התפיסה הגדולה שהצילה לאילתים את הבריאות

מאת: ● 31/12/2020 16:34 ● ערב ערב 2997
240 ק״ג מזון מן החי שהיו מיועדים למכירה בארבעה בתי עסק באילת הושמדו על ידי הווטרינר העירוני - ד״ר אורן אברמוביץ, לאחר שהגיעו לעיר ברכב פרטי ללא קירור
התפיסה הגדולה שהצילה לאילתים את הבריאות
תגיות:

עירנות של צוות אנשי המכס בכניסה לאילת ופעילות מהירה של הווטרינר העירוני מנעו אתמול (ד׳) כניסה של הרכב שהוביל כאמור 240 ק״ג מזון מן החי ללא קירור, כאשר על פי החוק היו אמורים להיות בטמפרטורה של 18-° צלזיוס. בבדיקה של הווטרינר העירוני טען הנהג, כי משאית הקירור התקלקלה ובית העסק שסיפק את הסחורה קיבל החלטה מנוגדת לחוק והוביל את הבשר ברכב פרטי. הבשר שהגיע במצב של הפשרה (°20 צלזיוס) הושמד במיידי על ידי הווטרינר העירוני מחשש של ממש לבריאות הציבור ודיווח על כך הועבר למשרד הבריאות.

אכיפתו הבלתי מתפשרת של הווטרינר העירוני המובילה לא אחת להשמדה מיידית של מזון מן החי המגיע לעיר או מוחזק בתנאים ירודים, נועדה לשמור כאמור על בריאות הציבור. אכיפה זו באה לידי ביטוי הן בפניות יזומות והן בביקורות שוטפות שמבצע צוות השירות הווטרינרי בעירייה. בעניין זה הדגיש הווטרינר העירוני, כי מוצרים אשר נמצאים בטמפרטורה לא מבוקרת שנקבעה על ידי היצרן עלולים לסכן את בריאות הציבור ובמקרים קיצוניים אף עלולים לגרום להרעלה קשה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת