שנת צרה היא לישראל, וממנה ייוושע

מאת: ● 30/12/2020 09:34 ● ערב ערב 2997
אחרי תשעה חודשים, התפזרה הכנסת ה-23. כן, הכנסת הזאת שהוקמה כדי להיאבק בקורונה אבל נאבקה בעיקר בעצמה. הכנסת שהבטיחה לאחד את העם אבל התפלגה והתפוררה אל תוך עצמה. וכעת, כשהציבור נאנק תחת עול משבר בריאותי וכלכלי, ניגרֵר לקלפיות בפעם הרביעית בתוך שנתיים.
שנת צרה היא לישראל, וממנה ייוושע
ד"ר לייטמן צילום טים נוקס
תגיות:

הבעיה היא שלא הפנמנו את סיבת המשבר שאנחנו חווים. אנחנו בעיצומו של משבר חברתי, מפולגים מימין ומשמאל. אלא שהתכלית של ישראל היא אחדות, לחזור להיות כאיש אחד בלב אחד.

אין חדש תחת השמש הישראלית: מציאות עתידית של חברה מאוחדת לא נמצאת בראש סדר היום שלנו, לא ממש חשובה לנו. אבל ההצלחה של עם ישראל, הן של הכלל והן של הפרט, יכולה לנבוע רק מתוך חיבור לבבי בינינו, מדאגה הדדית עמוקה. לכן אין סוף לדרך שאנחנו פוסעים בה. מיום ליום נראה באופק עוד צרות ובעיות שמתקרבות, עוד בחירות ומפלגות, עוד מגפות ומוטציות. עד שבוקר יום אחד נקיץ, נעשה חשבון נפש משותף.

אם לא בבחירות הקרובות, אז בבחירות הבאות. כי מה שלא עושה השכל יעשה הזמן, ולכוח העליון אין בעיה עם זמן, הוא פועל ללא זמן. מכות הטבע, המשברים החברתיים, האגו האנושי שגדל – כל אלה ילמדו אותנו להרכין את הראש הפרטי ולהרים אותו מחדש ממרכז החיבור בינינו, מלב העם.

היצירתיות הישראלית הייתה ועודנה לא לבטל את ההבדלים בינינו – לא למחוק תכונות ונטיות, לא לטשטש דעות ומחשבות – אלא להתעלות מעל הכול, לכסות את כל הפשעים באהבה. בכל אדם שביב של ניצוץ ישראלי, כוח שמסוגל להעדיף ולבחור באהבת הזולת על פני התאוות והרצונות הפרטיים. בלב הישראלים יש מינון גדול יותר של ניצוצות אור.

לעם ישראל יש גם שיטה בדוקה ומנוסה לריסון האגו ולחיבור הלבבות, משנה סדורה שמקופלת בספרי הקבלה ומונחת בארון הספרים היהודי. לכן, בואו נקדים תרופה למכה, נפתח את הספרים ונקרא, נפתח את הלבבות ונתחבר. עוד לפני הריצה לקלפי, עלינו לעשות בחירה פנימית משמעותית, כי אחרי הכול רק בכוח האהבה תקום חברה חדשה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

התוכן מבוסס על שיחות של הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שכתבו וערכו תלמידיו.

 

  • הרב ד"ר מיכאל לייטמן מלמד קבלה בערוץ 96  (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il - "
  • למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.
  • קבלו תוכן איכותי: הוסיפו את המספר 051-5108032 לאנשי הקשר, שלחו את שמכם בווטסאפ (לא סמס), וקבלו תכנים מרתקים ישירות לנייד.

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש