מה שטוב לרמון לא טוב לתל אביב?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 24/12/2020 12:51 ● ערב ערב 2997
בעוד שבקו אגד מאילת לרמון ובחזרה מצוייד האוטובוס במעלון לטובת הנוסעים המוגבלים שמגיעים על כסא גלגלים, עד היום לא מצאו בחברה לנכון לאבזר גם את הקווים הבינעירוניים במעלון הנחוץ כל כך לאותם בעלי מגבלויות ● ''כמה וכמה פעמים הייתי צריכה לנסוע לוועדות רפואיות בבאר שבע אבל ויתרתי כי לא היה לי איך להגיע'', טוענת השבוע נכה אילתית ● מנהל סניף אגד באילת מבהיר: ''זו התקינה של משרד התחבורה מאז קום המדינה בכל קווי השירות של כל מפעילי התחבורה הציבורית הבינעירונית....הנהגים והנוסעים מסייעים ללקוחות הנעזרים לעלות לאוטובוס''
מה שטוב לרמון לא טוב לתל אביב?
התקינה בישראל אינה מחייבת התקנת מעלון נכים בקווים בינעירוניים. קו אגד לאילת
תגיות:

אין משהו שרינה (השם המלא שמור במערכת), תושבת אילת נכה היושבת על כסא גלגלים לא אוהבת יותר מאשר להזדקק לטובות ועזרה מאחרים. אלא שבכל האמור לתחבורה הבעירונית של קווי אגד היוצאים לאילת ומגיעים אליה, הבינה רינה זה מכבר כי בהעדר מעלון שמסייע לנכה היושב על כסא הגלגלים לעלות לאוטובוס  - כשהוא נשאר יושב על הכסא ומתמקם בקדמת האוטובוס במקום המיועד לכך ונקשר עם חגורות בטיחות מיועדות - היא נאלצת להעזר בלית ברירה בנהג האוטובוס ונוסעים אחרים שמואילים בטובם לעזור לה לעלות לרכב ולהתמקם בו בחוסר נוחות. זאת בדיוק הסיבה שברוב המקרים היא מעדיפה להשתמש ברכב פרטי. אלא שמאחר ולא תמיד יש ברשותה רכב פרטי, לא פעם, כך היא מעידה, היא ויתרה על הגעה לוועדות רפואיות חשובות רק כי לא היה איך להגיע לבאר שבע או לתל אביב. למצב הזה שותפים בעלי מוגבלויות נוספים באילת היושבים על כסא גלגלים ולא מצליחים להבין איך למרות הקדמה, הפתיחות למגבלויות ולמרות שבקו אגד לשדה התעופה רמון דווקא הוסדר מעלון כזה לטובת הנוסעים עם המגבלויות, עד היום לא השכילו באגד למקמם מעלונים גם בקווים המרכזיים מאילת לתל אביב ולבאר שבע. "זר לא יבין עד כמה זה לא נעים להיות זקוק לעזרה של אחרים", מסבירה השבוע רינה. "זר לא יבין איך זה מרגיש להיות חסר אונים כשמישהו זר צריך להרים אותך לאוטובוס לדוגמה", היא אומרת ומזכירה שיש לא מעט מוגבלים שאין להם רישיון נהיגה או כאלו שאין ברשותם רכב פרטי. "מה הם אמורים לעשות במקרה הזה?", היא מעלה את הסוגיה המציקה ומברכת על כך שלפחות בקו אגד לרמון דאגו לאבזר את האוטובוס במעלון. "לא ברור לי איך זה שלשדה התעופה רמון הצליחו לארגן את המעלון כל כך מהר ובמשך שנים אף אחד לא דואג לאבזר גם את האוטובוסים החשובים בקווים המרכזיים למרכז הארץ במעלונים".

מנהל סניף אגד באילת קובי נחמני הסביר השבוע: "במדינת ישראל וברוב המוחץ ממדינות העולם המערבי, התחבורה הציבורית הבינעירונית אינה נגישה עם מעלון  ללקוחות הנעזרים בשירותי התחבורה הציבורית הבינעירונית. זו התקינה של משרד התחבורה מאז קום המדינה בכל קווי השירות של כל מפעילי התחבורה הציבורית הבינעירונית. קווי השירות של אילת כמו קווי ירושליים/ העמקים הצפוניים/ מרום הגליל ואחרים, פועלים ללא מעלון כאשר הנהגים והנוסעים מסייעים ללקוחות נעזרים לעלות לאוטובוס בהנחה שיש כאלה במדינת ישראל אשר אינם מצוידים ברכב אישי מותאם עם מעלון אישי".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "הנגשת התחבורה הציבורית מבוצעת בהתאם לחוק שיווין אנשים עם מוגבלות. כיום כלל הקווים העירוניים בישראל מונגשים הנגשה פיזית וחושית, כשהקווים הבינעירוניים מונגשים בהנגשה חושית. משרד התחבורה פרסם "קול קורא" המבקש מהציבור הרחב להציע רעיונות, להנגשת האוטובוסים בקווים הבינעירוניים, לאנשים עם מוגבלויות המתניידים בכסאות גלגלים. בשלב הבא, בכוונת המשרד לפנות למפעילי התחבורה הציבורית לביצוע פיילוט ליישום ההצעות שנמצאו רלוונטיות. יישום הפיילוט, הכולל רכישת אוטובוסים מונגשים והתאמתם לתשתיות בישראל, צפוי להתבצע במהלך השנה הקרובה.  בעבר שדה התעופה היה ממוקם בתוך העיר אילת והתחבורה משדה התעופה למרכז העיר התבצעה בקווים עירוניים. עם המעבר לשדה התעופה החדש ועל מנת שלא להרע לאנשים המתניידים בכיסאות גלגלים, הפעלנו בקו משדה התעופה רמון לאילת מיניבוס מונגש".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש