יהודה מורדי הכניס את מועצת העירייה והנהלתה לבידוד לאחר שהתגלה כחולה מאומת לקורונה

מאת: ● 26/12/2020 12:53 ● ערב ערב 2997
דוברת העירייה פרסמה הבוקר הודעה לפיה הוכנסו כמעט כל חברי מועצת העירייה למעט יניב חנו לבידוד לאחר שנחשפו לחולה מאומת בישיבת התקציב ביום רביעי האחרון ● החולה הוא סגן ראש העירייה יהודה מורדי ששב מדובאי השבוע ושהה בעצמו ליד חולה מאומתת בת משפחתו ● ל'יום יום' נודע כי גם חבר המועצה מומי צרפתי ששהה עם מורדי בדובאי נמצא אף הוא חיובי ● חברי מועצה הביעו תרעומת קשה סביב התנהלותו של מורדי שלטענתם ידע כי קרובתו נמצאה חיובית וכי שהה לידה ● מורדי: ''לא עברתי על ההנחיות...שנעעבר את זה בקלות ושנהיה בריאים''
יהודה מורדי הכניס את מועצת העירייה והנהלתה לבידוד לאחר שהתגלה כחולה מאומת לקורונה
ישיבת המועצה שהנכיסה את עיריית אילת לבידוד

דוברת עיריית אילת הוציאה הבוקר הודעה לפיה: "היום (שבת) קיבלו כל חברי מועצת העיר וחברי הנהלת העירייה שנכחו בישיבת מועצת העיר שהתקיימה ביום רביעי שעבר (23.12) הודעה רשמית ממשרד הבריאות, כי עליהם להיכנס לבידוד מאחר ששהו במחיצת חולה מאומת. מי שאומת הוא סגן ראש העירייה - יהודה מורדי. לדבריו של יהודה ששהה לאחרונה בחו״ל והקדים את חזרתו בשל ההנחיה של משרד הבריאות, הוא ביצע בדיקת קורונה לפני עלייתו למטוס ארצה ובדיקה מהירה נוספת עם שובו לארץ ביום 21.12 כמתחייב מכל מי שנכנס לעיר אילת והתוצאות היו שליליות. מתוך דאגה לאמו הנמצאת בשל גילה בקבוצת סיכון הוא ביצע אתמול בדיקת PCR והתגלה כחיובי. לדבריו הוא מרגיש טוב, ללא שום תסמינים. חברי מועצת העיר והנהלת העירייה הונחו לבצע בדיקות קורונה, האחת היום והשניה בעוד 9 ימים. באם הממצאים יהיו שליליים, תעמוד תקופת הבידוד על 10 ימים. ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי הודיע כי כבר ביצע את הבדיקה הראשונה".

בנוסף לחברי המועצה הוכנסו לבידוד גם כל צמרת הנהלת העירייה שהשתתפו בישיבת התקציב ביניהם גזבר העירייה אסי בן חמו, מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד, דוברת העירייה דנה זנטי, עוזרה גיל ממן, עוזרת ראש העירייה גל עייש, ומחכ"א מושיקו זיסו, עידן זגג ועופר אברהם. אלה ימצאו בבידוד עד ל-5.1  או לחילופין היה וימציאו שתי בדיקות קורונה שליליות לפני מועד זה.  לחברי המועצה נמסר כי יתכן וכבר היום במוצ"ש תדאג להם העירייה לבדיקה מרוכזת מסוג PCR.

חברי מועצה עמם שוחחנו היום אמרו ל''יום יום' כי גם אם מורדי נמצא שלילי בבדיקות המהירות בכניסה לאילת כפי שהוא טוען, הרי שהוא שהה לצד חולה מאומתת ביומיים שלאחר מכן וידע על כך, ולפיכך היה עליו לנהוג משנה זהירות ולא לסכן את שאר חברי המועצה ולהגיע לישיבה ביום ד'. יתרה מכך, טוענים חברי מועצה כי במהלך הישיבה דרש מורדי מכל חבר מועצה שהוריד את המסכה לרגע לשוב ולעטות אותה.  

בתגובה לדברים העביר מורדי ל'יום יום' ארבע בדיקות שערך ושיצאו שלילות: בדיקה מהירה במכשיר סופיה מה-10.12, שניה מכללית מה-11.12 טרם נסיעתו, שלישית מה-16.12 שנערכה בנמל התעופה בדובאי, ובדיקה מהירה נוספת מה-21.12 בכניסה לאילת. מורדי הבהיר כי לא עבר על ההנחיות וכי הודעת דוברת העירייה נמסרה על דעתו ונוסחה עמו, מורדי סיכם "שנעעבר את זה בקלות ושנהיה בריאים".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש