רמי לוי הוא הבעלים החדש של ישראייר

מאת: ניר אמיתי ● 1/1/2021 08:36 ● ערב ערב 2998
רמי לוי (שיווק השקמה) ושלום חיים (טעמן) קיבלו את מרבית קולות (70%) מחזיקי האג''ח של אי.די.בי. בהצבעה הסופית שנערכה שלשום (ג') וגברו על יגאל דמרי, אף שהצעתו היתה גבוהה יותר
רמי לוי הוא הבעלים  החדש של ישראייר
בקרוב צבירת נקודות ישראייר בכרטיס אשראי? לוי וסירקיס
תגיות: תעופה, ישראייר,

לאחר תהפוכות רבות הוכרע מיהו הרוכש של חברת התעופה ישראייר שהיתה על המדף בשנים האחרונות – הרוכשים הם רמי לוי ושלום חיים שיחזיקו 75% מהמניות.
שלוש הצעות הגיעו לישורת האחרונה,  כאשר הצעתם המשופרת של בי ג'י איי ולוי העניקה להם יתרון. בי ג'י איי הציעה לשלם 162 מיליון שקל כך שתחזיק ב-51% ממניות ישראייר, לוי, מצדו, יחזיק ב-24% ויזרים לשם כך הון אישי, כאשר מחזיקי האג"ח יחזיקו ב-25%. בשלב מאוחר יותר תחזיק בי ג'י ב-100% מישראייר כאשר אחזקת לוי ומחזיקי האג"ח תעבור לידי חברת בי ג'י איי.

 

התמיכה במנכ"ל לא הזיקה


בבי '׳י איי צופים פוטנציאל כלכלי נרחב מול רשת השיווק של רמי לוי הכוללת מועדון צרכנים וכרטיס אשראי, בהם ניתן יהיה לעשות שימו הן למטרות צבירת נקודות תופה בישראייר, הן לצורך רכישת חבילות תיור בחברה והן לצורך רכישת דיוטי פרי ורכישת שירותי נדידה בסלולר במחירים נמוכים במיוחד. נקודה נוספת שפעלה לטובת הצעתו של לוי כללה את הבעת התמיכה הבלתי מסויגת במנכ"ל החברה הדומיננטי אורי סירקיס, התחייבות אותה לא העניקו ההצעות האחרות.

בכך נדחו הצעתם של יגאל דמרי, שהציע לרכוש 83% ממניות ישראייר בתמורה ל-140.4 מיליון שקל ולהנפיק את החברה תוך 18 חודשים. בשלב מאוחר יותר הציע שרשת שיווק גדולה המונה כ-500 אלף לקוחות הציעה לו שיתוף פעולה עם ישראייר ואף להיכנס כשותפה ב-25% מישראייר. נוספת שנדחתה היתה של מוטי בן משה, דרך דור אלון, שהציעה לשלם 130 מיליון שקל על מלוא מניות ישראייר והקצאה של 2.4% ממניות דור אלון עם אופציית put למימוש בשלוש תחנות. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש