כעת זה רשמי: מאיר יצחק הלוי במקום העשירי ברשימתו של גדעון סער

מאת: ● 28/12/2020 09:19 ● ערב ערב 2997
עכשיו זה רשמי - מאיר יצחק הלוי נכנס למקום העשירי ברשימתו של גדעון סער ''תקווה חדשה''. אם ייבחר לכנסת - והמיקום אכן ריאלי ביותר לאור הסקרים שצופים לסער 18 מנדטים כרגע - יערכו בחירות לראשות העיר חודשיים לאחר השבעתו של יצחק הלוי
כעת זה רשמי: מאיר יצחק הלוי במקום העשירי ברשימתו של גדעון סער
תגיות:

"אני נרגש ושמח להצטרף לתנועת תקווה חדשה בראשות גדעון סער, ראש הממשלה הבא של ישראל", אמר הלוי. לדבריו, הוא החליט לעזוב את תנועת הליכוד בה היה חבר במשך שנים ארוכות, מאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, אכזב את הציבור. "ישראל זקוקה להנהגה חדשה. . דווקא כשאנחנו זקוקים יותר מכל לשיקול דעת, להחלטות מושכלות, אנו עדים לחוסר ניהול במקרה הטוב, וניהול גרוע במקרה הרע, והסגר השלישי שאנו נכנסים אליו היום הוא ההוכחה לכך", הוסיף.

גדעון סער פרסם הבוקר פוסט בפייסבוק ובו הוא מברך על כניסתו של יצחק הלוי למקום העשירי הרשימתו: "את חברי, מאיר יצחק הלוי אני מכיר כבר קרוב לעשרים שנה. מאיר הוא אדם בעל ניסיון עצום ורקורד עשיר של עשייה", כתב סער. "הוא הגיע לאילת מירושלים בגיל 26 מאז הוא הקדיש את חייו למען העיר אילת והוא עומד בראשה למעלה מ-17 שנים. הוא הזניק את מערכת החינוך שלה, הפך את העיר לבירת התיירות של ישראל, הפיח בה תנופת פיתוח גדולה ובסס את חזון העיר כשער הכניסה הדרומי של ישראל.

ראיתי מעט מאוד ראשי ערים שנאבקו מכל הלב למען עירם ותושביהם כפי שראיתי את מאיר עושה, פעם אחר פעם, לאורך השנים. במהלך הקורונה הוא יזם את הפיכת אילת ל״אי ירוק״ ונאבק על כך. לפני כן נלחם נגד סגירת ״שדה דב״. אין ספור פעמים הוא מנע את ביטול הטבת המע״מ בעיר. הוא שמר בקנאות על שלוחת אוניברסיטת בן-גוריון באילת וטיפח את בית החולים ״יוספטל״. הוא התעמת ללא חשש גם עם גורמים עבריינים בעירו. וזה רק על קצה המזלג.

מאיר הוא שותף אמיתי לדרך, ואנו חולקים חזון משותף של העצמת הרשויות המקומיות, חיזוק הפריפריה, מחויבות לחינוך ולהזנקתו, ממלכתיות, סובלנות ואחדות.

לאורך השנים נאבקנו כתף על כתף במאבקים שונים למען העיר ותושביה. אני גאה, בין היתר, על כך שהצלחתי, באמצעות יוזמת חקיקה פרטית שלי, להחזיר את הטבת מס ההכנסה לתושבי אילת.

מאיר גם תמך בעקביות בי ובדרכי הפוליטית במהלך כל השנים.

מאיר, אני שמח מאוד על הצטרפותך לנבחרת ״תקווה חדשה״ לכנסת ה-24. ברוך הבא!".

 

ברוך קבלו התפטר מתפקידו כיו"ר סניף הליכוד באילת כבר בשישי שעבר

 

שמועות על הצטרפות יצחק הלוי לפוליטיקה הארצית מסתובבות מיום שהודיע סער על פרישתו מהליכוד לפני מספר שבועות, ולאחר שיצחק הלוי היה בין הראשונים שמיהרו להביע תמיכה פובמית בסער. כעת מקבלות הערכות אלה חיזוק משמעותי עם הכרזתו של יצחק הלוי, שמגיעה יום לאחר הודעתו של יו"ר סניף הליכוד באילת, ברוך קבלו, על עזיבתו את התנועה ומעבר לתנועתו של סער. יצחק הלוי וקבלו הולכים יחד עם סער דרך ארוכה לאורך עשרות שנים ותמכו בו גם בעת הפריימריס שנערכו בליכוד בהם הצליח סער לקבל 27% מהקולות. קבלו אישר ל'ערב ערב' אתמול כי הדיבור מול יצחק הלוי רציני ואמיתי וכי סער היה מאוד רוצה לראותו ברשימתו אף שיצחק הלוי עדיין לא החליט בנושא סופית. הכרזתו הערב בתכניתם של אופירה וברקו לפיכך מלמדת כי ההכרעה כבר התקבלה ככל הנראה ופניו של יצחק הלוי בן ה-67 לפווליטיקה הארצית.

 

מה המשמעות מבחינת ראשות העיר אילת?

 

פקודת העיריות המסדירה את התנאים בהם יסיים ראש עיר את תפקידו מונה בין היתר גם את האפשרות שיפרוש מרצונו. מאז תיקון החוק ב-1995, ראשי ערים אינם יכולים לכהן במקביל גם כחברי כנסת ולפיכך עליהם להתפטר מתפקידם מרגע השבעתם כחברי כנסת. אלא שליצחק הלוי יש עדיין חלון של מספר חודשים בהם יוכל להחליט האם פניו לפרישה מראשות העירייה, אם לאו, מאחר ותוצאות הבחירות לכנסת יוודעו רק ב-3-4 למרץ והכנסת עצמה צפויה להיות מושבעת 30 יום לאחר מכן, יוכל יצחק הלוי לחזור מהכרזתו בכל עת עד למועד זה.

עם זאת, על פי ההערכות המקום העשירי ברשימתו של סער אמור להיות מקום ריאלי. לפיכך היה וסער יקבל 10 מנדטים ויותר והיה ויצחק הלוי אכן יקבל את אחד המקומות 8-10 ברשימתו והיה ועד למועד הבחירות לא יתרחשו חיבורים בין סיעות שונות שעלולים לשנות את המיקומים, כי אז יוכל יצחק הלוי להגשים את חלומו רב השנים ולעבור לפוליטיקה הארצית. במקרה כזה, הוא יצטרך להודיע על עזיבתו את תפקיד ראש העיר. אם יהפוך לחבר כנסת תהיה זו הפעם הראשונה בה נבחרר תושב העיר למשרה זו ולאילת יהיה נציג רשמי בבית המחוקקים.

 

מה קורה במקרה כזה?

 

לו היינו נמצאים בשנת הכהונה האחרונה מתוך חמש, כי אז קובעת הפקודה כי ראש העיר הבא יכול להגיע רק מקרב חברי המועצה הקיימים ואולם לא כך המצב. עד לבחירות המקומיות ישנן עוד כמעט שלוש שנים ולפיכך קובעת הפקודה כי במקרה כזה, יערכו באילת בחירות לראשות העיר בלבד אך לא למועצת העירייה. הבחירות עצמן אמורות להתקיים 60 יום לאחר עזיבת יצחק הלוי את תפקידו. המשמעות הינה כי בסביבות חודש יוני יערכו ככל הנראה באילת בחירות לראשות העיר, כאשר המתמודדים יכולים להיות הן מקרב חברי המועצה, אך גם מקרב תושבי העיר. עד לאותו מועד צפוי יצחק הלוי להמשיך ולהחזיק בתפקידו, ומשיחה שערכנו אתמול עם קבלו עולה כי אין בדעתו לעזוב את התפקיד יום לפני השבעת הכנסת הבאה. לו היה בוחר לעשות כן על מנת לסייע לקמפיין הארצי מקרוב, היה נכנס לנעליו לתקופת הביניים הזו סגנו אלי לנקרי. לנקרי אף אמור לשמש בתפקיד בעת תקופת המעבר, מרגע השבעת הכנסת ועד למועד עריכת הבחירות המקומיות באילת.

 

אז מי הם המועמדים המסתמנים לראשות העיר אילת?

 

רשמו לפניכם:  יהודה מורדי כבר הודיע כי ירוץ לראשות עיריית אילת בבחירות הקרובות יהיו אשר יהיו. לשאלת 'ערב ערב' האם ירוץ בתמיכת הליכוד או מפלגות אחרות השיב מורדי: "אתמודד לראשות העיר עדיין אין החלטה האם בתמיכת הליכוד ויתכן של עוד מפלגות", מורדי היה כידוע איש של תנועת "קדימה" לאורך השנים ולאחר מכן עבר לתצמוך בתנועת "כולנו" של משה כחלון שפרש מהחיים הפוליטיים ולפיכך מורדי חסר בית פוליטי כרגע.

מועמדים אפשריים נוספים הם אלי לנקרי, מתן בארי, דובי כהן, סטס דינקין ושלמה ביטון,  ואל תתפלאו בכלל אם תמצאו ברשימה גם את שמו של גיא מרקמן מנהל המצפה התת ימי החדש, שאף שמקפיד להכחיש כי פניו לפוליטיקה, יכול להתגלות כמועמד חדש ומפתיע. בעוד שמורדי ובארי כבר הודיעו כי יתמודדו לתפקיד, לא ברור כיצד ינהגו המועמדים הפוטנציאלים האחרים. מועמד אחד שלא נראה כי ישתתף במרוץ הקרוב, היה ויתקיים, אף שראה עצמו כראוי, הוא מנכ"ל חכ"א, אבי כהן, החשוד בעבירות שוחד והפרת אמונים בשל עבודתו בחכ"א ממנה הורחק ל-60 יום,  ולפיכך, לא סביר כי יעמיד עצמו לבחירה עד להכרעת המשטרה והפרקליטות בעניינו.

באשר ליכולתם של חברי מועצה מכהנים לרוץ לראשות העיר, קובעת הפקודה כי אלה יכולים לעשות כן ובלבד שהם מחזיקים בהמלצה של חמישית לפחות מחברי המועצה המכהנים. המשמעות היא שכל חבר מועצה שירצה להתמודד על ראשות העיר באילת יצטרך למצוא שלוש ידיים נוספות שיורמו עבורו על מנת שיוכל לרוץ. תנאי זה יקשה על מועמדים כמו דינקין, וביטון שהנם סיעות יחיד, אך לא ימנע ממורדי, ובארי ואף כנראה מדובי כהן, לרוץ לראשות העיר אילת אם יבחרו לעשות כן. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש