נותק הקשר האווירי לאילת

מאת: ● 7/1/2021 00:01 ● ערב ערב 2998
זה נשמע דמיוני אבל זה רשמי - היום, לראשונה מאז נחנך לפני 70 שנה ב-28.250, נותק הקשר האווירי בין אילת למרכז הארץ, זאת לאחר ששתי חברות התעופה ארקיע וישראייר הודיעו על הפסקת טיסותיהן למשך הסגר וללא תאריך חזרה. מנכ''ל ישראייר תולה את הפסקת הסיוע לחברות בתמיכת מאיר יצחק הלוי בגדעון סער
נותק הקשר האווירי לאילת
תגיות:

בעוד שהודעתה של ארקיע יצאה עוד בשעות הצהריים היום (ד'), ובה האשימה את הממשלה על שחזרה בה מתכניות הסיוע שהבטיחה לשם סבסוד הקו לאילת, הגיעה הודעתה של חברת ישראייר רק בשעות הלילה, לאחר דין ודברים של מנכ"ל החברה אורי סירקיס מול חברי וועדת הכלכלה של הכנסת. עד לאותה עת עוד התבטא סירקיס כנגד כוונתה של ארקיע להדמים מנועיה שוב, חודשיים בלבד לאחר ששבה לפעול ואולם לאחר שהבין כי הנטל הכלכלי של מימון הטיסות לא יסובסד עוד כפי שהיה בסגרים הקודמים, הודיע כי גם חברת ישראייר תדמים מנועיה החל מיום שישי הקרוב. 

בהודעה שפרסמה ארקיע היום בצהריים נכתב:  "חברת ארקיע מודיעה היום על השהייה זמנית של הטיסות הפנים ארציות לתקופת הסגר המהודק". עוז ברלוביץ משנה למנכ"ל ארקיע מסר: "לאור החלטת הממשלה על הטלת סגר כללי ומהודק על המשק, החברה נאלצת  להשהות זמנית את הטיסות לאילת. החלטה זו התקבלה בלב כבד, לאחר בחינה מדוקדקת. עם קבלת ההחלטה על הסגר השלישי פנתה החברה למשרד האוצר ולמשרד התחבורה בבקשת תמיכה בקו לאילת בתקופת הסגר, באופן דומה למתכונת הקודמת, אך נענתה בשלילה. למרות זאת  ארקיע המשיכה  להפעיל טיסות לאילת במטוס  האמבראר בעל קיבולת של 122 מושבים  בתפוסה נמוכה. בנוסף פנתה ארקיע למשרד התחבורה ולמשרד האוצר בבקשה להחזיר לנוסעי אילת את קו האטובוס שמקשר מירידתם מהמטוס ועד למסוף הרכבת במרכז תל אביב שבוטל על ידי המדינה בתחילת הסגר. גם בקשה זו טרם נענתה. ברלוביץ הוסיף: ״אנחנו בקשר הדוק עם ראש עירית אילת מאיר יצחק הלוי שעושה את כל המאמצים על מנת להביא לתמיכה ממשלתית מיידית בקו לאילת.  ככל שיוענק סיוע, נחזור לטוס".

מי שהצטרף להודעתה ארקיע בשעות הערב היה אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר, שעד אותה עת עקץ את ארקיע על שמיהרה להדמים מנועיה. היה זה לאחר שוועדת הכלכלה של הכנסת דרשה הפעלתם של ארבעה דוכני בידוק במקביל למרות שבישראייר דיווחו על מספר זעום בלבד של נוסעים בטיסות רבות. הוועדה לא השתכנעה מדברי ההסבר של סירקיס על נוסעים בודדים בטיסות והתעקשה ובעקבות כך הודיעה החברה כי תפסיק לטוס לאילת החל מיום שישי הקרוב. 

במענה לאתר 'יום יום', אמר סירקיס: "דבר עם ראש העיר הוא יסביר לך כי בעקבות המעבר שלו לגדעון סער החליטו לייבש את העיר ותוכניות הסיוע שהיו בסגרים הקודמים לא מופעלות כעת". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש