב-10 מיליון שקל
בעירייה מתרים: ''העובדה שטרם נקבע תקציב מדינה תשפיע על יכולתנו לתכנן תקציב מדויק''

הכנסות העירייה מארנונה צפויות לרדת ב-2021 בכ-15 מיליון שקל, כך עולה מהצעת התקציב לשנת 2021 שהובאה אמש לאישור המועצה. כן צפויות הכנסותיה העצמיות של העירייה לקטון בשנה הבאה בכ-8 מיליון שקל. הכנסות העירייה ממשרדי הממשלה צפויות לעומת זאת לעלות בכ-6 מיליון שקל, בעיקר בשל עליה בתקציבי הרווחה והחינוך. בסך הכל צפויה העירייה להכניס ב-2021 סכום של 564 מיליון שקל בלבד, זאת לעומת צפי הכנסות של 613 מיליון שקל השנה (לאחר עדכון התקציב השבוע  מצפי של 574 מיליון שקל).

גם הוצאות העירייה צפויות לרדת בהתאם ולעמוד אף הן על סך של כ-564 מיליון שקל, לעומת צפי הוצאות בגובה 620 מיליון שקל ב-2020 (574 מיליון לפי התקציב המאושר טרם עדכונו החודש). המשמעות הינה כי היה והעירייה תעמוד בצפי התקציב, היא תחסוך עשרה מיליון שקל לעומת התקציב המקורי של 2020. בין היתר, תחסוך העירייה כשני מיליון בתשלומי כוח אדם, כ-13 מיליון שקל יחסכו בפעילויות כלליות, חינוכיות ומכספי תמיכות לעמותות. מי שלא יפגעו הם שירותי הרווחה שההוצאות עליהן יגדלו בשנה הקרובה בכ-4 מיליון שקל. 
וועדת הכספים אמנם אישרה ב-8.12 תקציב הנמוך במיליון שקל מזה שהובא לאישור המועצה, אך בסופו של דבר הוקטן החיסכון השנתי במיליון שקל שנוספו לתקציב לאחר תיקונים ודרישות שונות שהעלו חברי סיעת 'צעירי אילת', בין היתר מנה השבוע יו"ר הסיעה מתן בארי תוספת תקציבים בסך מצטבר בגובה 700 אלף שקל עבור הוועדה לקידום מעמד הילד, וכן לאיגום משאבים עבור נוער וצעירים באילת, בין היתר ישמש תקציב זה לסיוע לבני נוער וזוגות צעירים להתמודד עם תוצאות משבר הקורונה בצדדיו המנטליים והחברתיים. לשם כך יוקמו סדנאות, ויועמדו מלווים מקצועיים מתחומים שונים.
 150 אלף שקל נוספים הוקצו לטובת הוועדה לאיכות הסביבה בראשותו של חבר המועצה שמוליק שלם וסכום של 100 אלף שקל נוספים יוקצה לטובת ועדת היגוי לתחום ההשכלה, שמטרתה לבחון את סוגיית ההשכלה באילת וכיצד ניתן לקדמה, בין אם בפן האקדמי ובין בפן הטכנולוגי מקצועי.

 

העירייה מקטינה את החזר חובותיה


בהודעת דוברות העירייה שיצאה בנושא נכתב: "משבר הקורונה המתמשך, שכולל משבר בריאותי וכלכלי בכל הארץ ואי ודאות לגבי תקציב המדינה לשנת 2021, הובילו לבניית תקציב עירייה שמרני, הקטן ב- 11 מיליון ₪ בהשוואה לתקציב 2020 לצד גידול בתקציב פעולות הרווחה ושמירה על תקציב החינוך. עוד על רקע המצב הכלכלי הגדילה העירייה את תקציב ההנחות לתושבים מסכום של 25 מיליון ₪ בשנת 2020 לסכום של 30 מיליון ₪”.
גזבר העירייה - אסי בן חמו ציין, כי העקרונות המרכזיים שעמדו בהכנת הצעת התקציב הם: השלכות משבר הקורונה שהובילו בין היתר לירידה בהכנסות העירייה מארנונה ועצמיות. צמצום בהוצאות שכר וכוח אדם. בחינת המשמעויות של עבודה במסגרת הכללים החדשים. צמצום שירותים ורמת השירות באופן זמני אשר ניתן להשיבם ללא פגיעה פרמננטית עם שוך המשבר. הגדלת ההוצאות בפעילות רווחה על מנת לענות על הצרכים של תוספת התושבים הצורכים סיוע מאגף הרווחה. בנוסף, על מנת לשמור על מערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בוצע עדכון בהכנסות ובהוצאות של שכר ובפעולות החינוך. "העובדה שטרם נקבע תקציב מדינה תשפיע על יכולתנו לתכנן תקציב מדויק במיוחד בסעיף ההכנסות ממשרדי ממשלה" הדגיש הגזבר והוסיף, כי הפגיעה הקשה ביותר לעירייה תהיה בצד ההכנסות. בתוך כך, קיטון שצפוי בשיעורי הגביה מארנונה (שוטף ופיגורים) הן ממגורים והן בארנונה של עסקים ובתי מלון. עלייה בהיקף הבקשות להנחה בארנונה בעיקר על רקע שיעורי האבטלה הגבוהים. דחייה בתשלומי אגרות והיטלים ועוד.
לצד זאת הגדילה העירייה את תקציב פעולות הרווחה תוך התאמתו לתקופה זו, בה חל גידול של עשרות אחוזים במספר הפונים לאגף שירותים חברתיים בעירייה. עוד בצד זאת פעלה העירייה להקטנת סך פירעון המלוות ב-1.5 מלש"ח באמצעות מחזור מלוות.


ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ציין: "אנו מחויבים להגיש תקציב זהיר ומרוסן כי רב הנסתר על הגלוי. נעשה כל מאמץ לצמצם עד למינימום את הפגיעה בשירותים על ידי צעדי התייעלות מצד אחד וגיוס משאבים מן היקב ומן הגורן מצד שני, כל זאת כדי להמשיך ולהבטיח את.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש